młode królowe daleko czy blisko ?

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
__voodoo__
Posty: 275
Rejestracja: sob 28 kwie, 2007

ndz 20 maja, 2007

witam :)

gdy jest rójka (np. nigerów) to zawsze wszedzie pełno mrówek ze skrzydłami (królowych) i przeważnie odnajduje je przy wejsciu do mrowiska (np. pomiedzy kostką chodnikową)...gdy królowa jest zapłodniona i ma oderwane jedno bądź dwa skrzydła to powraca na początek w te miejsce z którego wyleciała i jeszcze tam przez chwile się kręci, czy mam szukać ją z dala od różnych wejsc do mrowisk ??? bo wciąż się boje, ze podczas tegorocznej rójki umknie mi krolowa, a chciałbym wiedziec wlasnie gdzie najlepiej ją szukać...czy kręci się nieopodal swojego byłego mrowiska z którego wyszła, czy może całkiem gdzie indziej, z dala ???

pozdrawiam wszystkich :P:)
Mrówek
Posty: 158
Rejestracja: sob 31 mar, 2007
Lokalizacja: Sanok (Podkarpacie mrówczym rajem ;))

ndz 20 maja, 2007

Co do nigerki - znajdziesz ją wszędzie i na płytkach chodnikowych -(najbardziej widoczna) i w trawie, nawet na drzewie. Poprostu rozglądaj się i cierpliwie szuakj, ale gwarantuje ci, że nie będziesz miał z nigerką problemów.
Awatar użytkownika
__voodoo__
Posty: 275
Rejestracja: sob 28 kwie, 2007

ndz 20 maja, 2007

nom spoko..ale chodzi mi teraz czy będzie sie krecić przy mrowisku jakimś czy z dala od niego ???? - główne pytanie
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

ndz 20 maja, 2007

__voodoo__ pisze:nom spoko..ale chodzi mi teraz czy będzie sie krecić przy mrowisku jakimś czy z dala od niego ???? - główne pytanie
krolowe niger nie wracaja do mrowiska, z ktorego wystartowaly - robotnice by zabily.

jesli jakas krolowa sie kreci przy mrowisku nigerkow, to moze byc L.umbratus
ODPOWIEDZ