Tetramorium caespitum

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
__voodoo__
Posty: 275
Rejestracja: sob 28 kwie, 2007

pt 15 cze, 2007

witam :)

wczoraj złapałem królową tego gatunku...jest teraz w probówce z poidłem...wczoraj miala jeszcze jedno skrzydełko,ale jej odpadlo ;) nom i teraz nie wiem, czy mam ją dokarmić czymś czy dopiero jak pojawią się jajeczka, czy może jak robo będą, to dopiero wtedy ??? gatunek ten jest trudny w hodowli ??? i z tego co czytalem, to niby lubi naslonecznione, suche miejsca, wiec moze sobie w jasnym miejscu siedziec :) nom ale wiadomo ze nie na skwarze, bo sie spali hehe...hmm..nie wiem czy jako począkujący nie będę miał z nią problemów...jak myślicie ?
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

pt 15 cze, 2007

A ty w ogóle rozumiesz jej opis? Skoro zakłada klasztornie kolonie to wiadome jest, że nie chce oglądać światła, bo w naturze siedzi pod ziemią...W związku z powyższym, nie potrzebuje dokarmiania... najlepiej ją zostaw na ciemnej półce i zajrzyj za dwa-trzy tygodnie.
Tommygun
Posty: 235
Rejestracja: ndz 05 mar, 2006
Lokalizacja: Krosno

pt 15 cze, 2007

A jak Ci się znudzi to wyślij ją do mnie :D
Semper Fi!
Dominik
Posty: 376
Rejestracja: pt 26 sie, 2005
Lokalizacja: Gdynia

pt 15 cze, 2007

Ja nie trzymałem nigdy w ciemnym, a niech się od razu przyzwyczaja, chyba że przez 2 tyg. nie zacznie składać jaj, wtedy można ;).
Odnośnie światła warto spojrzeć tutaj.
Jest to b. łatwy gatunek w hodowli, i ja baaardzo lubię tetraski, niesamowicie pocieszne mrówcie :D .
Messor sp., C. ligniperda, F. sanguinea, F. fusca, L. flavus, L. niger, Myrmica sp., T. caespitum, łączona: M. rubra + L. niger.
Goliard
Posty: 80
Rejestracja: czw 26 kwie, 2007
Lokalizacja: Wrocław

pt 15 cze, 2007

DWA TYGODNIE ?!? O_O

Idę do apteki po środki na ból głowy i uspokajające... :O

Teraz to ja wiem co to jest mrówcza cierpliwość.

ps. dzisiaj jest upał i mrówki pochowały gdzieś wszystkie jajca. niewolników nie będzie...
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

pt 15 cze, 2007

Dominik pisze:Ja nie trzymałem nigdy w ciemnym,
Ja na początku... a od pół roku to normalnie na biurku i sobie oglądam i zawsze dodaję z dwie robotnice.
Awatar użytkownika
__voodoo__
Posty: 275
Rejestracja: sob 28 kwie, 2007

pt 15 cze, 2007

aa..nom u mnie tez na biórku....nom i patrze teraz...iiii...mam już 6 jajeczek :D:D:D nawet 2 dni nie musialem czekac, a co dopiero 2tyg. hehe...super !!!
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

pt 15 cze, 2007

Geremy pisze:za dwa-trzy tygodnie.
nawet 2 dni nie musialem czekac, a co dopiero 2tyg. hehe...super !!
Tak... ale mi chodziło, że po dłuższym czasie będą poczwarki lub pierwsza robotnica.
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

pt 15 cze, 2007

__voodoo__ pisze:aa..nom u mnie tez na biórku....nom i patrze teraz...iiii...mam już 6 jajeczek :D:D:D nawet 2 dni nie musialem czekac, a co dopiero 2tyg. hehe...super !!!
licz te jajeczka licz.
a nie zdizw sie jak nagle bedzie ich np. 5 ;-)
krolowa czasem zjada jaja
Awatar użytkownika
__voodoo__
Posty: 275
Rejestracja: sob 28 kwie, 2007

sob 16 cze, 2007

nom wiem wiem ze zjada...i wiem ze trza teraz bedzie trochu czekac do pierwszych robo hehe....
pozdro :]
Goliard
Posty: 80
Rejestracja: czw 26 kwie, 2007
Lokalizacja: Wrocław

ndz 17 cze, 2007

Są jajca!

Siedzi na nich jak kwoka normalnie.

Z drugiej paczki mam wrażenie, że "mokra ściana" wyschła. Czy to możliwe, żeby woda nie przechodziła przez watę? Było bardzo gorąco, a teraz królowa, szarpie mi watę jakby się chciała dokopać do wody. Zwilżyłem tą wejściową i zobaczę co zrobi, jeśli przeniesie jajca, to znaczy, że jej komora jest sucha.
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

ndz 17 cze, 2007

Goliard pisze:. Czy to możliwe, żeby woda nie przechodziła przez watę?
Trzeba watę odpowiednio mocno wetknąć tak aby była chociaż w połowie w wodzie.
Awatar użytkownika
__voodoo__
Posty: 275
Rejestracja: sob 28 kwie, 2007

ndz 17 cze, 2007

mozliwe ze trochu wyschlo...wez poprostu ołówek czy cos w tym rodzaju (dlugie cienkie) i delikanie tą watę nacinij (namoczy sie), ale jak zrobisz to za mocno to trochu wody moze przejsc i bedziesz musial wylewac z probowki, a mozesz niechący zalac jajeczka...Goliard jestes z wrocka tak ? fajnie :) moze kieyds sie spotkamy...moj brat tam na studia chodzi wiec czasem jestem gosciem hehe :D :P
Goliard
Posty: 80
Rejestracja: czw 26 kwie, 2007
Lokalizacja: Wrocław

pn 18 cze, 2007

Tak uczyniłem, woda przesiąkła. Królowa złapała jajco i zaczęła biegać po komorze, ale zaraz potem się uspokoiła i odłożyła na miejsce, ograniczywszy się jeno do obelżywego machania czułkami w moją stronę.

Luzik, ja bardzo chętnie wszelkie spotkania :D
Awatar użytkownika
__voodoo__
Posty: 275
Rejestracja: sob 28 kwie, 2007

wt 19 cze, 2007

hyh :]
Goliard
Posty: 80
Rejestracja: czw 26 kwie, 2007
Lokalizacja: Wrocław

wt 19 cze, 2007

Wow, niezły stosik tych jajec ułożyła... o ile się zorientowałem to zeżarła wcześniej dwa, ale złożyła ich tyle, że teraz nie mogę policzyć. Jeszcze tydzień i coś może z tego być.
Awatar użytkownika
__voodoo__
Posty: 275
Rejestracja: sob 28 kwie, 2007

wt 19 cze, 2007

;) nom u mnie tak samo...były porozwalane (z jakies 12) potem patrze bylo juz 10 heh...a na nastepny dzien już w kupie wiekszosc, tylko z 3 osobno..a teraz juz wszystkie w kupie i tez jest ich wiecej niz na początku..nie da sie zliczyc heh :P a wlasnie...masz koloru takiego żółtawego (takie jakby żółtawo-czerwone jasne) czy normalnie bialutkie ? ja mam te żóltawo-czerwone ale moja myrmica rubra ma calutkie biale hehe :P to chyba wlasnie od gatunku zalezy
Awatar użytkownika
socolovsky
Posty: 390
Rejestracja: sob 21 kwie, 2007
Lokalizacja: Łódź

wt 19 cze, 2007

Moja królowa tetraska ma bialutkie jajeczka :D .
Awatar użytkownika
__voodoo__
Posty: 275
Rejestracja: sob 28 kwie, 2007

wt 19 cze, 2007

oo..ciekawe co to oznacza...moja nie ma takich bialutkich, tylko takie jak zeby hyh :)
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

śr 20 cze, 2007

moze walały się w miodzie? moich parę wpadło i właśnie taki mają kolor
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

śr 20 cze, 2007

Nie... u mojej Tetramorium też jajeczka są żółte, ale się nie przejmuję.
Awatar użytkownika
__voodoo__
Posty: 275
Rejestracja: sob 28 kwie, 2007

śr 20 cze, 2007

nie nom raczej w miodku sie nie paplaly heh :P a moze jakos mrowki spryskaly hyyh...a moze poprostu od wilgoci...moja ciągle przy wacie je utrzymuje...hyh...nom ale przeciesz ona wie co robi..wiec na pewno wszystko dobrze jest hehe...pozdro
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

śr 20 cze, 2007

Ja myślę, że to normalne.
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

śr 20 cze, 2007

jakmsa żółtawe to znaczy ze zaczeły sie pierwsze podziały i niedługo bedzie larwa :D
rzepa żepa ziepa ziepa
Goliard
Posty: 80
Rejestracja: czw 26 kwie, 2007
Lokalizacja: Wrocław

śr 20 cze, 2007

Moje są śnieżno-białe i coraz więcej ich pakuje, ale nic się chyba nie dzieje jeszcze...
ODPOWIEDZ