problem z L.niger

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

szkodnik96
Posty: 6
Rejestracja: ndz 17 lut, 2008
Lokalizacja: jarkowice

ndz 17 lut, 2008

Mam kolonie L.niger około 8 robo i królowa. Zaczynam się martwić bo mieszkają w formikarium i siedzą w jednej komorze. Jest kilkanaście larw . Moim problemem jest to że mrówki wogóle nie wychodzą z gniazda. Siedzą i siedzą w tej jednej komorze. Mam je już 4 tygodnie i jeszcze nie zaobserwowałem nowej mrówci...
flavus, niger, barbarus, lemani,ligniperda,herculeanus,tetramorium
Hektor
Weteran
Posty: 48
Rejestracja: wt 11 paź, 2005
Kontakt:

pn 18 lut, 2008

a temperatura?

Siedzenie w komorze przy takim stanie liczbowym robotnic to nic nadzwyczajnego. Jeżeli są larwy to podawaj białko i miodek a niebawem zobaczysz rezultaty. :wink:
L.niger,Formica fusca
*********************************
[size=150][url=http://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dE9zaWFPa2lnajItMXdsbDl0b1A4eHc6MQ]Zarejestruj Swoją Rójkę lub Królową ![/url][/size]
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

pn 18 lut, 2008

a te robo dostałeś w kolonijce czy same się 'wykluły' już w gnieździe?
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
szkodnik96
Posty: 6
Rejestracja: ndz 17 lut, 2008
Lokalizacja: jarkowice

pn 18 lut, 2008

dostałem je w kolonii , te robo a temp ok 24
flavus, niger, barbarus, lemani,ligniperda,herculeanus,tetramorium
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

pn 18 lut, 2008

Spokojna głowa. Ja mam L. niger od lata. Dogrzewałem je w grudniu i ostatnio od dwóch tygodni. Było ich około 20 sztuk, a kiedy zacząłem dogrzewać nastąpił antboom. Wydawało mi się, że też nie chcą jeść, ale do szczęścia brakowało im białka w postaci owada. Otwierałem ostatnio probówkę i tak niechętnie wychodziły na biurko. Małe mrówki, w małej społeczności lepiej się czują na mniejszej powierzchni. Proste.
Awatar użytkownika
RedX
Posty: 112
Rejestracja: pt 05 paź, 2007
Lokalizacja: Częstochowa

pn 18 lut, 2008

Moje tez nie wychodzą, chyba że po jedzonko :) tak to cały czas siedzą i pilnują królowej i/lub przyszłych robotnic (jak to ładnie ująłem ;) )...
[img]http://aycu35.webshots.com/image/48394/2002100794070209548_rs.jpg[/img]
zielczi
Posty: 262
Rejestracja: pt 02 lis, 2007
Lokalizacja: Warszawa

wt 19 lut, 2008

Tez mialem kiedys takie l.nigerki, siedzialy w tic tacu i raz na tydzien widzialem jakas jak jadla,a teraz mam takie ze juz gdy kolonia liczyla 15 szt 4 biegaly po kompakcie jak szalone, teraz jest juz 30 i non toper z 4 sa poza gniazdem. Za to jak dostaja robaka to z 10 szt go atakuje;) martwego oczywiscie
1910spiritRKS
Posty: 24
Rejestracja: śr 19 gru, 2007

śr 27 lut, 2008

Domyślam się Zielczi, że chodzi ci o te mrówki które teraz urzędują u mnie. Faktycznie nigerki lubią swój domek i niechętnie go opuszczają, jednak ostatnio zauważyłem spory ruch w gnieździe. Kolonia liczy juz ponad 40 robotnic, zawsze ok. 5 sztuk patroluje arenę, 10 robo przesiaduję w dołączonym pudełeczku po tki-takach. Wczoraj podałem im jakąś ćmę złapaną w łazience, takiego poruszenia jeszcze nie widziałem, chyba wszystkie wybiegły na arenę i rozprawiły się z intruzem:)
ODPOWIEDZ