Kompakcik

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Sroczy
Posty: 37
Rejestracja: ndz 10 lut, 2008

sob 23 lut, 2008

Przed chwila wchodze do pokoju i od razu ide zobaczyc jak tam moj kompakcik od PIOTRA , patrze , a tu mała nigerka biega po górnej szybce.
Niewiem ogolnie jestem bardzo zadowolony z mojego małego formicarium ale przydazylo wam sie juz cos takeigo?? Ogladałęm je całe i mrówk nawet maleńka nie ma szans na wyjscie . A wczesniej na pewno mi nie uciekła.
Jak myślicie jak ona wyszła?

Pozdro
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

sob 23 lut, 2008

Teleportacja, a może to ty jesteś po złej stronie formi i ona chce ci to udowodnić.
rzepa żepa ziepa ziepa
ogon__
Posty: 846
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Kraków

sob 23 lut, 2008

Mrówki są bardziej elastyczne, niż się wydaje, i jeśli im zależy, potrafią przecisnąć się przez szczelinki zupełnienie niezauważalne dla człowieka.
Awatar użytkownika
ehx-ray
Posty: 223
Rejestracja: czw 12 kwie, 2007
Lokalizacja: Warszawa

sob 23 lut, 2008

Może zostawiłes na chwilę otwarte albo wybiegła jakaś jak wkładałeś pokarm. To wydaje się najbardziej prawdopodobne.
pozdro
Sroczy
Posty: 37
Rejestracja: ndz 10 lut, 2008

sob 23 lut, 2008

Nie , znalazłem już miejsce w którym mogła sie przecisnać uszczelniłem i już powinno być dobrze ;)
n0b0dy
Posty: 110
Rejestracja: pt 02 lis, 2007

sob 23 lut, 2008

Ja mam F.polyctene i co jakiś czas też wkładam spokojnie spacerującą i zwiedziającą mój pokój mrówkę spowrotem do formi :)
WIem którędy zwiewają, ale jakoś nie przeszkadzają mi te wycieczki :)
zielczi
Posty: 262
Rejestracja: pt 02 lis, 2007
Lokalizacja: Warszawa

ndz 24 lut, 2008

tez mi sie to zdazylo,wyhodza rogami,dolne szyny nie sa od scianki do scianki. zatkalem papierem do mementu zdobycia silinkonu.
poprawka trwa chwilke
n0b0dy
Posty: 110
Rejestracja: pt 02 lis, 2007

ndz 24 lut, 2008

Ja zatykam watą ale mimo to mam sporadyczne ucieczki :)
Niech sobie pochodzą jak chcą mi to nie przeszkadza :D
Awatar użytkownika
Yelonek2
Posty: 96
Rejestracja: sob 31 mar, 2007
Lokalizacja: Pakość

wt 26 lut, 2008

Powierdzam. Swego czasu też miałem ucieczki mimo tego, że kolonia jest bardzo mało liczna jeszcze. Każdy początkujący inżynier wie, że większość problemów da się rozwiązać za pomocą taśmy klejącej. ;)
Zrobiłem sobie taki mały parapet na dwóch bokach. Zrobiłem szybko zdjęcie:
Obrazek
Można ten parapet posmarować olejem, ale trzeba pamiętać, żeby nie przesuwać szybki bezpośrednio po parapacie, bo pomażemy ją całą olejem. Ja podnoszę drugi koniec i dopiero przesuwam. Wtedy brudne są tylko końcówki.
ODPOWIEDZ