Mrowka podroznik;) mysle, ze warto przeczytac...

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

ANETKA;)
Posty: 4
Rejestracja: sob 04 mar, 2006
Lokalizacja: Wrocław

sob 04 mar, 2006

Jakis czas temu kupilam w sklepie zoologicznym we Wroclawiu 2 zolwie, byly zabiedzone, stepowe trzymane w blocie i zalatwialy sie wodą z ziemią,a procz kapusty nic nie dostawaly jesc i akwarium bylo nieogrzewane-szkoda mi się ich zrobilo i postanowilam je odrestaurowac;P wtedy tez kupilam im trocinki;))-pewnie juz się domyslacie;P...pojechalam do domu, zrobilam zolwiom terrarium i wrzucilam trociny,zeby bylo latwo sprzatac...za jakies 3 dni zaczelam wymieniac je w terrarium, wyrzucam stare...patrze...cos sie rusza...mysle sobie jeszcze robali mi brakuje;P ale przygladam sie,a tu co widzę? Piękna krolowa Camponotus ligniperda;) naszczescie wiedzialam co to jest, bo kiedys dostalam piekne,duze formikarium od Piotra z identyczna krolowa-za co zreszta bardzo mu dziekuje;P Pierwsze co zrobilam,to pobieglam zobaczyc do swojego formicarium, czy moja stara krolowa nie zbiegla,ale patrze-siedzi sobie w komorze, no i teraz są 2;). Ta pierwsza na poczatku przez rok, moze wiecej nie chciala skladac jaj,byla tylko ona i jedna robotnica...od jakiegos tygodnia zlozyla juz szesc jaj i jestem z niej bardzo dumna;P Krolowa musiala byc zabrana z trocinami gdzies ze stolarni, jak cieli pnie drzew,przezyla worek i prasowanie...a nastepnie 3 dni z zolwiami;P a teraz ten maly podroznik zyje i ma sie dobrze juz kilka miesiecy;) jest szczesliwa matka;P
Życie jest jak pudelko czekoladek-nigdy nie wiesz na co trafisz-a ja uwielbiam czekoladki;P
ANETKA;)
Posty: 4
Rejestracja: sob 04 mar, 2006
Lokalizacja: Wrocław

sob 04 mar, 2006

tak mozna kupic Camponotusa za 1,5 złotego + trociny gratis;P
Życie jest jak pudelko czekoladek-nigdy nie wiesz na co trafisz-a ja uwielbiam czekoladki;P
radiss
Posty: 41
Rejestracja: pn 02 maja, 2005
Kontakt:

wt 07 mar, 2006

Brzmi troche jak początek ksiązki SF. :D
>> www.antmania.pl <<
Skarbnica wiedzy o mrówkach. *ZAPRASZAM*
deZOO
Posty: 135
Rejestracja: pt 14 paź, 2005
Lokalizacja: Wrocław

wt 07 mar, 2006

Eh ale fart :lol: jesli ta królowa z tartaku tyle przeżyła to zasługuje na naprawde królewskie traktowanie :P
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

wt 07 mar, 2006

No cóż - Aneciak ma rękę do "fuksów" :D
W każdym razie potwierdzam zdażenie ;)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
ODPOWIEDZ