Jakie mrówki mam sobie kupić????

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Steysi
Posty: 12
Rejestracja: wt 25 kwie, 2006

wt 25 kwie, 2006

Dzień dobry drodzy użytkownicy! Mam problem a mianowicie - mam formicarium, w którym są następujace warunki:
-jest ono zbudowane z gipsu i posiada 6 komór.
-wymiary 25x20x4,5 (cm) (WYSxDŁxGŁ)
-do tego arenę o wymiarach 25x15x25 (cm) (WYSxDŁxGŁ)
-formicarium jest połączone z areną za pomocą gumowej, przezroczystej rurki o średnicy 0,5cm.
-formicarium jest tak zrobione, że można w nim śmiało zapewnić wilgotność, gdyż umieściłem watę w kilku miejscach i mam możliwośc jej moczenia.
-formicarium jest szczelne.
-może leżeć poziomo jak i stać.
(ogólnie zostało wykonane zgodnie z zaleceniami zaawansowanych)
I teraz mam do Was prośbę: jaki gatunek mrówek moge tam wpuścić???
Jestem młodym chodowcą i szukam mrów.
Steysi
Posty: 12
Rejestracja: wt 25 kwie, 2006

wt 25 kwie, 2006

Acha jeszcze jedno. Mam też formikarium z opisu "za trzy złote" ale ono nadaje sie na królową i kilka robotnic, ale też może być na początku użyteczne....
Jestem młodym chodowcą i szukam mrów.
Awatar użytkownika
BartTP
Posty: 410
Rejestracja: pt 03 mar, 2006
Lokalizacja: Szczecin

wt 25 kwie, 2006

Z takim formikarium możesz hodować wszystkie gatunki oprócz gatunków z podrodzaju Formica (F. rufa, F. polyctena, F. truncorum, F. pratensis) oraz naprawdę dużych kolonii Camponotus sp.

Reszta będzie się czuła doskonale.
Steysi
Posty: 12
Rejestracja: wt 25 kwie, 2006

śr 26 kwie, 2006

Dziękuję za pomoc...a może ma ktoś jakieś podpowiedzi jaki gatunek będzie dośc łatwy w hodowli??
Jestem młodym chodowcą i szukam mrów.
Dominik
Posty: 376
Rejestracja: pt 26 sie, 2005
Lokalizacja: Gdynia

śr 26 kwie, 2006

Zdecydowana większość polskich mrówek jest dość łatwa w hodowli :wink: , a do tych najłatwiejszych zaliczane są F. fusca i L. niger.
Możesz również pokusić się o inną Serviformica, T. caespitum lub coś z Myrmica sp., a nawet C. ligniperda.
Po prostu zastanów się, którą z nich chcesz hodować ... wiesz, jest pewna subtelna różnica pomiędzy gmachówką, a murawką :wink: .
Messor sp., C. ligniperda, F. sanguinea, F. fusca, L. flavus, L. niger, Myrmica sp., T. caespitum, łączona: M. rubra + L. niger.
Steysi
Posty: 12
Rejestracja: wt 25 kwie, 2006

śr 26 kwie, 2006

A jaka jest ta subtelna różnica pomiędzy gmachówka a mrówką?? Nie wiem jaka to różnica, może wy mi wytłumaczycie ????
Jestem młodym chodowcą i szukam mrów.
mariusz_s
Posty: 104
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo
Kontakt:

śr 26 kwie, 2006

Poczytaj sobie opis Tetramorium caespitum (murawka) i Camponotus ligniperda (gmachówka) dla przykładu

T. caespitum jest tutaj
C. ligniperda jest tutaj

i od razu się dowiesz na czym ta subtelna różnica polega.
Ostatnio zmieniony śr 26 kwie, 2006 przez mariusz_s, łącznie zmieniany 1 raz.
"Doświadczenie przychodzi z wiekiem, szkoda tylko, że czasami jest to wieko od trumny..."
Steysi
Posty: 12
Rejestracja: wt 25 kwie, 2006

śr 26 kwie, 2006

oki zaraz poczytam :P
Jestem młodym chodowcą i szukam mrów.
ODPOWIEDZ