Lasius fuliginosus

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

pn 16 maja, 2005

Witam
Moja kartonówka miała PH... :(
Mniejsza o to, w jaki sposób do tego doszło, ale niechcący spryskałem swoje mrówki roztworem iwermektyny, przeznaczonym do zwalczania kleszczy i roztoczy u jaszczurek... niestety nie tylko kartonówki zginęły w ten sposób... cóż... trzeba będzie popracować nad zdublowaniem tak wspaniale ułożonej przez Krzyśka kolonii :(
W każdym razie w piątek Devil dał mi znać, że dookoła drzewa z kolonią L.fuliginosus, kręci się mnóstwo skrzydlatych osobników. Po dotarciu do firmy sprawdziłem - skrzydlate samce zaiwaniały wraz z robotnicami w górę i dół pnia. Dzisiaj do samców dołączyły młode skrzydlate królowe.
Tak sobie myślę, że jutro trzeba będzie się przejść w teren i zdobyć sporo Lasius umbratus - mam nadzieję, że brak łażących skrzydlatych osobników kartonówki, będzie dla mnie znakiem, iż należy złapać za lupę i ruszyć na czworakach w trawę po rójkowe królowe a wtedy mocne skupiska L.umbratus okażą się niezbędne ;)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
Impero
Posty: 17
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005

pn 16 maja, 2005

Ty to masz pecha :( jeżeli to twój kolejny taki wypadek.A tak na marginesie robisz świetne formi :D Bardzo podobało mi się to dla L.fuliginosus ale ogólnie wszystkie są estetyczne a co najważniejsze funkcjonalne :D :D
[b]Pozdrawiam[/b]
[color=red][b]Kuba[/b][/color]
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

pn 16 maja, 2005

Tiaaa... niestety - kolejny... za pierwszym razem straciłem kilka kolonii przez słoneczko - nie wziąłem pod uwagę, że wiosenne słońce opada pod kątem, dzięki któremu zagląda mi do pomieszczenia hodowlanego, gdzie trzymałem również i mrówy - szklane formicaria zamieniły się w piekarniki, gdy padły na nie promienie słońca :/
Echhh... no nic... całe szczęście Camponotuski uniknęły losu kartonówki i Formica fusca... Działam dalej ;)
thx och jak bardzo bardzo dziękuję Ci za uznanie względem moich pomysłów na formicaria ;)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
ODPOWIEDZ