Dolichoderus quadripunctatus

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

czw 25 lut, 2010

Drwal, Ja mam 2 dorosłe kolonie na niewielkim terenie jedna znajduje się w spróchniałej czereśni, natomiast druga jest gdzieś w szopie.
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

czw 25 lut, 2010

Coś mi się wydaje, że formikarium dla gmachówki powinno mieś grubszą część gniazdową niż dla czterokropka. :)
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

czw 25 lut, 2010

opracowałem metodę klejenia gniazd że zawsze mając nawet zrobione mogę zmienić grubość części gniazdowej. Używam jej do podmieniania wkładów betonowych u moich Myrmica. choć te się uparły i nie mają zamiaru się przeprowadzać :-P
główny maruda
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

czw 29 kwie, 2010

Dziś znalazłem łącznie 4 kolonie 4-kropka w ogrodzie w tym C. fallax/vagus. Kolejną ciekawostką jest to że 4 kropek , lasius i gmachówka żyją w jednej gruszy :wtf: :o
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Sekiel97
Posty: 23
Rejestracja: wt 16 mar, 2010
Lokalizacja: W-wa

czw 29 kwie, 2010

Ja ostatnio znalazłem gniazdo czterokropka w parku w śródmieściu(warszawa).
Chciałbym w tym roku królową złapać, zrobie jej "drzewko" z drewna :D
Czy zrobić jej 2-3 komory, a potem robo "dogryzą" dodatkowe, czy zrobić od razu całe gniazdo?Jakie drewno byłoby odpowiednie?
[img]http://download1.klimacik.pl/e-gify.com/1597.gif[/img] [img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c3/Flag_of_Ethiopia_%281975-1987,_1991-1996%29.svg/200px-Flag_of_Ethiopia_%281975-1987,_1991-1996%29.svg.png[/img]
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

czw 29 kwie, 2010

kamiklo pisze:Kolejną ciekawostką jest to że 4 kropek , lasius i gmachówka żyją w jednej gruszy
Czterokropek często egzystuje na jednym obszarze z innymi gatunkami mrówek.
kamiklo pisze:Dziś znalazłem łącznie 4 kolonie 4-kropka w ogrodzie
Niewykluczone, że to po prostu jedna ogromna kolonia. Gatunek ten tworzy naprawdę spore społeczeństwa.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

czw 29 kwie, 2010

Na początek to trzeba wyprowadzić pierwsze pokolenie i je utrzymać- a nie jest to proste. Królowej probówka- potem będziesz się martwił jakie formi im zrobić :)
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

czw 29 kwie, 2010

a ja z pytaniem z innej beczki.

Jak najdalej na północ <z forumowiczów> zaobserwowaliście czterykropce? hmmm.. jakby to bardziej zrozumiale napisać; Który z najbardziej mieszkających na północ forumowiczów zaobserwował je u siebie :P .. yy .. tak źle, tak nie dobrze :P ale chyba zrozumiecie ;) Szykuję się na nie , ale w The Ants of Poland nie robią mi zbyt wielkich nadziei.. a do tego, północno-wschodnia granica przebiega środkiem Torunia <na Wiśle :P > i to nie po mojej stronie... <wiadomo, że to poniekąd granice na oko>
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

pt 30 kwie, 2010

Sekiel97 pisze:Jakie drewno byłoby odpowiednie?
Zgaduję, że dla czterokropka pewnie najlepsza byłaby stara ciemna ze starości deska deska.
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
ODPOWIEDZ