Przeprowadzka L.niger?

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

SergiuszL
Posty: 58
Rejestracja: wt 09 cze, 2009
Lokalizacja: Szczekociny

ndz 06 wrz, 2009

Mam małą kolonie L.niger kolonia ta jest bardziej aktywna niż moje F.fusci.Przeprowadziłem je do Pudełka po żywnośći firmy Curver.Odnośnie tematu mam 2
pytania.
Ile czasu zajmie mi aby moje nigerki baardziej patrolowały wychodził z probówki.
Jak zrobić z wkładem korka takie małą częścią gniazdową w wymiarach 7cm x7cm
możecie mi przysłac konstrukcje budowy.

PS:Sprawdził bym w BMW ale nie mam czasu na to bo gminazjum.Prosze.

Pozdrawiam i życze aby wasze mrówki były szczęśliwe Sergiusz.
http://www.talesofmagic.wp.pl/?c=1&u=341107333

Tales of magic super gierka
JakubN
Posty: 192
Rejestracja: czw 10 lip, 2008
Lokalizacja: Szczekociny

ndz 06 wrz, 2009

Młode kolonie zazwyczaj są nieśmiałe, kolonia musi się rozrosnąć, aby było widać "efekty".
[b]Moje mrówki to:[/b]
Lasius niger,
Myrmica rubra,
Formica cinerea,
Tetramorium caespitum.
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

ndz 06 wrz, 2009

SergiuszL pisze:PS:Sprawdził bym w BMW ale nie mam czasu na to bo gminazjum.Prosze.
:wtf:

30 sekund szukania :p

Na początku powiem, żebyś sobie zainstalował wreszcie tego Firefox'a.
SergiuszL pisze:Ile czasu zajmie mi aby moje nigerki baardziej patrolowały wychodził z probówki.
To zależy, jak zgłodnieją to wyjdą i poszukają jedzenia, aczkolwiek w młodych koloniach robotnice rzadko wychodzą na arenę. Jeśli chodzi o przeprowadzkę do nowego gniazda to zależy czy w dotychczasowym mieszkanku są odpowiednie warunki (wilgotność), czy w nowym lokum, które im przygotowałeś są lepsze warunki i mrówką bardziej się spodoba. Pamiętaj, mrówki wiedzą co dla nich najlepsze :wink:
Jak zrobić z wkładem korka takie małą częścią gniazdową w wymiarach 7cm x7cm
Możliwości jest mnóstwo, od najprostszych do całkiem "wyrąbanych w kosmos" :lol:
zdjęcia z formikariami znajdziesz Tu na forum, lub na innym forum http://www.antmania.pl/forum/index.php w dziale zdjęcia formikariów lub w galerii radissa http://antmania.pl/galeria/thumbnails.php?album=35 ... No i nasza BMW, tam też znajdziesz jakieś fotki, zrobienie prostego formi wcale nie jest takie trudne :wink:
Ostatnio zmieniony ndz 06 wrz, 2009 przez pawelllQwE, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Orn
Posty: 612
Rejestracja: pn 24 wrz, 2007
Lokalizacja: Gdynia

ndz 06 wrz, 2009

SergiuszL pisze:Przeprowadziłem je do Pudełka po żywnośći firmy Curver
KRYPTOREKLAMA!!! :lol:

Tak serio, to pomyśl o formi dla nich gdzieś za rok. Spokojnie możesz je trzymać w probówce, ewentualnie w 2 jak będzie ciasno i przeprowadzać, gdy wata będzie czarniawa...
Ostatnio zmieniony ndz 06 wrz, 2009 przez Orn, łącznie zmieniany 1 raz.
michv
Posty: 13
Rejestracja: wt 21 kwie, 2009
Lokalizacja: Konin/Strzałkowo/Poznań

pn 07 wrz, 2009

:D ogolnie znacie sposoby na uszkodzenie probowki w taki sposob zeby woda odleciala? ;]

bo gdyby takie cos osiagnac to przeprowadza poszla by szybciej :D
Awatar użytkownika
Orn
Posty: 612
Rejestracja: pn 24 wrz, 2007
Lokalizacja: Gdynia

pn 07 wrz, 2009

Przeprowadzka?Daj spokój. Wystarczy, że lekko ogrzejesz nową probówkę. Zwykle działa. Przed chwilą przeprowadziłem tak Campo. Możesz obok nowej probówki położyć jakiś ciepły element elektryczny (zasilacz lampki stołowej halogenowej czy drukarki...). Albo ogrzej starą probówkę ponad 35°C to się wyniosą.
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

wt 08 wrz, 2009

A ja położyłem im probówkę na arenie i za parę godzin były już w gnieździe. Bez ogrzewania, bez czekania aż woda wyschnie itp.. Po prostu trzeba im zapewnić lepsze warunki niż dotychczasowe lokum. :wink:
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
ODPOWIEDZ