Larwy Campo - nie rosną

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
LUK
Posty: 195
Rejestracja: pt 08 maja, 2009
Lokalizacja: Opole

pt 18 wrz, 2009

Larwy mojej królowej Camponotus herculeanus jakoś przestały rosnąć.Maja dużo pokarmu białkowego,warunki bardzo dobre,nie wiem co dalej,już od miesiąca nie zauwarzyłem wzrostu larw.Niech ktoś doświadczony z hodowlą campo mi powie co najlepiej zrobić.
Ostatnio zmieniony pt 18 wrz, 2009 przez LUK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

pt 18 wrz, 2009

Stagnacja typowa dla Campo?
Awatar użytkownika
Scytal
Posty: 318
Rejestracja: pn 22 paź, 2007
Lokalizacja: Gliwice

pt 18 wrz, 2009

nie mam doświadczenie w Campo, ale odpowiedź mogę dać jedną - czekać
http://www.erepublik.com/en/referrer/Elczikeno - na nudę
Awatar użytkownika
socolovsky
Posty: 390
Rejestracja: sob 21 kwie, 2007
Lokalizacja: Łódź

sob 19 wrz, 2009

U mojej zeszłorocznej królowej C. ligniperdus z około 10 larw 2 przeobraziły się w robotnice, a wzrost pozostałych 8 zatrzymał się w taki sposób, jaki opisujesz. Taki stan rzeczy utrzymywał się przez 10 miesięcy :!: (mimo trwającej 5 tygodni hibernacji). W pewnym momencie mrówki zaczęły zjadać zalegające larwy, postanowiłem więc jeszcze raz spróbować hibernacji, tym razem jednak przetrzymałem je w lodówce przez 2 miesiące. Pomogło, w tydzień po wybudzeniu królowa zaczęła składać jaja, niestety nie zachowała się żadna z zeszłorocznych larw.
W tym roku udało mi się również zdobyć C. herculeanus i podobnie jak w Twoim przypadku, od niemal miesiąca larwy nie rosną. Planuję poczekać do listopada i jeśli nic się nie ruszy, to urządzę jej długą hibernację i Tobie proponuję zrobić to samo.
ODPOWIEDZ