F. Lemani

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

dudek909
Posty: 159
Rejestracja: pn 20 cze, 2011

pt 24 cze, 2011

cześć.
Ostatnio zainteresowały mnie większe mrówki , biorąc pod uwagę że nigerki są mini, zainteresowaly mnie f.lemani. Zadam pare podstawowych pytań. Pierwsze to: cy ona wogóle nadaje się dla kompletnego pozątkującego w praktyce , średnio-dośwadczoneo w teoretyce? po drugie , jakie wymiary oraz jaki typ formicarium jest najlepsze? jak bardzo czuła na drobne ruchy jest koloniia, i oczywiście( przynajmniej dla mnie) ile trzeba czekać na pierwsze robotnice oraz czy trzeba adoptować jakieś czy może sposób klasztorny jest dobry? :)
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

sob 25 cze, 2011

Oczywiście jest jak najbardziej dla początkujących, praktycznie to samo co Lasius niger jeśli chodzi o hodowlę.
Zakłada kolonię w sposób klasztorny, wychów robotnic bardzo szybki - tak jak u Lasius niger.
Formicarium jakie chcesz. Na drgania jest dosyć wyczulona - tak jak wszystkie Formica.

Poza tym czytaj opisy gatunków - tam wszystko znajdziesz. Jeśli chodzi o F.lemani to możesz śmiało czytać opisy Formica fusca, ponieważ w hodowli niczym się nie różnią.
dudek909
Posty: 159
Rejestracja: pn 20 cze, 2011

sob 25 cze, 2011

to , że się nie różnią (praktycznie) to akurat wiem. Tylko nie wiedziałem że można czytać o Formica fusca jako o lemani. poza tym. czy w twoim kanale na Youtube , masz może jakieś filmy o tejże mrówce , bo najwięcej informacji to ja z widzenia pozyskuje ( oczywiście sprawdzając z jakimś innym żródłem)?
dudek909
Posty: 159
Rejestracja: pn 20 cze, 2011

sob 25 cze, 2011

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Mike
Posty: 95
Rejestracja: śr 15 wrz, 2010
Lokalizacja: Iwonicz

ndz 10 lip, 2011

Czy mi się wydaję, czy ona ma wgnieciony odwłok z przodu? :ojezu:
Awatar użytkownika
Formiś
Posty: 80
Rejestracja: ndz 03 lip, 2011
Lokalizacja: Kórnik

ndz 10 lip, 2011

Też mam takie wrażenie, Mike.
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

ndz 10 lip, 2011

Trudno nie zauważyć... Ale nie musicie tego powtarzać. Z tego co wiem, sprawa z tą królową już się rozwiązała.
arni
Posty: 676
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Lokalizacja: Małopolska

pn 11 lip, 2011

Pokaże Ci ją kiedyś PawelllQwe to zobaczysz co to ale jak dla mnie to... Niger :D jakiś dziwny ale bardzo nigerowy...Pokaże Ci ją kiedyś PawelllQwe to zobaczysz co to ale jak dla mnie to... Niger :D jakiś dziwny ale bardzo nigerowy...
Jeszcze chcesz się ze mną skontaktować napisz mi Prywatną Wiadomość lub zadzwoń/wyślij sms pod 690 067 950.

Na wolne chwile polecam:

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=456623
ODPOWIEDZ