latwe do hodowli gatunki?

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

wt 25 lip, 2006

jakie gatunki (poza Lassius niger) sa latwe w hodowli dla poczatkujacego?
Awatar użytkownika
Johnbol
Posty: 138
Rejestracja: śr 19 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

wt 25 lip, 2006

Witam!

Odrobina dobrych chęci, oraz 5-10 min. Twojego czasu zaowocowałyby znalezieniem na Forum, w dziale "Mrówki krajowe", tematu zatytułowanego "Jakie mrówki mam sobie kupić????" (który to tytuł wskazywałby na możliwość znalezienia poszukiwanej przez Ciebie odpowiedzi). Dla ułatwienia wkleję bezpośredni link, by oszczędzić Ci tych 5-10 min. Proszę: http://formicarium.pl/forum/viewtopic.php?t=267. Tam już wystarczy trochę poczytać.

Pozdrawiam!
FABRICATI DIEM, PVNC!
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

wt 25 lip, 2006

Johnbol pisze:Odrobina dobrych chęci, oraz 5-10 min. Twojego czasu zaowocowałyby znalezieniem na Forum, w dziale "Mrówki krajowe", tematu zatytułowanego "Jakie mrówki mam sobie kupić????" (który to tytuł wskazywałby na możliwość znalezienia poszukiwanej przez Ciebie odpowiedzi). Dla ułatwienia wkleję bezpośredni link, by oszczędzić Ci tych 5-10 min. Proszę: http://formicarium.pl/forum/viewtopic.php?t=267. Tam już wystarczy trochę poczytać.
thx och jak bardzo bardzo dziękuję Ci, czytalem to juz wczesniej - ale dla mnie "latwy w hodowli" i "latwy w hodowli dla poczatkujacego" to 2 rozne rzeczy, stad moje pytanie ;-)
Awatar użytkownika
Cole
Posty: 27
Rejestracja: ndz 11 cze, 2006

wt 25 lip, 2006

Jeżeli pierwszy raz sie za to bierzesz to chcąc nie chcąc jesteś początkujący. A jeżeli posiadasz małe doświadczenie w tej dziedzinie to na_pewno dasz sobie radę z każdym gatunkiem, który uda Ci sie znaleźć w Twojej okolicy (no może nie z każdym tak mi sie przynajmniej wydaje :roll:)


Post poprawił Devil_
Zapraszam na pogawędki o mrowcach i nie tylko :) ----> 5597536
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

wt 25 lip, 2006

Cole pisze:Jeżeli pierwszy raz sie za to bierzesz to chcąc nie chcąc jesteś początkujący. A jeżeli posiadasz małe doświadczenie w tej dziedzinie to naperwno dasz sobie rady z każdym gatunkiem, który uda Ci sie znaleść w Twojej okolicy (no może nie z każdym tak mi sie przynajmniej wydaje :roll:)
wiesz, poczytalem o rudnicach bodajze (te czerwone mrowki lesne) i znalazlem info, ze jednak nie zaleca sie jej poczatkujacym - a znalezc to ja ja moge bez problemu (mieszkam niedaleko lasu ;-)
Awatar użytkownika
Cole
Posty: 27
Rejestracja: ndz 11 cze, 2006

wt 25 lip, 2006

Napisałem "no może nie z każdym" Skoro sie nie zaleca to spróbuj z czymś innym :D Mieszkasz koło lasu to napewno jeszcze coś możesz znaleść.
Zapraszam na pogawędki o mrowcach i nie tylko :) ----> 5597536
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

wt 25 lip, 2006

Cole pisze: Mieszkasz koło lasu to napewno jeszcze coś możesz znaleść.
owszem. wczoraj lazilem szukajac nigerkow, nawet jakies duze mrowki byly (wieksze niz okoliczne) byc moze krolowe, ale nie znajac sie dalem sobie spokoj z ich lapaniem.
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

wt 25 lip, 2006

Dobra bez zbędnego gadania. Stosunkowo łatwe w hodowli są:
- Myrmica rubra
- Myrmica rugulosa
- Formica fusca
- Formica cinerea
- Formica sanguinea
- Formica rufibarbis
- Lasius niger
- Lasius flavus
- Lasius emarginatus
- Lasius brunneus
- Tetramorium caespitum

Może niektóre gatunki pominąłem. Jednak mimo wszystko radzę ci spróbować się najpierw z L. niger lub F. fuscą

Pozdrawiam!
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

wt 25 lip, 2006

Mrówkolew pisze:Stosunkowo łatwe w hodowli są:
dzieki za info - obejrze sobie je w galerii a pozniej bede szukał na ziemi ;-)


Post poprawił Devil_
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

wt 01 sie, 2006

Kiedy mniej wiecej w wawie moga sie roic Formica fusca lub Lasius flavus?

Jak na razie natknalem sie na troche nigerkow i umbratuskow (teraz jak widzę ze krolowa goni z czyms malym w zuwaczkach, to nie lapie).

3 moje Lasius niger juz maja jajeczka - czekam na nastepny etap.
Czy mozna cos tym krolowym podrzucic do zarcia? wiem ze nie trzeba, ale moze pomoze (zeby nie zarly jajek).
ODPOWIEDZ