Drugie podejście-prośba o pomoc

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Lepatryq
Posty: 8
Rejestracja: ndz 22 cze, 2008

ndz 09 paź, 2011

Witam! Dwa lata temu zacząłem się interesować myrmekologią i jak większość nowicjuszy zacząłem od l.niger. Niestety byłem zmuszony oddać ok 300 sztuk kolonie ogródkowi i na tym się moja przygoda zakończyła. Teraz chciałbym zrobić drugie podejście, ale z moim bagażem doświadczeń postanowiłem, że chciałbym zmienić gatunek. Jaki polecacie polski, łatwo dostępny, tani(jestem studentem finansujący się samodzielnie :wink: ), większy od l.niger, potrafiący ciąć ofiarę a nie tylko ssać jak nigerki, jednocześnie łatwy w utrzymaniu? Wiem, że wymagam dużo, ale proszę o chociaż gatunek zbliżony do moich wymagań. Z góry dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

ndz 09 paź, 2011

Spróbuj z Formica. Są większe, aktywne, mnożą się bez większych problemów, no i są tanie. Mam kilka gatunków na sprzedaż, więc jeśli jesteś zainteresowany to pisz na gg (13704119).
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

ndz 09 paź, 2011

Od siebie polecam wszystkożerne i agresywne zbójnice oraz gmachówki, które bardzo sprawnie tną pokarm (jednak nadal zalecanym jest podawanie pociętego - z muchą sobie poradzą, ale na mączniki nie ma co liczyć).

Zbóje, podobnie jak reszta Formica spp. rozwijają się szybciej niż gmachówki i mają większy apetyt.
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
ODPOWIEDZ