C.ligniperda

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

dudek909
Posty: 159
Rejestracja: pn 20 cze, 2011

wt 25 paź, 2011

Jak kazdy zauwazyl nie bylo mnie dlugo na forum, co bylo spowodowane nadmiarem szkoly. Ale nie o tym mowa.
Moja kolonia c.ligniperda przez cale lato byla prawie w kompletnej stagnacji, a od wczoraj kiedy juz prawie zima nagle zaczely ruszac sie jak nigdy. Czy wam tez takie cos sie zdarzylo? Czy to moze byc spowodowane tym ze wlaczylo sie ogrzewabie w domu?
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

wt 25 paź, 2011

dudek909 pisze:Jak kazdy zauwazyl nie bylo mnie dlugo na forum
Śmiałe stwierdzenie.

Co do aktywności - bardzo możliwe, że ogrzewanie je zmotywowało do działania. Zależy jaką miałeś wcześniej temperaturę.
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

wt 25 paź, 2011

Popieram Pawła jeżeli mieszkasz w bloku to pewnie podwyższona temperatura spowodowana odkręcaniem kaloryfera to spowodowała. Może pojawią się jajka :wink:
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
dudek909
Posty: 159
Rejestracja: pn 20 cze, 2011

wt 25 paź, 2011

Jajek jest multum, temperatura byla mniej wiecej 1 lub 2 stopnie nizsza. Az taka wielka zmianaaby zmotywowaly sie?
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

wt 25 paź, 2011

dudek909 pisze:Jajek jest multum
Po tak długiej stangnacji co się dziwić ? :D Mój herc też nie znosi jajek a larwy prawie ,że nie rosną mam nadzieje że potem sprawy przybiorą taki obrót jak u cb.
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
dudek909
Posty: 159
Rejestracja: pn 20 cze, 2011

wt 25 paź, 2011

Jajka byly zlozone przed stagnacja, ciagle pakiecik 20-30 jajek.
Czemu moga nie chciec jesc? Dalem im raz pasikonika, nie zjadly , miodu tez nie , mieszanki tez nie, mrowki anorektyczki normalnie!
ODPOWIEDZ