Tetrasy-adopcja

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Thug
Posty: 43
Rejestracja: ndz 16 maja, 2010

wt 01 maja, 2012

Moja królowa tetrasów coś niezbyt dobrze sobie radzi... Pokolenie nanitic padło(żyje tylko jedna robotnica), a królowa nie chce składać nowych jaj. Obawiam się, że niedługo robotnica też padnie i nadejdzie koniec.

Znalazłem jednak w okolicy sporą kolonie tetrasów. Myślę, nad dołączeniem kilkunastu robotnic do mojej małej kolonii. Może wtedy coś ruszy z miejsca. Jakieś porady? Najpierw je schłodzę(jako typowo kserotermiczne mrówki powinny baaardzo spowolnić swoje funkcje życiowe). Kwestia tylko, czy dodać królową do robotnic, czy robotnice do królowej? I czy w ogóle taka akcja ma sens.
Trzeba być twardym. Życie to nie mama Madzi - ciepłym kocykiem cię nie otuli....
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

wt 01 maja, 2012

Poczwar dorzuć i nie będzie kłopotów z adopcją :wink:
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
Thug
Posty: 43
Rejestracja: ndz 16 maja, 2010

wt 01 maja, 2012

Kolonia jest w miejscu niepoczwarkobieralnym bez niszczenia gniazda(a i po rozkopaniu diabuł wie, czy coś tam znajdę).
Trzeba być twardym. Życie to nie mama Madzi - ciepłym kocykiem cię nie otuli....
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

wt 01 maja, 2012

to sprawdź czy są inne kolonie ;)
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
Szacho
Posty: 122
Rejestracja: czw 26 sty, 2012

wt 01 maja, 2012

ja byłem na poszukiwaniach poczwarek Tetramorium i lipa :/ są tylko larwy królewskie i czasem zdarzą się jaja, ale one też mogą być królewskie, bo za niedługo rójka :/

Pozdrawiam :D
Obrazek

"To za mało, jeśli na to ciebie stać
Trzeba znacznie więcej, więcej z siebie dać"
Awatar użytkownika
Thug
Posty: 43
Rejestracja: ndz 16 maja, 2010

śr 02 maja, 2012

Dobra, jak znajdę poczwarki to nie będzie problemu.

Pytam jednak o adopcje robotnic. Może ktoś odpowiedzieć na moje pytania? Porady? Cokolwiek?
Trzeba być twardym. Życie to nie mama Madzi - ciepłym kocykiem cię nie otuli....
Awatar użytkownika
Szacho
Posty: 122
Rejestracja: czw 26 sty, 2012

śr 02 maja, 2012

http://antmania.pl/faq/index.php/Adopcja

pose :) dokładnie o tetrasach mowa :)

pozdrawiam :D
Obrazek

"To za mało, jeśli na to ciebie stać
Trzeba znacznie więcej, więcej z siebie dać"
Awatar użytkownika
Thug
Posty: 43
Rejestracja: ndz 16 maja, 2010

pt 04 maja, 2012

Przystąpiłem do adopcji. Cała noc chłodzenia robotnic i królowej, następnie przesypanie robotnic do królowej(wszystko działo się w lodówce) i odczekanie pół godziny. Wszystko zakończone sukcesem, a królowa jest aktualnie pielęgnowana przez 10 nowych córeczek. Dodałem mało robotnic, bo im ich mniej, tym mniejsza szansa na spotkanie jakiś aktywistek, którym niekoniecznie podoba się nowa władza.

Sukces! :mrgreen:
Trzeba być twardym. Życie to nie mama Madzi - ciepłym kocykiem cię nie otuli....
ODPOWIEDZ