Leptothorax acervorum vs. Temnothorax sp.

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

ndz 13 maja, 2012

Hej

Jako, że nie mam zbyt wiele miejsca na formikaria mam trudny wybór co zatrzymać i wpakować w formikarium. Dla mnie to ciężki orzech do zgryzienia, chciałoby się i jedne i drugie i trzecie... itd.
Do wyboru mam kolonię L. acervorum (zanim dopadłam Temnothorax zaczęłam pisać blog http://formicopedia.org/mrowki/Blog_Lep ... 28geb88%29), Temnothorax crassispinus/nylanderi z jedną królową (właśnie kilka poszło pocztą do pewnego oznaczenia przez eksperta i chociażby z tego względu głupio by mi było się go było teraz "pozbyć") oraz Temnothorax sp. (na razie mam kilka kolonii z 1/2 i nawet 4ma królowymi -ta zdaje się być najmniejsza, ale kusi najbardziej).

Wszystkich zatrzymać nie mogę - zwyczajnie nie widzę w tym sensu ani nie mam miejsca (jw.).

Co sami byście zrobili na moim miejscu? - jeśli byście lubili takie mikrusy, jak nie przepadacie ;)

Jeśli już na upartego chciałabym zatrzymać coś więcej, mieszkałaby taka kolonia w szalce Petriego, która nie podoba mi się wcale (być może dlatego, że nie mam obycia z czymś takim). I ja bym się męczyła i mrówki.
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

ndz 13 maja, 2012

Cóż, Lepto są w mojej opinii rzadsze niż Temno - te pierwsze widziałem w naturze 2 razy, a drugie widywałem kilkanaście...

Szkoda byłoby się pozbywać Lepto :)
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
patyczak1000
Posty: 205
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Lublin

ndz 13 maja, 2012

Moim zdaniem Temno są ciekawsze, bardziej aktywne i mniej problematyczne.
pozdrawiam

[b]Moja oferta: zainteresowani na gg[/b]
Awatar użytkownika
Szacho
Posty: 122
Rejestracja: czw 26 sty, 2012

wt 15 maja, 2012

a u mnie to loteria, raz te bardziej aktywne, raz te... zauważyłem, że wpływ na aktywność ma wilgotność

a szalki petriego ładnie urządzone są naprawdę bardzo estetyczne :)

Pozdrawiam :D
Obrazek

"To za mało, jeśli na to ciebie stać
Trzeba znacznie więcej, więcej z siebie dać"
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

wt 15 maja, 2012

z wilgocią? oo. znaczy jak jest dużo czy mało? :) pewnie jak mniej ?
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
barciu
Posty: 444
Rejestracja: czw 10 sty, 2013
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

pt 29 mar, 2013

geb88, Leptothorax są rzadsze, Temnothorax ciekawsze-w zależności od tego, które Ci będą pasować, ty wybierz. Ja bym zostawił Lepto...
GG: 51713465
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

pt 29 mar, 2013

barciu pisze:geb88, Leptothorax są rzadsze, Temnothorax ciekawsze-w zależności od tego, które Ci będą pasować, ty wybierz. Ja bym zostawił Lepto...
Dobrze, że jej doradziłeś. Bo przez rok nie mogła się zdecydować... Patrz na daty, bo archeologa (żkę?) już mamy ;)
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

pt 29 mar, 2013

nie wiem czy zauważyłeś -"przypuszczam, że wątpię", że ten post i wątek jest z zeszłego roku, dokładnie z maja. sytuacja już dawno się zmieniła ;)

otrzymujesz ode mnie zestaw małego archeologa! - http://img.bazarek.pl/205011/14078/1843 ... 302449.jpg

:pirat:
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
barciu
Posty: 444
Rejestracja: czw 10 sty, 2013
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

sob 30 mar, 2013

Cheh...sorry...Na szczęście nie odkopałem aż tak dawnego tematu, tylko z zeszłego roku...Jeszcze raz przepraszam :) .
Geb88, to daj ten zestaw :wink: .
GG: 51713465
ODPOWIEDZ