Kupie mrowki :)

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

bezimienny
Posty: 14
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005
Kontakt:

wt 26 kwie, 2005

Witam dopiero co zaczynam przygode z mrowkami i chcialbym kupic jakies mrowki :) czekam na propozycje :P dzieki i pozdrawiam
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

wt 26 kwie, 2005

Witam :)
Na początek sugerowałbym raczej skoncentrowanie się na odpowiednim "domku" - z czasem sam się przekonasz, że o same mrówki jest niezwykle łatwo :)
Sklep internetowy CURTUS (www.curtus.pl) od 01.05.2005 wprowadzi poza sprzedażą gotowych "mrowisk", również i sprzedaż czystych formicarii ze szkła. Uruchomiono szerszą produkcję i nic już nie stoi na przeszkodzie, aby każdy sam sobie skompletował własne mrowisko :)
Oczywiście same mrówki również będzie można już niebawem zakupić - najpierw jednak naprawdę dobrze jest stworzyć właściwe warunki do życia przyszłym podopiecznym :)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
bezimienny
Posty: 14
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005
Kontakt:

śr 27 kwie, 2005

domek mam juz prawie skączony a 150 zł za gotowy to moim zdaniem troche za duzo :/ widziałem gdzies na stronce wlasnie takie 2 pojemnikowe formicaria połączone wezykiem i takie mi sie spodobało :) a czy wymiary 40x50 nie bede za duze ? a wymiary areny 30x30 cm ??
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

pt 29 kwie, 2005

Witam :)
150 to rzeczywiscie sporo (a nie wiem nawet skąd wziąłeś tę cenę :D:D:D) - napewno będą duuużo tańsze, tym bardziej, że mowa o samym szkle a nie o w pełni gotowym mrowisku :)
Co do połączonych ze sobą za pomocą wężyka dwuch pojemnikach - jest to oki, pod warunkiem, że masz na to miejsce (wymiary dowolne - mrówki wykorzystają je napewno) ;)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
bezimienny
Posty: 14
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005
Kontakt:

sob 30 kwie, 2005

juz prawie skaczyłem samemu robic moje piwerwsze mrowisko :) taka cene znalazlem na allegro to było za gotowe formicarium "R" troche mnie to zraziło i zamawiałm szyby u szklarza wyszlo duzo taniej :) teraz musze kupic tylko mrowki :) albo isc do lasu i poszukac :P
seba
Posty: 7
Rejestracja: czw 28 kwie, 2005
Lokalizacja: Warszawa

sob 30 kwie, 2005

witam,
tak jak Ty postanowilem zrobic formicarium samemu, glownie dla chęci sprawdzenia swoich umiejetności :-) rownież zamowilem szybe u szklarza i sam podocinalem, przyznam sie ze nie bylo łatwo (robilem to pierwszy raz), szklo sie okazalo dość wredne i nie do konca "chcialo" pękać wedle moich oczekiwań, stąd rada - jeżeli nie zwiekszy to strasznie kosztów, poproś szklarza zeby ci dociął gotowe kawalki. Ale oczywiście da sie to zrobić samemu, moje jakos wyszlo (ma pare ciekawych krzywizn ale co tam ;) ). Co do samego szkla przejdz sie po smietnikach, sporo ludzi wymienia okna wiec znajdziesz szybki za friko.

powodzenia
pzdr
Seba
bezimienny
Posty: 14
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005
Kontakt:

ndz 01 maja, 2005

Moje umiejetnosci szklarskie nie sa zbyd dobre :P mialem okazje to sprawdzic jak robilem terrarium dla mojej zbozówki :) dlatego własnie zamowiłem gotowe kawalki szyb u szklarza sam je tylko posklejałem :P najwiekszy problem mam z zakupem korka bo u mnie w miescie to nie idzie kupic :( a w sklepach zoologicznych to maja tylko rybki :P bede musiał do wawy do obi pojechac :)
seba
Posty: 7
Rejestracja: czw 28 kwie, 2005
Lokalizacja: Warszawa

ndz 01 maja, 2005

witam,
uuu obi nie polecam, mają tylko taki ozdobny w belach (dużo i dosc drogi ok 30pln) albo w platach (24pln i klejony) , nie wiem jak on pasuje mrówom, ja z niego zrobilem, ale jeszcze zadne tam nie mieszkają.
natomiast slyszalem ze w liroy merlin jest wiekszy wybór, no i obilo mi sie o uszy o jakims domu korka w srodmiesciu (okolice Nowogrodzkiej), jeszcze tam nie bylem, ponoc duzy wybór, jak chcesz to jutro dowiem sie konkretniej gdzie to.
pzdr
Seba
bezimienny
Posty: 14
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005
Kontakt:

pn 02 maja, 2005

Bym był wdzięczny :) narazie zamówiłem korek z netu z http://www.cork.pl/ ale jakos slabo z ta wysylka i bede jednak musiał sie przejechac do wawy . a mrowki z kad masz ??
seba
Posty: 7
Rejestracja: czw 28 kwie, 2005
Lokalizacja: Warszawa

pn 02 maja, 2005

w poscie o umratusie wszystko wyjasniam,
a na razie czekam na rojke jakąs w moich okolicach zeby zdobyc krolowe.
co do korka to jutro sie dowiem i dam znac.
pzdr
Seba
seba
Posty: 7
Rejestracja: czw 28 kwie, 2005
Lokalizacja: Warszawa

pn 02 maja, 2005

tak jak mowilem, masz link do strony z adresami w mazowieckim wspomnianego sklepu
http://www.domkorkowy.com.pl/punkty.php?woj=mazowieckie
pzdr
Seba
bezimienny
Posty: 14
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005
Kontakt:

pn 02 maja, 2005

Wielkie dzieki :) iedlugo sie wybiore po korek :)
ODPOWIEDZ