lasius niger- pytanko

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

bogus14.1996
Posty: 21
Rejestracja: sob 20 lis, 2010

pt 14 wrz, 2012

Siemka wszystkim, dawno tu mnie nie było. Mam pytanie odnośnie zachowania mrówek. Chodzi o Lasius niger. Mam formikarium korkowe, które -wiadomo- nawilżam. Problem jest taki, że mrówki za wszelką cenę chcą wyjść poza arenę. Dziś zauważyłem grupkę robotnic, które na arenie pilnowały jajek. Oczywiście regularnie karmie pupilki. Co robię nie tak? :?:
lukaszb12999
Posty: 143
Rejestracja: pt 14 wrz, 2012

pt 14 wrz, 2012

Nie straszysz ich,pukasz w szkło,może czują się niebezpiecznie ?
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

pt 14 wrz, 2012

Trochę chaotyczny post. Chcą wyjść poza arenę, czy poza gniazdo (co tutaj opisujesz jednak) ?
Jeśli to drugie, to czy czasem nie za mocno nawadniasz im ten korek? Nie paruje czasem, nie wylewa się woda ? Mają miejsce w gnieździe, które jest suche, czy po całości wszystko może masz wilgotne? Może pada na gniazdo silne światło, a na arenę nie?

Jeśli wszystko ok (tzn. mają i miejsca suche i wilgotne w gnieździe), to może z jakiejś racji uznały arenę za bezpieczne miejsce do wygrzania potomstwa (jeśli jest docieplana jakoś)
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
bogus14.1996
Posty: 21
Rejestracja: sob 20 lis, 2010

pn 17 wrz, 2012

Okazało się że korek był lekko za wilgotny, spróbuje przestawić formikarium w miejsce gdzue na pewno nie bedzie nawet lekkich wstrząsów
ODPOWIEDZ