Czyżby pasożyt?

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
explay
Posty: 221
Rejestracja: pn 06 cze, 2011
Lokalizacja: Kraków/Olkusz

ndz 05 maja, 2013

U mojej królowa Manica Rubida od pewnego czasu coś dziwnego dzieje się z odwłokiem, tzn. nienaturalnie go wygina i porusza, tak jakby nie należał do niej, podczas poruszania się odwłok nieraz rzuca ją w drugą stronę. Królowa normalnie czerwi, proszę o odpowiedz.
Manica rubida, Myrmica sp., Temnothorax sp., Formica cunicularia, Camponotus herculeanus, Lasius umbratus
Moje gg: 47293807
barciu
Posty: 444
Rejestracja: czw 10 sty, 2013
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

ndz 05 maja, 2013

Nie uszkodziłeś jej podczas łapania? ( jeśli była łapana )
GG: 51713465
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

ndz 05 maja, 2013

miałam coś podobnego u nigerki, z tą różnicą, że królowa była w stanie agonalnym i nie czekałam na to co z niej wypełźnie. Przypuszczam, że to drugie życie w życiu
Jakby wylazło to ...zrób fotki :P
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
explay
Posty: 221
Rejestracja: pn 06 cze, 2011
Lokalizacja: Kraków/Olkusz

pn 06 maja, 2013

@barciu to roczna królowa a więc wyszło by to wcześniej, a podczas łapania po prostu weszła do probówki, nie udało mi się uchwycić tych momentów gdy ją rzuca na filmikach (lepiej to widać na drugim), ale królowa zazwyczaj zachowuje się spokojnie tylko nieraz nie panuje nad odwłokiem oto filmiki:
1.http://przeklej.net/video_details/89497.html
2.http://przeklej.net/video_details/89496.html
Jeśli nie widać tu nic niezwykłego to postaram się nagrać jeszcze raz.
Manica rubida, Myrmica sp., Temnothorax sp., Formica cunicularia, Camponotus herculeanus, Lasius umbratus
Moje gg: 47293807
ODPOWIEDZ