Manica rubida-jakie formikarium?

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Anqwer
Posty: 2
Rejestracja: ndz 31 sie, 2014

wt 02 wrz, 2014

Dzisiaj dotarła do mnie królowa z jedną robotnicą i drobnym przychówkiem.
Mam formikarium T po nieudanej hodowli L.flavus,o wymiarach 15 x 15 cm.
Po wyrośnięciu kolonii z probówki planowałam przełożyć ją do tego formi.
Pierwotnie część gniazdową była wypełniona ziemią,ale pomysł do bani,nic nie widać.
Czym mogę zastąpić ziemię?
Moja roczna kolonia Messorów żyje sobie w formi ziemnym,ma się dobrze,ale królową widziałam ostatni raz właśnie rok temu:) i dlatego ziemnego formi nikomu nie polecam.
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

czw 04 wrz, 2014

Najlepsze chyba były by albo beton komórkowy, albo gips. Ale lepiej by się wypowiedzieli co mieli rubidę.
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
Revan
Posty: 305
Rejestracja: śr 02 maja, 2012
Lokalizacja: Zewnętrzne Rubieże

czw 04 wrz, 2014

W tego typu formikarium ziemię można najprościej zastąpić korkiem i wychodzi coś takiego http://mrowkoyad.pl/?57,pl_formikarium-typu-t-korkowe Ale niekoniecznie jest to najlepsze wypełnienie dla M.rubida, bo z tego co czytałem w dziennikach, to robi ona straszny przemiał korka. Ale na początek może się nada :)
Pheidole megacephala
Atta sexdens
Pheidole pallidula
Anqwer
Posty: 2
Rejestracja: ndz 31 sie, 2014

czw 04 wrz, 2014

Dzięki za odpowiedzi.
Chyba zostanę przy korku,bo nie mam pomysłu jak mogłabym przygotować inny wkład nie niszcząc formi.
Jeśli królowa przeżyje(bo słyszałam,że są padliwe) i kolonia wyrośnie z tego formi,ale zniszczy korek zrobimy przeprowadzkę.
Zabieram się właśnie za przeprowadzkę moich Messorów do formi korkowego,bo ziemne to totalna porażka,nic nie widać.Jeśli dobrze mi pójdzie,może w przyszłości zabiorę się za przenosiny Manici.
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

pn 15 wrz, 2014

Pamiętaj, że ten gatunek lubi dużą wilgotność. Dogrzewanie też nie zaszkodzi ;)
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
ODPOWIEDZ