zastój w hodowli formica fusca

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

ikamil2@
Posty: 11
Rejestracja: ndz 18 mar, 2018

ndz 18 mar, 2018

mam zastój w hodowli formica fusca trzymam je w formikarium gipsowym już z miesiąc mam je z olx jest dziesięć robotnic i królowa która prze ten czas zniosła kilka jajek ale się nie rozwineły lub zostały zjedzone co się dzieje
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pn 19 mar, 2018

Cześć Kamil,

Napisz jak karmisz mrówki? Jaka dieta - czy podajesz owady karmowe?

Napisz też jak często zaglądasz do nich?
ikamil2@
Posty: 11
Rejestracja: ndz 18 mar, 2018

pn 19 mar, 2018

podaje mrówką miód i muchy i inne robaki jak złapie czyli mniej więcej co tydzień zaglądam do nich kilka razy dziennie
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

śr 21 mar, 2018

ikamil2@ pisze: pn 19 mar, 2018 podaje mrówką miód i muchy i inne robaki jak złapie czyli mniej więcej co tydzień zaglądam do nich kilka razy dziennie
Zaglądasz za często.
Robaki proponuję kupić karmowe Mącznik młynarek lub larwy muchy chociaż larw much nie polecam.


Zostaw mrówki na jakiś tydzień i będzie lepiej!
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

wt 27 mar, 2018

Ja bym zalecił zimowanie, gdyż z doświadczenia wiem iż królowe wychowają pierwsze pokolenie robotnic, a po zimowaniu ruszają z kolejnym dość szybko. Pozdrawiam stary truteń :mack:
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
ikamil2@
Posty: 11
Rejestracja: ndz 18 mar, 2018

wt 03 kwie, 2018

srebrny pisze: śr 21 mar, 2018
ikamil2@ pisze: pn 19 mar, 2018 podaje mrówką miód i muchy i inne robaki jak złapie czyli mniej więcej co tydzień zaglądam do nich kilka razy dziennie
Zaglądasz za często.
Robaki proponuję kupić karmowe Mącznik młynarek lub larwy muchy chociaż larw much nie polecam.


Zostaw mrówki na jakiś tydzień i będzie lepiej!
Dzięki srebrny teraz rzadziej zaglądam i już mam larwy :D
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

wt 03 kwie, 2018

:D Świetne wieści .

Mrówki muszą mieć spokój :) Polecam zasłonić formicarium czymś np kartką papiery żeby gniazdo było zasłonięte też da dobre efekty
ODPOWIEDZ