Może ktoś l.niger lub l.flavus ma

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Bartek mrówka
Posty: 2
Rejestracja: ndz 14 paź, 2018

ndz 14 paź, 2018

Hmm ma ktoś może dac jakaś królową chętnie bym przyja wiem że trochę na żyda ale już trochę późno i ciężko znaleźć królową
Małcin B)
Posty: 177
Rejestracja: sob 11 sie, 2018
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

ndz 14 paź, 2018

Bartek mrówka pisze: ndz 14 paź, 2018 Już trochę późno i ciężko znaleźć królową
Jakby nie patrzeć, od kiedy zakończyły się roić flavusy i nigerki minęły 2 miesiące. Jak chcesz szukać na własną rękę, poczekaj do następnego sezonu, w tym czasie się poducz trochę.
Byłem w takiej samej sytuacji - pod koniec sezonu rojenia w zeszłym roku zdałem sobie sprawę, że chiałbym mieć mrówy. Poczytałem w tym czasie dużo i dzięki temu teraz bez problemu rozróżniam pospolite gatunki.

Z góry odradzam flavusy na start. Są ładne i fajne i w ogóle, ale nie na wszystkie nerwy. Rójkowa królowa Flavusków potrzebuje 2 miesięcy na wychowanie pierwszego potomstwa, gdzie nigerki zaledwie miesiąc.
Popełniłem ten błąd że od niej zaczynałem - nudne są strasznie. Poza tym są płochliwe i mając je 4 miesiące tylko patrzę, jak siedzą w jednym kącie.
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są Twoje zainteresowania...
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

śr 17 paź, 2018

Witam.
Małcin B) pisze: ndz 14 paź, 2018 nudne są strasznie.
No nie mogę się z tym zgodzić, zależy kto czego oczekuje. Po prostu jak sam stwierdziłeś:
Małcin B) pisze: ndz 14 paź, 2018 nie na wszystkie nerwy.

Ja Bartkowi złożyłem na pw propozycję, może się dogadacie skoro nie czerpiesz satysfakcji z flavusów... :)

Pozdrawiam
Małcin B)
Posty: 177
Rejestracja: sob 11 sie, 2018
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

czw 18 paź, 2018

slodkie_ciacho pisze: śr 17 paź, 2018 Może się dogadacie skoro nie czerpiesz satysfakcji z flavusów... :)
No wiem, trochę marudzę na ich temat, ale pomimo tego to moje jedyne mrówy (narazie). To od nich zaczynałem, sam je złapałem... Nie, to nawet w grę nie wchodzi...
A one dają satysfakcję. Cokolwiek o nich bym nie napisał.
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są Twoje zainteresowania...
ODPOWIEDZ