Jedzonko

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

aga
Posty: 6
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006

pn 25 wrz, 2006

Czy to normalne, że mróweczki przez pierwszy okres po przesiedleniu do formikarium zupełnie nie interesują się jedzeniem? Dodam, że jest to młoda kolonia (5 robotnic) Lasius niger, a do wyboru mają mieszankę żółtko-miód-woda i muszkę owocówkę. Robotnice przechodzą obok zupełnie nie zwracając na nie uwagi.


Poprawił Johnbol.
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

pn 25 wrz, 2006

To normalne :)
aga
Posty: 6
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006

pn 25 wrz, 2006

Dzięki :) Uspokoiłes mnie :)


A długo może trwac taki okres aklimatyzacji?
Awatar użytkownika
fasolka
Posty: 50
Rejestracja: czw 03 sie, 2006
Lokalizacja: Wroclaw

pn 25 wrz, 2006

A jesli mam w probowce krolowa i 15 robotnic to co ile mam je karmic np owocowkami?
Lasius Flavus | Lasius Niger | Myrmica Rubra | Gekony płaczące | Świerszcze domowe

[img]http://lafemmebonita.com/blinkies//Pregnancy%20and%20Babies/swimspermies.gif[/img]
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

pn 25 wrz, 2006

fasolka pisze:A jesli mam w probowce krolowa i 15 robotnic to co ile mam je karmic np owocowkami?
najlepsza metoda to dawac codziennie i zobaczyc, w ktorym momencie juz nie zjadaja
Awatar użytkownika
Emenefix
Posty: 12
Rejestracja: ndz 17 wrz, 2006
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

wt 03 paź, 2006

A u mnie? Moja kolonia L. flavus ma się dobrze. Żyją sobie dwie królowe plus kilkanaście robotnic w małym formikarium. Utrzymuję wilgoć dzięki specjalnemu systemowi ;). Jest już kilkanaście larw. Natomiast mijają dwa tygodnie A mrówy ani razu nie tknęły się* mieszanki miodowo-białkowo-wodnej, mimo że je wymieniam co jakiś czas. Zobserwowałem, że z formi wychodzą jedynie w nocy. Zauważyłem też, że nie pogardzą małymi kryształkami cukru. Ciekawe. Wydawało mi się, że postać spadziowa bardziej przypadnie im do gustu. Podobną sytuację zresztą zaobserwowałem w mojej kolonii Myrmica rubra. Tam też cukier owszem. Chodzi o to, że martwię się ich pogardą dla białka, bo i larwy powcinają :D


Poprawił Johnbol.
* Nie tknęły się (siebie) czy tej mieszanki? Jeśli mieszanki, to wyraz "się" jest zbędny.
<a href=http://ziemia.blox.pl title="Ziemia z kosmosu">
!ZIEMIA Z KOSMOSU! qltowe zdjęcia</a>
ODPOWIEDZ