Formica cinerea - dziennik hodowlany [by Małcin B)]

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Małcin B)
Posty: 177
Rejestracja: sob 11 sie, 2018
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

wt 18 cze, 2019

Haha, jak ja uwielbiam wkurzać moich rodziców... Postanowiłem bez zarówno ich wiedzy, jak i tym bardziej zgody kupić mrówki. Padło m.in. na F. cinerea, bo lubię te mróweczki. Są matowo-czarne i to właśnie bardzo mnie w nich kręci. I z góry pozdrawiam Adriana Szatana od krainy mrówek, dał gratisowo miód i drugą porcję nasion ;D

18.VI.2019
Królowa wraz z robotnicami (ok. 10) przyszły w dzisiejszej paczce. Już na start zauważyłem, że w rzeczywistości nie mają wody, jedynie wata jest mocno nawilżona. Wata była wszędzie, a w jednym strzępie zauważyłem martwą siostrę. No nic, tego się można było spodziewać.

Kolonia odrazu otrzymała ode mnie duże pudełko na sałatki. Już poprzedniego dnia wyciąłem prostokąt w środku pokrywy i gorącym klejem przykleiłem siatkę motylarską. Sypnąłem piasek i położyłem probówkę. Natomiast przygotowałem drugą i to właśnie ją przyciemniłem dzięki sreberku. Ściany osmarowałem lekko olejem, dzięki czemu odstrasza to mrówki przed siatką. Oczywiści dostały miód, i niedługo dostaną również pająka. Mam nadzieję, że dzięki tym wszystkim operacjom złożą wreszcie jajeczka, potem larwy i pojawią się poczwarki
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są Twoje zainteresowania...
ODPOWIEDZ