Temnothorax sp

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Reguglak
Posty: 47
Rejestracja: śr 01 maja, 2019

ndz 30 cze, 2019

Witam
To znowu ja 😂
Ktoś może miał do czynienia z tymi mrowkami?
Jakieś doświadczenie?
Z tego co wiem są bardzo nie liczne więc można zrobić małe formikarium z bardzo ładnym wystrojem
Bardzo spodobał mi się ten gatunek
Jest dość zywotny?
Pozdrawiam
AntsForever
Posty: 220
Rejestracja: wt 16 kwie, 2019

ndz 30 cze, 2019

Witam.
Do temnothoraxów potrzebna jest wielka cierpliwość. Po pierwsze gniazdują w żołędziach i patykach więc najpierw musisz znaleźć taki żołędź i upewnić się że są w nim mrówki jeżeli tak zabierasz je do domu i przekładasz do probówki/formicarium a jest to mega pracochłonne i wymaga precyzji i cierpliwości. Temnothoraxy nadają się do łączenia z innymi gatunkami więc możesz położyć kolonie w żołędziu na arene nie przekładając ich. Jeżeli zdecydujesz się na formicarium pamiętaj że musi być w 100% szczelne i nie mieć żadnej szczeliny w której mrówki mogły by zrobić gniazdo. Mi lepszym sposobem wydaje się hodowla mrówek na arenie w żołędziu. Same temnothoraxy są bardzo ładne i ciekawe ale potrafią zrobić wiele problemu.
Mam nadzieję że pomogłem. :D
Reguglak
Posty: 47
Rejestracja: śr 01 maja, 2019

ndz 30 cze, 2019

Myślałem oczywiście nad kupnem tych mrówek
Hodują je też w szalce pertiego
Chciałem dać im raczej formikarium ziemne ale one zdecydowanie się raczej nie nadają że względu na taki tryb życia
Myślałem nad akwarium z piaskiem i żołędziami
Bardziej zależy mi na długim utrzymaniu tej koloni przy życiu
Było by mi szkoda gdyby padła po roku
Myślałem żeby trzymać w tym akwarium kilka kolonii
Myślę że taki widok byłby całkowicie wystarczalny aby cieszył oko i nie potrzebny byłby mi wgląd w gniazdo
Bardzo ładnie można zaprojektować gniazdo
Proszę o odpowiedź i rady dotyczące tego co napisałem
Pozdrawiam 😀
AntsForever
Posty: 220
Rejestracja: wt 16 kwie, 2019

ndz 30 cze, 2019

Pamiętaj że kupując mrówki otrzymasz je w probówce i nie zawsze potem będą chciały się przenieść a probówka szpeci arenę. Kiedy złapiesz mrówki wyjdzie taniej i w dodatku będą miały naturalne schronienie.
Reguglak
Posty: 47
Rejestracja: śr 01 maja, 2019

ndz 30 cze, 2019

Tylko bardzo ciężko je znaleźć
Jeśli będą miały złe warunki w probowce to przeniosą się do żołędzie jeśli go wydrąże jakoś?
Jeśli tak to co z nawadnianiem?
Możesz dać mi link lub napisać coś o charakterze tych mrówek?
Informacji nie za wiele znalazłem
AntsForever
Posty: 220
Rejestracja: wt 16 kwie, 2019

ndz 30 cze, 2019

Ja zbieram garściami jednego dnia przyniosłem 4 kolonie. Wydaje mi się że MATI&MRÓWKI nagrał film jak znaleźć temnothoraxy poszukaj na YT.
Reguglak
Posty: 47
Rejestracja: śr 01 maja, 2019

ndz 30 cze, 2019

Okey dzięki za pomoc 😀
ODPOWIEDZ