Lasius nigier-Eksperyment

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

śr 31 lip, 2019

Witam :D Od dłuższego czasu mam pomysł na ciekawy eksperyment odnośnie rojowej królowej Lasius nigier.Eksperyment będzie polegał na tym że dam rójkowe królowe to formi ziemnego (które będzie nawodnione) co powinno spowodować że królowe zaczną kopać pierwszą komorę (czyli eksperyment ma odzwierciedlić rzeczywistość odnośnie zakładanie gniazda) i mam pytanie: Czy to morze się w ogóle udać?
Koko
Posty: 2
Rejestracja: pt 02 sie, 2019

sob 03 sie, 2019

Raczej tak i chyba nie mam nic więcej do dodania
KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

sob 03 sie, 2019

Dziękuje za odpowiedź :D
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pn 05 sie, 2019

KotLuminos pisze: śr 31 lip, 2019 Witam :D Od dłuższego czasu mam pomysł na ciekawy eksperyment odnośnie rojowej królowej Lasius nigier. Eksperyment będzie polegał na tym że dam rójkowe królowe to formi ziemnego (które będzie nawodnione) co powinno spowodować że królowe zaczną kopać pierwszą komorę (czyli eksperyment ma odzwierciedlić rzeczywistość odnośnie zakładanie gniazda) i mam pytanie: Czy to morze się w ogóle udać?
Popraw ort.

Tak, eksperyment się powiedzie - będzie przebiegać mniej więcej w ten sposób: królowe pewnie zaczną nawet składać jaja, możliwe że przez pewien czas będą dwie królowe w gnieździe - później jedna kolonia zabije drugą, obie będą się zwalczać lub przez przypadek zabite zostaną dwie ;(

Odradzam robić taki eksperyment - raczej nic nie wniesie on do nauki.
KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

wt 06 sie, 2019

Czyli lepiej...dać jedna królową?
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

wt 06 sie, 2019

KotLuminos pisze: wt 06 sie, 2019 Czyli lepiej...dać jedna królową?
Tak najlepiej dać jedną królową
KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

wt 06 sie, 2019

Dziękuje za odpowiedź :D
ODPOWIEDZ