Po ilu dniach królowa składa jaja.

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Gonwienko
Posty: 219
Rejestracja: pt 15 maja, 2020

pt 29 maja, 2020

Witam.
Mam pytanie, po ilu dniach od hibernacji królowa zacznie składać jajka? Mrówki codziennie dostają mieszankę jajeczno-białkową, jedna robotnica wyjdzie, zje mieszankę i miód. Czy królowa taką mieszankę będzie jadła?
Nie ma rzeczy niemożliwych, są one tylko bardzo trudne. :sun:
Kolonie:
Lasius Niger
Leptothorax acervocum
Tetramorium Caespitum


Byłe Kolonie:
Lasius Flavus
olaf
Posty: 189
Rejestracja: wt 10 wrz, 2019

pn 01 cze, 2020

Gonwienko pisze: pt 29 maja, 2020 Witam.
Mam pytanie, po ilu dniach od hibernacji królowa zacznie składać jajka? Mrówki codziennie dostają mieszankę jajeczno-białkową, jedna robotnica wyjdzie, zje mieszankę i miód. Czy królowa taką mieszankę będzie jadła?
Hi

Od tygodnia do paru tygodni 8)
Mrówki muszą się przekonać że to już wiosna i warunki są optymalne, jest ciepło, jest żarcie.
Nie wiem co masz na myśli pisząc o mieszance "jajeczno-białkową" tak do końca.
Niezależnie od tego moim zdaniem nic nie zastąpi robala czyli np. mącznika lub muszki owocówki.
Królowa jak ma robotnice to już zwykle sama nie jada, jest karmiona przez robotnice, więc jeśli robotnice zjedzą to dadzą to królowej.

Ew. odpowiedzi ułatwia podanie gatunku, z tego co kojarzę w innych tematach to chyba chodziło o L.niger a i tak wynika z podpisu i zgaduję że o nie pytasz
Karina Von Treskow
Posty: 94
Rejestracja: wt 31 mar, 2020
Kontakt:

wt 02 cze, 2020

Olaf pisze: pn 01 cze, 2020
Gonwienko pisze: pt 29 maja, 2020 Witam.
Mam pytanie, po ilu dniach od hibernacji królowa zacznie składać jajka? Mrówki codziennie dostają mieszankę jajeczno-białkową, jedna robotnica wyjdzie, zje mieszankę i miód. Czy królowa taką mieszankę będzie jadła?
Hi
Hi!
Olaf pisze: pn 01 cze, 2020
Od tygodnia do paru tygodni 8)
Czasami nawet po jednym dniu, kilka tygodni chyba tylko inne gatunki (te trudniejsze).
Olaf pisze: pn 01 cze, 2020
Nie wiem co masz na myśli pisząc o mieszance "jajeczno-białkowej"
Być może miodowa?
Olaf pisze: pt 29 maja, 2020
Królowa jak ma robotnice to już zwykle sama nie jada, jest karmiona przez robotnice, więc jeśli robotnice zjedzą to dadzą to królowej.
W pełni się z tym zgadzam. Cenna informacja dla początkujących.
Karina z Niemiec Południowych. :roll:
Chciałam serdecznie zaprosić tu: https://dzieje-mrówek.blogspot.com/
ODPOWIEDZ