Dziwne zachowanie Manica Rubida

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

jan_kupa
Posty: 2
Rejestracja: wt 02 cze, 2020

pn 15 cze, 2020

Królowa manica rubida złapana tydzień temu postanowiła dzisiaj wyjść z probówki na arenę, położyć się na plecach i machać nogami w miejscu. Próbowałem ją postawić ale od razu się przewraca i zachowuje się jak pijana.

Do tej pory siedziała w probówce owiniętej folią aluminiową i złożyła już jaja. Jedyny pokarm jaki był na arenie to rozwodniony miód i kawałek mącznika. Żaden z nich nie szkodził innym mrówkom.

O co może chodzić? Zdechnie?
Karol Be
Posty: 359
Rejestracja: pn 15 lip, 2019

pn 15 cze, 2020

jan_kupa pisze: pn 15 cze, 2020 Królowa manica rubida złapana tydzień temu postanowiła dzisiaj wyjść z probówki na arenę, położyć się na plecach i machać nogami w miejscu. Próbowałem ją postawić ale od razu się przewraca i zachowuje się jak pijana.

Do tej pory siedziała w probówce owiniętej folią aluminiową i złożyła już jaja. Jedyny pokarm jaki był na arenie to rozwodniony miód i kawałek mącznika. Żaden z nich nie szkodził innym mrówkom.

O co może chodzić? Zdechnie?
Jeżeli leży do góry kołami to raczej już po niej :p. I nie wydaje mi się żebym się tutaj mylił.
L. cf. niger
F. fusca
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

pn 15 cze, 2020

Witam.
Niech zgadnę, czytałeś na głos dowcipy albo słyszała z tv/radia? Teraz leży i się śmieje :p
A tak serio to też tak miałem tyle że z flavus, miała pasożyty przypominające nicienie. Tak jak Karol Be napisał-już po niej. Lepiej wszystko odkaź ;)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ