Formica sanguinea

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Sadwik
Posty: 164
Rejestracja: czw 25 lip, 2019
Lokalizacja: Śląsk

ndz 02 sie, 2020

Mam pytanie około półtora tygodnia temu złapałem rójkową królową Formica sanguinea i po dwóch dniach przeprowadziłem odopcję od dikiego gniazda Formica fuska lub cineara obecnie ma jedną robotnice i trzy poczwarki [nie swoje] i nie wiem dlaczego nie chcą jeść i królowa nie składa jaj daje im miód i poczwarke mącznika.
Moje najciekawsze mrówki:
Camponotus ligniperda
Formica sanguinea
Lasius fuliginosus
Formica foreli
Tetramorium bicarinatum
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

ndz 02 sie, 2020

Witam.
Pokarm w formie larw czy poczwarek mącznika należy przekroić, mimo to ilości pobieranego pokarmu mogą być niezauważalne z początku, dopiero kiedy się pojawią larwy nastąpi znaczący wzrost.
Co do składania jaj po tygodniu-może potrzebują po prostu więcej czasu :)
Pozdrawiam
Karol Be
Posty: 359
Rejestracja: pn 15 lip, 2019

ndz 02 sie, 2020

Sadwik pisze: ndz 02 sie, 2020 Mam pytanie około półtora tygodnia temu złapałem rójkową królową Formica sanguinea i po dwóch dniach przeprowadziłem odopcję od dikiego gniazda Formica fuska lub cineara obecnie ma jedną robotnice i trzy poczwarki [nie swoje] i nie wiem dlaczego nie chcą jeść i królowa nie składa jaj daje im miód i poczwarke mącznika.
Cześć, na początku radzę się zapoznać z poprawną pisownią nazw mrówek. Jak dużo dajesz im miodu? Może jedzą trochę gdy nie patrzysz, albo nie są głodne. Spróbuj dać też image albo larwę. Moim mrówkom lepiej wchodzą larwy niż takie imago, ale patrzeć po odwłokach moich nigerek to nie są chyba najedzone. Czy kroisz poczwarkę na kawałki czy dajesz całą?

Pozdrawiam.
L. cf. niger
F. fusca
Sadwik
Posty: 164
Rejestracja: czw 25 lip, 2019
Lokalizacja: Śląsk

ndz 02 sie, 2020

Dałem całą następnym razem przekroje
Moje najciekawsze mrówki:
Camponotus ligniperda
Formica sanguinea
Lasius fuliginosus
Formica foreli
Tetramorium bicarinatum
Sadwik
Posty: 164
Rejestracja: czw 25 lip, 2019
Lokalizacja: Śląsk

ndz 09 sie, 2020

Sorry że długo czekałeś na odpowiedź ale już pisze mrówki są w probówce które jest na arenie zrobionej z pudełka po lodach i przykryte są kawałkiem tektury sama probówka mają bardzo dużo kokonów formica cinera i formica fusca z czego dwie robotnice i w międzyczasie byłem na wyjeździe i tam złapałem królową lasius fuliginosus i pozytywnie zaadoptowałem na robotnica też lasius fuliginosus i czy może chciałbyś mi dać jakieś porady a propo tych mrówek bo czytałem że są trudne w kolonii jest jedną królowa i cztery robotnice kartonówki
Moje najciekawsze mrówki:
Camponotus ligniperda
Formica sanguinea
Lasius fuliginosus
Formica foreli
Tetramorium bicarinatum
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

ndz 09 sie, 2020

Hmm proponuję popracować nad interpunkcją bo źle się czyta tak wszystko na raz.
Odnośnie adopcji fuli był niedawno temat:
viewtopic.php?f=33&t=7363
ODPOWIEDZ