Solenopsis Fugax-Pomoc

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

pn 31 sie, 2020

Witam :D Wczoraj złapałem Rójkową Królowe Solenopsis Fugax(była u mnie na balkonie-po za tym niejedna-więc uznałem że to znak żeby ją złapać).Aktualnie jest w gnieździe ziemnym gdzie wykopała swoją norkę(do probówki nie chcicała być ponieważ nie wiedziałem że potrzebna tam ziemia) i chciałbym się zapytać porody hodowlane(jakie warunki,co podawać,jak dać jej sprzyjające warunki itp) i to jak zrobić żeby królowa przeżyła choć jest w gnieździe ziemnym(jak poda miód czy pomóc itd?)
Wiem że takie porady są w internecie ale wole dostać informacje od hodowców tu i teraz dzie to jest aktualnie-a nie z artykułu z 2018r ;)
Sadwik
Posty: 164
Rejestracja: czw 25 lip, 2019
Lokalizacja: Śląsk

pn 31 sie, 2020

Ty masz wszystko co musisz wiedzieć
http://www.myrmeblog.pl/solenopsis-fugax/
Moje najciekawsze mrówki:
Camponotus ligniperda
Formica sanguinea
Lasius fuliginosus
Formica foreli
Tetramorium bicarinatum
KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

pn 31 sie, 2020

Rozumiem Dziękuje za odpowiedź :D A czy mam od razu przezimować czy poczekać do Października?
I czy mogę dać jej jakoś miód skoro jest w zakopanym gnieździe?
Sadwik
Posty: 164
Rejestracja: czw 25 lip, 2019
Lokalizacja: Śląsk

pn 31 sie, 2020

raczej nie wyjdzie ja ci polecam ją przenieść trochę siłą do probówki wtedy podasz miód inaczej się chyba nie da a przezimuj nie koniecznie w październiku może później może wcześnie jak już we wrześniu będzie dosyć zimno to wtedy we wrześniu ale bardziej pod koniec a jak nie będzie zimno to w październiku przed zimowaniem na pewno nie podawaj białka a po ją podkarmiaj najlepiej czystym białkiem czyli bez chityny. Z ziemi z własnej woli nie wylezie.
Moje najciekawsze mrówki:
Camponotus ligniperda
Formica sanguinea
Lasius fuliginosus
Formica foreli
Tetramorium bicarinatum
KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

pn 31 sie, 2020

Rozumiem
Ale jakbym ją zostawił,przezimował w gnieździe to by przeżyła hibernacje i by wydała 1 pokolenie?
Sadwik
Posty: 164
Rejestracja: czw 25 lip, 2019
Lokalizacja: Śląsk

pn 31 sie, 2020

Raczej tak ale nie będziesz wiedział co się u niej dzieje i jak się coś jej stanie to nie będziesz wiedział
Moje najciekawsze mrówki:
Camponotus ligniperda
Formica sanguinea
Lasius fuliginosus
Formica foreli
Tetramorium bicarinatum
KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

wt 01 wrz, 2020

Dziękuje Za odpowiedź :D
Dałem na szybko czerwoną folie kiedy zaczęła kopać kopała tak że widzę co tam się mniej więcej dzieje :D
ODPOWIEDZ