Hibernacja mrówek-Mikro Kompendium wiedzy.

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
KitApple
Posty: 274
Rejestracja: wt 28 kwie, 2020

wt 01 wrz, 2020

Witam.
Ten post przedstawi jakie mamy ogólnodostępne sposoby hibernacji naszych mrówek. :mack:

Sposób Pierwszy-Klasyczny

Czyli szansa dla tych którzy mają odpowiednie warunki w lodówce do przechowania tych owadów.
Mrówki (UWAGA DOTYCZY TYLKO POLSKICH MRÓWEK) (probówki albo formikaria) odpinamy od wszelkich aren i śmietników :roll: . Następnym krokiem jest zatkanie otworów w gnieździe i owinięcie folią aluminiową bardzo dokładnie. Włożyć tak przygotowane kolonie do małego plastikowego pudełka (np.śniadaniowego) i umieszczenie gdzieś gdzie jest niższa temp. od pokojowej (np. piwnica, strych czy obora-co kto ma :D, jeszcze nie lodówka :wink: ).
Po 2 dniach ostrożnie przekładamy mrówki do lodówki na temp. od 2 do 7 w zależności od gatunku.
Na 1 do 2,5 miesięcy.


Sposób Drugi-Bez lodówki

Czasami jest sytuacja że domownicy nie pozwolą na twoje mrówki w lodówce.
Spokojnie jest i na to sposób. 8) Mrówki przygotowane jak w sposobie wyżej po 2 dniowym pobycie we wstępnej chłodni (patrz sposób wyżej). Dajemy do piwnicy lub na strych np. obok wentylacji lub bezpośredniego otworu łączącego piwnicę, strych, oborę ze światem. Wcześniej radzę jednak zmierzyć tam temperaturę.



Mam nadzieję że to mikro kompendium wam pomogło.
Pozdrawiam bardzo serdecznie KIT APPLE
:?:
Xysio
Posty: 47
Rejestracja: ndz 30 sie, 2020

wt 01 wrz, 2020

Dorzucę że dobrym sposobem żeby uniknąć wahań temperatury dobrze umieścić jest mrówki w torbie lodówce ktora spowoduje stałą temperaturę.
Oczywiście dotyczy zimowania poza lodówka no w piwnicy, garazu
Awatar użytkownika
KitApple
Posty: 274
Rejestracja: wt 28 kwie, 2020

śr 02 wrz, 2020

Xysio pisze: wt 01 wrz, 2020 Dorzucę że dobrym sposobem żeby uniknąć wahań temperatury dobrze umieścić jest mrówki w torbie lodówce ktora spowoduje stałą temperaturę.
Oczywiście dotyczy zimowania poza lodówka no w piwnicy, garazu
Nigdy o tym nie myślałem ale to może być dobry sposób. 8)
:?:
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

czw 03 wrz, 2020

To ja zareklamuję mój podcast mrówkowy i odcinek poświęcony hibernacji

youtube.com/watch?v=QV9ATZ9P0YY
ODPOWIEDZ