Co to za mrówka?

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Biblista
Posty: 42
Rejestracja: ndz 26 lip, 2020

pn 05 lip, 2021

Witam, udało mi się złapać królową. Znaczy sama mi wpadła do domu. Mam ja w próbówce i mam już pierwsze jaja. Ale nie wiem co to za mrówka. W załączniku dodałem zdjęcie. Ale krótko ją opiszę. Mała królowa Ok 5-6mm czarna, ale nogi ma jakby żółtawe. Od kolan w dół 🤣. Mam nadzieje ze na zdjęciu będzie widać. Siedziała w mieszkaniu na 3 piętrze we Wrocławiu. Dzięki za odpowiedź
IMG-20210617-WA0010.jpg
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

pn 05 lip, 2021

Witam.
Jesteś pewien rozmiaru bo wygląda na większą?
Musiałbyś zrobić zdjęcie lepiej ją oświetlając.
Ma pojedynczy czy podwójny stylik? Chodzi o część między tułowiem, a odwłokiem, jak na tych zdjęciach:
Pozdrawiam
Biblista
Posty: 42
Rejestracja: ndz 26 lip, 2020

pn 05 lip, 2021

No na zdjęciu tak wygląda ale ta mrówka nie ma więcej niż 7mm. Jest naprawdę mała. Ma pojedyncze to coś. Próbuje wysłać lepsze zdjęcie ale pisze ze plik za duży. A nie wiem jak zrobić żeby mniejsze było.Ale jest to możliwe że jest to Lasius fuliginosus.? Taka podobna chociaż ta ma podwójne to coś. No nie mam pojęcia
.
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

wt 06 lip, 2021

Biblista pisze: pn 05 lip, 2021 Ma pojedyncze to coś.
Biblista pisze: pn 05 lip, 2021 Taka podobna chociaż ta ma podwójne to coś.
To jakie w końcu ma to coś (stylik)?
Biblista pisze: pn 05 lip, 2021 Lasius fuliginosus
Była to moja pierwsza myśl, ale nie pasuje fakt że zniosła jaja, bo Kartonówka chyba tego nie zrobi bez adopcji, odwłok też zbyt masywny.
Tetramorium to druga myśl, dlatego zapytałem o stylik.
Biblista
Posty: 42
Rejestracja: ndz 26 lip, 2020

wt 06 lip, 2021

Murawkę darniowiec posiadam w mojej kolekcji. Jest mniejsza. Ale ta mrówka ma ponad 100 gatunków więc może i będzie to coś z murawki. No nie wiem. Mam narazie ją w próbówce. I jest duży pakiet jaj. Zobaczymy co to będzie. Ale szperam w necie i nic nie mogę znaleźć 😅
Awatar użytkownika
ADAMKROL12
Posty: 75
Rejestracja: pn 01 lut, 2021

śr 14 lip, 2021

Jaka mrówka ma 100 gatunków?
Sadam
ODPOWIEDZ