Formica sanguinea - pomocy

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

mihaltes
Posty: 2
Rejestracja: sob 04 gru, 2021

sob 04 gru, 2021

Cześć, mam 12 robotnic w koloni Formica sanguinea i mam problem. Mieszkają w dwukomorowym gnieździe akrylowym połączonym wężykiem z małą arenką i nie chcą wychodzić z gniazda. Na arenie mają miseczkę z miodem, ale go nie ruszają, owadów też nie biorą. Zdechło mi już 5 robotnic i niewiem co dalej. Bardzo się o nie martwię. Pomóżcie.
Staszek
Posty: 6
Rejestracja: pn 16 sie, 2021

sob 04 gru, 2021

Winą może być tu za duże gniazdo, mrówki stresują się w za dużej przestrzeni, skupiają w jednym miejscu i nie wychodzą na arenę. W przypadku małych kolonii najlepiej trzymać mrówki w probówce. Po drugie, zimowałeś już tę kolonię? Bardzo możliwe że wpadła w stagnacje a robotnice zdychają ze starości.
Podobna bardzo często u Formica na świat jest wydawane pierwsze pokolenie i zachodzi stagnacja w składaniu jaj, najlepszym lekarstwem na to jest zimowanie :D
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

sob 04 gru, 2021

mihaltes pisze: sob 04 gru, 2021 Cześć, mam 12 robotnic w koloni Formica sanguinea i mam problem. Mieszkają w dwukomorowym gnieździe akrylowym połączonym wężykiem z małą arenką i nie chcą wychodzić z gniazda. Na arenie mają miseczkę z miodem, ale go nie ruszają, owadów też nie biorą. Zdechło mi już 5 robotnic i niewiem co dalej. Bardzo się o nie martwię. Pomóżcie.
Pokaż zdjęcie całego gniazda i areny
mihaltes
Posty: 2
Rejestracja: sob 04 gru, 2021

ndz 05 gru, 2021

Staszek pisze: sob 04 gru, 2021 Winą może być tu za duże gniazdo, mrówki stresują się w za dużej przestrzeni, skupiają w jednym miejscu i nie wychodzą na arenę. W przypadku małych kolonii najlepiej trzymać mrówki w probówce. Po drugie, zimowałeś już tę kolonię? Bardzo możliwe że wpadła w stagnacje a robotnice zdychają ze starości.
Podobna bardzo często u Formica na świat jest wydawane pierwsze pokolenie i zachodzi stagnacja w składaniu jaj, najlepszym lekarstwem na to jest zimowanie :D
A jak je zimować?
Staszek
Posty: 6
Rejestracja: pn 16 sie, 2021

ndz 05 gru, 2021

https://kb.formicopedia.org/Hibernacja_mr%C3%B3wek
W tym artykule powinieneś znaleźć odpowiedź
ODPOWIEDZ