fota związana z aferą :P

Czasami napiszą... czasami sfilmują - mrówy są obecne w mediach! Ponadto "linkownia", komentarze, opinie, nowości z sieci

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
__voodoo__
Posty: 275
Rejestracja: sob 28 kwie, 2007

pn 11 cze, 2007

Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

pn 11 cze, 2007

kto powiedział że kosmici mają płeć? Albo kto powiedział, że teletubisie mają jakieś "płciowe" znaki ;) Jeśli tak, to kim jest Po? bo mówi jak mała dziewczynka ale imię nie ten..
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

wt 12 cze, 2007

Po to po niemiecku tyłek...ale nie wiem jaką on funkcję pełni w tej bajce.
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

wt 12 cze, 2007

Jest tylko 1 smerfetka i 99 smerfów, smerfy w sile wieku potrzebują pewnych naturalnych czynności bilogicznych....


...Biedna smerfetka
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

wt 12 cze, 2007

W jakiej sile wieku :lol: Papa smerf ma ponad 500 lat o ile pamiętam :D Ale skąd się te smerfy biorą to faktycznie dziwna sprawa...
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

wt 12 cze, 2007

Smerfy tworzy Matka Natura (było w nowych odcinkach, w tych co podrózowali w czasie, Dziadek Smerf mówił) a przynosi je bocian. W jednym odcinku bocian zgubił jedno smerfeciątko i wiewiórki wychowały go na dzikusa. To ten taki tarzanowaty z czapka i majtasami z liści.

A Smerfetka stworzył Gargamel i była brunetka:P
rzepa żepa ziepa ziepa
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

wt 12 cze, 2007

Kurcze... faktycznie coś takiego było. A skąd kradnie Smerfy bocian??
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

wt 12 cze, 2007

bocian to przyjaciel :P Przynosi je od matki natury.. ale jak smerfetka była brunetką skoro miała blond włosy w bajce?

Zburzyliście mi całe dzieciństwo!!! (podobno Smerfy nagrane na kasetę mogłam oglądać przez cały dzień z głową wciśniętą w szczebelki) :oops:
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

śr 13 cze, 2007

Smerfetka została stworzona przez Gargamela który podpatrzył czary u MN. Stworzył ją na skroś złą i podstępną (Mata Hari?) dlatego miała rozwichrzoną grzywe, kruczoczarne kudły i nie miała czapki (czopki też nie miała). I jakoś tak ją cosik odmieniło (menopauza?). Nie pamiętam. Ale w jednym odcinku Papcio Gargamel ją pochwycił i zamienił znowu.]

Mam gre Smerfy!!

Moje ulubione postacie to 4 smerfciatka.

Pytanie: Ile kobiet (w sensie samic) miały smerfy? Pytanie jest aktualne dopuki/do puki ktos nie odpowie poprawnie :wink:
Ostatnio zmieniony śr 13 cze, 2007 przez Albert, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
M@teusz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 sie, 2006

śr 13 cze, 2007

SMERFY rozmnażają się partenogenetycznie! samice rodzą sie "jedna na milion" :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrazek
Gór mi mało i trzeba mi więcej...
Awatar użytkownika
cygnus
Posty: 33
Rejestracja: ndz 25 mar, 2007
Lokalizacja: Olsztyn

śr 13 cze, 2007

moim zdaniem smerfy miały dwie samice + z tego co pamiętam w jednym odcinku ten smerf-mechanik zrobił parkę robo-smerfów....

to chyba 3....
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

śr 13 cze, 2007

Chyba tylko mają tą Smerfetkę... myślę, że mogłyby rozmnażać się przez pączkowanie...
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

śr 13 cze, 2007

Pewnie obojniaki jednak ;)
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

śr 13 cze, 2007

Zaden z was nie dał odpowiedzi prawidłowej. Pytanie nadal aktualne.

Smerfy sie prawdopodobnie nie rozmnazały. Jako istoty mistyczne, tworzone przez magie i żyjące nią nie miały takiej potrzeby. Same były tworzone przez MN, więc mozna domniemywac o niejakich "zamówieniach". Jednakże ich liczba nigdy nie przekroczyła 100 osobników na wioske. Znana nam jest tylko jedna wioska Smerfów jednaże możemy przypuszczac że jest ich wiecej za co poswiadczają dwie postacie z ich społeczeństwa...

Z ostatniej chwili...:

Kultura - rozrywka / Inne

"Smerfy" to rysunkowa historia loży masońskiej
29.04.2006

Popularny na całym świecie film rysunkowy "Smerfy" przedstawia w rzeczywistości lożę masońską - taką tezę postawił w opublikowanej we Włoszech rozprawie naukowej badacz religii Antonio Soro.




O jego książce informuje włoska prasa.

W rozprawie, zatytułowanej "Smerfy - prawdziwa wiedza i masoneria" Soro wyraził przekonanie, że o masońskim charakterze Smerfów świadczy przede wszystkim ich kolor niebieski - symbol niższych stopni wtajemniczenia w masonerii. Noszone przez sympatyczne, ale i nieznośne skrzaty białe czapeczki mają z kolei symbolizować dążenie do czystości, a czerwony beret Papy Smerfa - znak mistrza loży masońskiej.

Soro zwrócił uwagę także na to, że Smerfów - nie licząc Smerfetki - jest 99, czyli tyle ile stopni wtajemniczenia w niektórych lożach. Smerfetka zaś jest narzędziem w rękach odwiecznego wroga Smerfów - Gargamela, który jako niewtajemniczony chce wykraść niebieskim stworkom ich sekrety.
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

śr 13 cze, 2007

rzepa żepa ziepa ziepa
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

śr 13 cze, 2007

2 Smerfetka i ta mała ze smerfciątek.. a są inne "krainy" zamieszkałe.. pamiętam, że coś raz oglądałam.. chyba, że to były gumisie teraz mi się przypomina :p
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

czw 14 cze, 2007

Znanymi nam kobietami była: Smerfetka, Sasetka i Babcia (razem z Dziadkiem została uwieziona w zamku który pojawiał sie raz na 500 lat. Udało im sie wydostac :D )
rzepa żepa ziepa ziepa
ODPOWIEDZ