ANT COntry NEws :-)

Czasami napiszą... czasami sfilmują - mrówy są obecne w mediach! Ponadto "linkownia", komentarze, opinie, nowości z sieci

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
gn
Posty: 872
Rejestracja: sob 06 maja, 2006
Lokalizacja: Dobrogoszcz
Kontakt:

wt 12 cze, 2007

Z kraju:

Pora deszczowa wciąż mocno daje się we znaki mrówkom z dzielnic chodnikowym. Nie dość, że ludzie coraz częściej zamiatają ulice, nie pozwalając na wybudowanie choćby prowizorycznych kopców podeszczowych, to jeszcze w nowo budowanych chodnikach zaczęli stosować mniej piasku ograniczając w ten sposób przestrzeń życiową dla nowo kolonizowanych obszarów pod chodnikowych. Wielka Międzyplemienna Rada Sióstr podjęła decyzję o wysłaniu delegacji do południowych stanów zjednoczonych w celu nawiązania kontaktów z mrówkami ogniowymi i zapoznania się ze sposobami nakłaniania ludzi do stosowania przyjaznej mrówkom technologii chodnikowej. Partia lepANTa Ziarnosypa Kolejowego zrzeszająca mniejszość z plemion Pheidolini i nie należąca do WMRS rozważa wynajęcie termitów do strawienia ław Sejmu RP.


Ze okolic stolicy:

Bojówka antyFormicopantek walcząca o wolność dla swoich sióstr w domu wielkiego dzikiego mrówka pokonała zabezpieczenia fluonowe dzięki czemu część więzionych w szklanarium mogło zaznać chwilowej wolności.
AntyFormicopantki z Geremy Home Country intensywnie studiują chemię w celu opracowania skuteczniejszego preparatu przeciwfluonowego i rozpowszechnienia wiedzy o nim w Bazie Mrówczej Wiedzy.

Ostrzenia dla tubylantek z okolic stolicy:

Jak doniosło nam Centrum Szpiegowania Mrówczych For Dyskusyjnych planowane są testy na mrówkach w okolicach stolicy. Ogłaszamy alarm 2 stopnia ze względu na ryzyko przyklejenia się do taśmy dwustronnej.


Informacje ze świata nauki:

Flaviusantki z Krzyżakowa nad Nogatem badające mumię bursztynową odkryły, że nasi przodkowie pojawili się na ziemi nie 100milionów lat temu ale 150! Podważyły również teorię jakoby mrówki pochodziły od leniwej osy, która spadła z kwiatka i zgubiła skrzydełka.

Camponotus truncatus pracujące od lat nadal nad technikami maskowania się przed ludźmi opracowały nowy sposób na wykrywanie uważnego obserwatora i chowanie się przed nim. Technika ta nazywa się Fragmozją i polega na spłaszczaniu odwłoków w fazie zastygania chityny tuż po wykluciu się młodego żołnierza. Ze spłaszczonymi w ten sposób odwłokami żołnierze, w chwili odkrycia obserwatora w okolicy, zasłaniają wejścia do gniazda. Jak dotąd ich miejsce zamieszkania zostało wykryte jedynie przez Marka Borowca z Wrocław. Do zapoznania się z pełniejszą informacją zapraszamy do bilbioteki PTE.

Ze świata kultury:

Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy w opracowaniu jest artykuł do ludzkiego papieroczytadła, w związku z tym Stowarzyszenie Kulturantki ogłasza konkurs na poemat i prozę o tematyce ludzioprzyjaznej.


Sport:

Królewskie podchody w Tommugun Country były udane ofiar złapanych przez ludzkie sępy nie było.

Zawody larw w wysyłaniu decybeli na odległość w Centrum Matki Antki w Oleśnica country wygrały Prządki pokonując Kartonówki 3:1. Technika naciągniętej dźwięczącej nici larwy okazała się skuteczniejsza od tupania w twardy kawałek drewna.


Pogoda:

Temperatura osiąga wartości optymalne do rozwoju naszych larw i poczwarek. Ze stacji meteo napływają informacje o małej zawartości wilgoci w powietrzu co zapowiada jedynie przelotne napady czkawki atmosferycznej silnodeszczowej. Polecamy bieżące śledzenie informacji pod adresem: http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/pogod ... /burze.gif


Z ostatniej chwili:

Coby nie było to mrówki zawsze dadzą sobie radę. Na szkolenia wodnego ratownictwa zapraszają mrówki z Olsztyn Country - jezior u nich dostatek.

Wiadomości przygotowały:
Formicopantki ze Sweet DziEn Country
Zapraszamy do przygotowania kolejnych wydań "ANT COntry NEws" wszystkie siostry Formicopantki z Others Country.
http://formicopedia.org
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

wt 12 cze, 2007

Swoją drogą, to z tym nieszczęsnym C.truncatus sprawa już od jakiegoś roku się ciągnie... a powód jest prosty - na pierwszy rzut oka robotnice medium i minor są prawie identyczne z robotnicami D.quardipunctatus, co owocuje pomijaniem bliższej ich obserwacji u osób znających ten drugi gatunek. Dwa symetryczne, jasne "paski" na odwłoku furażerek C.truncatus przypominają w ruchu kropki Dolichoderuska i obserwator często utożsamia te dwa gatunki nie rozróżniając ich od siebie - dopiero napotkanie żołnierza (co jest skrajnie trudne - mrówy te są baaaardzo skryte) czy wnikliwe badanie robotnicy furażerującej często w pobliżu czterokropka ujawniają obecność truncatuska.
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
Awatar użytkownika
gn
Posty: 872
Rejestracja: sob 06 maja, 2006
Lokalizacja: Dobrogoszcz
Kontakt:

wt 12 cze, 2007

Dlaczego nieszczęsnym? :-D

To bardzo fajnie, że tak potrafią się kryć! Spryciary! :-)
http://formicopedia.org
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

wt 12 cze, 2007

gn pisze:badające mumię bursztynową odkryły, że nasi przodkowie pojawili się na ziemi nie 100milionów lat temu ale 150! Podważyły również teorię jakoby mrówki pochodziły od leniwej osy, która spadła z kwiatka i zgubiła skrzydełka.
Mam nadzieje że to poniekąd trochę prawdy ma ;)
Mogę poświadczyć, że Flaviusantki z Krzyżakowa nad Nogatem przepadałyby za pewnego rodzaju bursztynem o ostrzejszych krawędziach. Z tego co mówiły w moim szklarnicarium, zrozumiałam, że dziwią się czemu nasz gatunek używa tego bursztynu do słodzenia herbaty ( w przypadku braku innych słodzików) lub do lodów jako posypka. Na szczęście tego rodzaju bursztynu* im nie daje..

*Dla niewtajemniczonych- brązowy cukier kandyzowany wygląda jak bursztyn ;)
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

wt 12 cze, 2007

geb88 pisze:[Na szczęście tego rodzaju bursztynu* im nie daje..

*Dla niewtajemniczonych- brązowy cukier kandyzowany wygląda jak bursztyn ;)
dlaczego? jesli maja normalna diete, to od czasu do czasu mozna im poslodzic zycie.
ja swoim(*) czasem sypne na piasek zwyklego cukru - zabawnie wyglada, jak mrowki siedza "porozsypywane" na arenie i sie nie ruszaja - w sumie nie widac, po co stoja (krysztalek cukru jest ledwo widoczny) ale stoja

(*) tylko kolonia ktora ma szczeline w formi i sama sobie wylazi, nie dostaje takiego bonusu ;-)

i wlasnie wpadl mi do glowy ciekawy pomysl do unieruchomienie mrowki na czas robienia fotografii ;-)
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

czw 14 cze, 2007

Wiadomość z Laboratorium Mrówczej Biotechnologii, Żywienia i Pozyskiwania Nowych Źródeł Białka.

Barbusantki z Radom Country prawdopodobnie odkryły nową gałąź produkcji masy białkowej. Jak donosi nam LMBŻPNŹB, barbusantkom z działu Pozyskiwania Nowych Źródeł Białka udało się wyhodowac 4 larwy nieznanego Bazie Mrówczej Wiedzy gatunku, bezwartościowego na pierwszy rzut oka, motyla z rodzaju Lnianus Pożeraczus. W tej chwili trwaja prace nad rozmnożeniem tego gatunku i wprowdzenie go do powszechnej hodowli a także do jadłospisu.
ODPOWIEDZ