MULTIMedia

Czasami napiszą... czasami sfilmują - mrówy są obecne w mediach! Ponadto "linkownia", komentarze, opinie, nowości z sieci

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Johnbol
Posty: 138
Rejestracja: śr 19 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

pn 12 gru, 2005

Witam!

Skoro większość z nas korzysta z komputerów do odwiedzania forum to jestem ciekaw, czy ktoś może posiada jakieś gry o naszych milusińskich? Tematyka ta niezbyt często jest podejmowana przez producentów gier, jednak ja miałem okazję zapoznać się bliżej z dwoma tytułami.

Pierwszą, starusieńką, grę ciągle posiadam w swoich zasobach. Jest to, produkcja firmy Maxis, zatytułowana Sim Ant, którą być może znają trochę starsi PC-towcy. Ja zagrywałem się w nią wieeeki temu, choć niedawno postanowiłem odkurzyć tę pozycję. Zainteresowanych pozyskaniem kopii zapraszam do pisania PW (nie rozprowadzam nielegalnie tylko udzielam informacji :wink: )!

Poza tym jest jeszcze trochę nowsza, bo z grafiką 3D, gra pt. Empire of The Ants. Miałem przyjemność grać w demo, które jest dostępne w internecie do ściągnięcia. Na pełną wersję nie udało mi się jeszcze trafić. Gra jest znacznie bardziej zaawansowana niż Sim Ant. W demie dostajemy możliwość odbycia krótkiego "instruktażu", który jest wg. mnie niezbyt czytelny. Misje treningowe polegają m.in. na: wyznaczaniu zadań swoim podopiecznym, walki z przeciwnikami, rozbudowy mrowiska i zarządzania innymi owadzimi "sprzymierzeńcami".
Grafika, jak na dzisiejsze możliwości komputerów, jest już trochę archaiczna, jednak nie razi a niektórym nawet może się podobać. Mnogość dostępnych opcji i możliwości działania mogą wynagrodzić wszelkie inne wady tej produkcji. Mimo początkowych trudności z opanowaniem mechaniki gry mogę polecić ją wszystkim amatorom mrówczego życia!

No! To koniec mojej wymęczonej "recenzji" :wink: (opartej TYLKO na demie). Mam nadzieję, że nie zanudziłem Was na śmierć... :) Zachęcam wszystkich zainteresowanych do rozwijania tematu. Może jeszcze są jakieś gry traktujące o mrówczym temacie. Ja wymieniłem jedynie te "poważne" produkcje, gdyż gier o charakterze bardziej rozrywkowym jest w internecie cała masa (zwłaszcza stworzonych we flashu)!

Pozdrawiam serdecznie!
FABRICATI DIEM, PVNC!
Radek. P.
Posty: 23
Rejestracja: śr 12 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

pn 12 gru, 2005

Ehh... Czytałem kiedyś w necie o tych grach, ale ani razu na nie nie natrafiłem...
Awatar użytkownika
Johnbol
Posty: 138
Rejestracja: śr 19 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

pn 12 gru, 2005

Każdego zainteresowanego informacjami o tych grach zapraszam do wysłania mi wiadomości prywatnej! Postaram się nie pozostawić żadnej bez wyczerpującej odpowiedzi. :)
FABRICATI DIEM, PVNC!
Bartosz
Posty: 92
Rejestracja: wt 12 kwie, 2005
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

sob 31 gru, 2005

witam,

czemu na pw - forum jest od tego ;]
[b]Pozdrawiam Bartosz :D[/b]
Awatar użytkownika
Johnbol
Posty: 138
Rejestracja: śr 19 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

sob 31 gru, 2005

Na PW to może jedynie odnośnie możliwości pozyskania tytułów, nie będziemy przecież zawalać forum pytaniami każdego z osobna. :] A jeśli chodzi o pytania dotyczące samych gier to jak najbardziej tutaj!
Pozdrawiam
FABRICATI DIEM, PVNC!
Awatar użytkownika
MAck
Posty: 573
Rejestracja: śr 12 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

sob 31 gru, 2005

znalazlem nastepujace gry w sieci:

:arrow: Ant Attack! http://www.klasyka.do.pl/?c=_gv&i=705
niestety w tej grze zabija sie mrowki :/

:arrow: Simant http://www.klasyka.do.pl/?c=_gv&i=443
tu mozemy wcielic sie w mrowki i walczyc o teren z naszymi wrogami ;)

o ile sie nie myle po zarejestrowaniu sie w tym serwisie mozna sciagac te gry :)
Awatar użytkownika
Johnbol
Posty: 138
Rejestracja: śr 19 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

czw 11 maja, 2006

Witam!

Wracam do tego wątku po miesiącach, gdyż w końcu, po wielu trudach, udało mi się pozyskać grę Empire of The Ants! Na samo testowanie na razie nie mam zbyt wiele czasu, ale gdyby ktoś był zainteresowany tematem to zapraszam do pisania PW! Zawsze znajdę czas, żeby podzielić się z kimś wrażeniami z gry i ew. swoim szczęściem z posiadania gry - gdyby oczywiście byli chętni - nie jestem samolubny.

Pozdrawiam
FABRICATI DIEM, PVNC!
Awatar użytkownika
Jpu
Posty: 54
Rejestracja: wt 29 sie, 2006
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

śr 30 sie, 2006

Simant potrzebuje emulatora czy mi sie coś złego sciągneło?

Post poprawil Devil_
Aktualnie hoduję: Tetramorium caespitum; Formica fusca; Lasius umbartus
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

śr 30 sie, 2006

Johnbol pisze:Wracam do tego wątku po miesiącach, gdyż w końcu, po wielu trudach, udało mi się pozyskać grę Empire of The Ants!
Jest to gra warta uwagi?
Jeśli tak to bym był zainteresowany kopią :D

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Jpu
Posty: 54
Rejestracja: wt 29 sie, 2006
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

śr 30 sie, 2006

Ja z e-mule zassysam ale słyszałam* ze mimo okropnej grafiki, a raczej kultowej to ta gra ma tu najlesze opinie :)

*Jestes kobieta czy mezczyzna bo sie pobugilem? - Devil_
Aktualnie hoduję: Tetramorium caespitum; Formica fusca; Lasius umbartus
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

czw 31 sie, 2006

Ale jest cholernie trudna...Trzy ostatnie misje, wysiadam przy nich. A to tylko pierwsza kampania a są jeszcze dwie. Najgorszy przeciwnik to harvestery i osy.
rzepa żepa ziepa ziepa
Awatar użytkownika
Devil_
Posty: 263
Rejestracja: czw 28 kwie, 2005
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

czw 31 sie, 2006

Jpu pisze:Ja z e-mule zassysam ale słyszałam ze mimo okropnej grafiki, a raczej kultowej to ta gra ma tu najlesze opinie :)
Mozesz podac mi sumę z Emule do tej gry? ;)
Awatar użytkownika
Jpu
Posty: 54
Rejestracja: wt 29 sie, 2006
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

czw 31 sie, 2006

Sumę, nie siedze w tym za głeboko i nie_wiem o jaką sume chodzi powiem tylko że teraz sciągam plik o pełnej nazwie

SimAnt for windows.zip

Post poprawil Devil_
Aktualnie hoduję: Tetramorium caespitum; Formica fusca; Lasius umbartus
Awatar użytkownika
Devil_
Posty: 263
Rejestracja: czw 28 kwie, 2005
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

czw 31 sie, 2006

Mialem na mysli link emule. Ja juz nie potrzebuje, bede mial gre na plytce dzieki dobremu czlowiekowi z forum (Nicka nie podaje bo jak dojdzie do mnie plytka to wrzuce ja na emule i kazdy sobie pobierze) ;)
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Devil_
Posty: 263
Rejestracja: czw 28 kwie, 2005
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

pn 04 wrz, 2006

Witam ponownie. Sciagnalem sobie gre The Ant Bully, mi osobiscie nie bardzo sie podoba (przeszedlem dwie plansze i odpuscilem), ale jesli ktos z Was chcialby w to pograc moge wrzucic na net do pobrania. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Michał Michlewicz
Posty: 200
Rejestracja: sob 04 lut, 2006
Lokalizacja: Trzcianka

pn 04 wrz, 2006

Możesz wrzucić :) zobaczę co to.
Awatar użytkownika
Devil_
Posty: 263
Rejestracja: czw 28 kwie, 2005
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

pn 04 wrz, 2006

Pliki z gra:
ed2k://|file|formicarium.pl.cd1.bin|822515568|AF278A15BE279C6CCEC40808F81AF4E5|h=6NA7OTJJ25ZPWCUMG455XISUJCBRO4XO|/

ed2k://|file|formicarium.pl.cd2.bin|481426176|9FD0278045F4980260562215BA0FEF35|h=4ZQEYCJ6U5WE37RICJMZ7WESX5RAJKUC|/

Jak bedzie powoli szlo (chociaz nie powinno przy 1MB w obie strony) to wyslijcie mi msg na emule to dam slota.
Pozdrawiam.
Marzec
Posty: 6
Rejestracja: ndz 24 cze, 2007

czw 28 cze, 2007

http://simgames.etherealnexus.net/simant.html

Najlepsza wersja na Windowsa z jaką się spotkałem :D
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

czw 28 cze, 2007

Marzec pisze:Najlepsza wersja na Windowsa z jaką się spotkałem
Dzięki mistrzu! Szukałem tego! :)
Marzec
Posty: 6
Rejestracja: ndz 24 cze, 2007

czw 28 cze, 2007

Też się ucieszyłem jak znalazłem :) Jednak na Amidze miałem lepsze udźwiękowienie niż tu :)

http://www.youtube.com/watch?v=lo3Aec5stBM
Uważaj jak będziesz w domu :D
Awatar użytkownika
gn
Posty: 872
Rejestracja: sob 06 maja, 2006
Lokalizacja: Dobrogoszcz
Kontakt:

czw 28 cze, 2007

Jak ktoś dojdzie do jakiegoś ciekawego etapu to można wymieniać się zapisanymi plikami gry. Co wy na to?
http://formicopedia.org
Marzec
Posty: 6
Rejestracja: ndz 24 cze, 2007

pt 29 cze, 2007

Obrazek
Luzackie mrowicho nieprawdaż? :)

Mam zapis, w którym około połowa podwórka jest moja, ale kto ściągnie straci przyjemność grania, także ściągacie na własną odpowiedzialność :D
http://s000.tinyupload.com/index.php?fi ... 6769084333
ODPOWIEDZ