Reklama - pranie mózgu już od rana

Czasami napiszą... czasami sfilmują - mrówy są obecne w mediach! Ponadto "linkownia", komentarze, opinie, nowości z sieci

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Johnbol
Posty: 138
Rejestracja: śr 19 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

czw 02 lut, 2006

Witam!
Bardzo mnie ostatnio zastanawia, jak specom od reklamy udało się tak wytresować te mrówki w reklamie pewnego popularnego napoju gazowanego, że zrobiły "smiley face" na chodniku?? Może ścieżki feromonowe...? Albo królowa ciągnięta na sznurku przed robotnicami? Ktoś ma jakieś inne pomysły??
Pozdrawiam

P.S.:
Autor posta z góry przeprasza za pomysł, ale bądź trochę mu się nudziło albo przesadził z nauką (co, jak powszechnie wiadomo, szkodzi!)...
FABRICATI DIEM, PVNC!
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

czw 02 lut, 2006

:D:D:D
Pojęcia nie mam o jaką reklamę chodzi, jednak można za pomocą sztucznego szlaku zapachowego "rysować" mrówkami ;)
Wiele gatunków (np. Lasius fuliginosus) bardzo "twardo" trzyma się takiej ścieżki i w sumie jakby dobrze pokombinować, dałoby się ją ułożyć w uśmiechniętą gębę ;)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
Radek. P.
Posty: 23
Rejestracja: śr 12 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

pt 03 lut, 2006

Oj, daj spokój, o wiele prosciej zrobić to dz pomocą efektów specjalnych niz rysować prawdziwymi mrówkami.
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

pt 03 lut, 2006

Heh... no z pewnością... pytanie tylko, czy da sie toto odwzorować AZ tak realistycznie?? :P
Mogę przyjąć zakład - jeżeli ktoś podejmie się wykonania takiej animacji - ja stworzę taki właśnie szlak zapachowy :twisted:
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
Radek. P.
Posty: 23
Rejestracja: śr 12 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

pt 03 lut, 2006

Moim zdaniem nie było to wcale zbyt realistyczne. Był to raczej efekt specjalny. A pozatym efekt specjalny może być realistyczny. Coca colę na pewno stac na zrobienie dobrego efektu. A wątpię, żeby ktoś męczył się z prawdziwymi mrówkami.
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

pt 03 lut, 2006

Dobra :D poddaję się :lol: Nawet nie widziałem tej reklamy :lol:
W każdym razie zrobienie w realu czegoś tego typu, jest jak najbardziej możliwe ;)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
Awatar użytkownika
Johnbol
Posty: 138
Rejestracja: śr 19 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

pt 03 lut, 2006

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że żałuję iż ten gościu w reklamie nie trafił na popularne w Ameryce "fire ants"! Może by się tak nie uśmiechał...
FABRICATI DIEM, PVNC!
Radek. P.
Posty: 23
Rejestracja: śr 12 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

ndz 19 lut, 2006

No, znowu widziałem ta reklamę i miałem rację. Nie było to realistyczne. Mrówki chodziły w idealnym szeregu. Wszystkie w jedna stronę, tak samo szybko i w równej odległosci od siebie. Widać, że efekt specjalny zrobiony przez laika :-)
Awatar użytkownika
Johnbol
Posty: 138
Rejestracja: śr 19 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

pn 20 lut, 2006

Kurcze... A ja bym sobie dał głowę uciąć, że to były PRAWDZIWE mrówki! Chyba już za dużo się patrzę w monitor komputera na te wszystkie wirtualne obrazki i przestałem odróżniać animację komputerową od rzeczywistości...
FABRICATI DIEM, PVNC!
Awatar użytkownika
Johnbol
Posty: 138
Rejestracja: śr 19 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

pn 20 lut, 2006

Małe sprostowanie:
Może nie od razu obciąć głowę, ale z jednego włosa w nosie to jeszcze!
Pozdrawiam
FABRICATI DIEM, PVNC!
Radek. P.
Posty: 23
Rejestracja: śr 12 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

wt 21 lut, 2006

Spokojnie, nie mam ochoty ci nic ucinać :-)
Sówka - Damian
Posty: 10
Rejestracja: ndz 29 sty, 2006
Lokalizacja: KcR

sob 25 lut, 2006

Siemka

Dawno mnie tu niebyło :D
tu jest link strony na której można ściągnąć tą reklame
http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... s%26sa%3DG
,,When you're smiling " :D
ODPOWIEDZ