Pierwsza W Polsce Giełda Mrówek

Czasami napiszą... czasami sfilmują - mrówy są obecne w mediach! Ponadto "linkownia", komentarze, opinie, nowości z sieci

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

sob 20 cze, 2009

Można się było tego spodziewać. :-)

Proponuję wysiłek włożony w tworzenie giełdy wykorzystać udzielając pomoc Curtusowi w zainstalowaniu nowszej wersji sklepu curtus.pl. GG do Curtusa masz?
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

sob 20 cze, 2009

qń pisze:Można się było tego spodziewać. :-)

Proponuję wysiłek włożony w tworzenie giełdy wykorzystać udzielając pomoc Curtusowi w zainstalowaniu nowszej wersji sklepu curtus.pl. GG do Curtusa masz?
Nie od razu Rzym zbudowano.

Poco mają pomagać Curtusowi ? Żeby giełda przekształciła się w sklep ?

Jak nie mają dobrego startu to muszą już oddać ten wysiłek ?

Na giełdzie (nawet internetowej) są inne ceny niż w takim sklepie a mogę się przekonać, że po rójkach będzie tam weselej i więcej ofert niż teraz w sklepie u curtusa czy radissa.

Trzymajcie się i nie rezygnujcie.
Ostatnio zmieniony sob 20 cze, 2009 przez sodek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

sob 20 cze, 2009

Chodzi o to, że niewiele osób ma talent do sprzedaży mrówek, domków dla nich i zna się na mrówkach. Dobry był w tym Curtus. Potrafi zarażać swoim optymizmem (przykładem są dzisiejsze sygnały o powrocie). Propagował hodowlę mrówek na giełdach. Jednak do robienia stron potrzebuje dobrych w tym ludzi.
Twórca giełdy wie już jak obsłużyć sklep z oscommerce.com więc wiedzę tą może sprzedać nawiązując współpracę z curtus pl. Proste rozwiązanie. Podobnie kiedyś z forum formicarium na pl zastanawialiśmy się nad przejściem z phpBB na SMF. Killy technologicznie forum doprowadził do porządku (są teraz tylko potrzebne działy a do tego mamy teraz phpBB by Przemo). Zalogujcie się na formicarium.pl/forum i zobaczcie, że SMF też jest fajne. :-)

Moje zdanie jest takie:
1 Curtus + 1 Hektor = będzie wielu zadowolonych :-)

A giełda no niby jest, tylko ciągle ten test i test.. :-)
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

sob 20 cze, 2009

Jakby współpracowali to by fajnie było, w końcu by była konkurencja (byłyby dwa sklepy) i ceny by trochę spadły. Ale żeby zrobić giełdę nie trzeba umieć zrobić formikarium :) Przecież to ludzie głównie wystawiają i sprzedają przedmioty a nie twórca :)
Ostatnio zmieniony sob 20 cze, 2009 przez sodek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
Awatar użytkownika
Miniu
Posty: 709
Rejestracja: pt 08 cze, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

sob 20 cze, 2009

To czy Piotr i Hektor chcieliby współpracy to zależy tylko od nich.
Pamiętajcie, że współpraca wymaga większego poświęcenia niż robienie czegoś samemu. Często trzeba iść na kompromis i nie zawsze jest kolorowo. W najbliższym czasie na pewno się przekonamy jak to wszystko się ułoży. Mam też nadzieje, że w zimę nie będzie problemu z dostaniem rójkowych królowych może nawet rzadszych gatunków ;)
Na pewno wystawię ofertę na giełdzie pod koniec sezonu z nigerkami, bo zamierzam złapać około 100-150 sztuk i rozdawać użytkownikom którzy dołączą podczas jesieni, zimy i wczesnej wiosny.
Ostatnio zmieniony sob 20 cze, 2009 przez Miniu, łącznie zmieniany 1 raz.
zielczi
Posty: 262
Rejestracja: pt 02 lis, 2007
Lokalizacja: Warszawa

sob 20 cze, 2009

Miniu pisze:bo zamierzam złapać około 100-150 sztuk i rozdawać użytkownikom którzy dołączą podczas jesieni, zimy i wczesnej wiosny.
Zniszczysz cała gospodarkę!!!
Awatar użytkownika
Miniu
Posty: 709
Rejestracja: pt 08 cze, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

sob 20 cze, 2009

Nie wyobrażam sobie, że mógłbym sprzedawać nigerki. Każdy powinien mieć szanse na założenie koloni na początku fascynacji mrówkami, a uważam że L.niger każdemu początkującemu dadzą wiele frajdy i okazji do obserwacji ;) Będzie to taki dobry start dla nowych użytkowników na pewno złapią bakcyla i trochę doświadczenia :D
zielczi
Posty: 262
Rejestracja: pt 02 lis, 2007
Lokalizacja: Warszawa

sob 20 cze, 2009

to jest niezdrowa konkurencja :p
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

sob 20 cze, 2009

zielczi pisze:to jest niezdrowa konkurencja :p
To jest open source :-)
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

ndz 21 cze, 2009

^^ no i ba miniu, dobra baza pod zaszczepienie kolonii umbratusa i fuliginosusa
rzepa żepa ziepa ziepa
Hektor
Weteran
Posty: 48
Rejestracja: wt 11 paź, 2005
Kontakt:

śr 08 lip, 2009

red20, nie rozumiem dlaczego nie chcesz (bądź nie potrafisz ???) zrozumieć, że to nie jest SKLEP (!). Oferty wystawiane są wtedy gdy ktoś ma coś na sprzedaż. Czyli jak już zauważono najprawdopodobniej ofert przybędzie po rójkach, póki co nikt nie dostarczył mi na e-mail jakiejkolwiek oferty.

Zdaję sobie sprawę, że póki co dość mozolnie to idzie, jednak giełda to nie sklep ze stałą ofertą. Póki co walczę z formularzem do wystawienia oferty.

, aż tak dobrze to nie poznałem OS :p . Ponadto ja znam gg do Piotra, a Piotr zna do mnie :wink: Jestem chętny do pomocy, ale za wiele jednak póki co nie jestem jeszcze w stanie zaoferować.

pozdrawiam
Hektor

P.S. spis Hodowców powoli zaczyna nabierać kształtu http://mrowki.nets.pl/news.php
L.niger,Formica fusca
*********************************
[size=150][url=http://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dE9zaWFPa2lnajItMXdsbDl0b1A4eHc6MQ]Zarejestruj Swoją Rójkę lub Królową ![/url][/size]
zielczi
Posty: 262
Rejestracja: pt 02 lis, 2007
Lokalizacja: Warszawa

śr 08 lip, 2009

Hektor pisze:póki co nikt nie dostarczył mi na e-mail jakiejkolwiek oferty
Ja wysłałem do Ciebie pw,oczywiście nie z takim dokładnym opisem ale myślę że i tak warto..
Awatar użytkownika
red20
Posty: 360
Rejestracja: pn 09 lut, 2009

czw 09 lip, 2009

Hektor pisze:red20, nie rozumiem dlaczego nie chcesz (bądź nie potrafisz ???) zrozumieć, że to nie jest SKLEP (!). Oferty wystawiane są wtedy gdy ktoś ma coś na sprzedaż. Czyli jak już zauważono najprawdopodobniej ofert przybędzie po rójkach, póki co nikt nie dostarczył mi na e-mail jakiejkolwiek oferty.
stary.. odpowiadasz z opoznieniem 2 tyg i nie wiem nawet o co ci jeszcze chodzi..
jesli o mojego posta z 20 czerwca to nie wiem po czym wnioskujesz ze "nie chce lub nie potrafie zrozumiec" ze to jest gielda a nie sklep :?: :?:
powiedzialbym ze dla mnie to jeden grzyb jak calosc stoi w miejscu :roll:
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

czw 09 lip, 2009

red20 pisze:jeden grzyb
Stary już grzyb ;-)

Żeby cokolwiek rozkręcić, trzeba działać aktywnie.
Ktoś wrzuca oferty na forum - na priv pogadać i dać jego ofertę na giełdę
Ktoś się pojawił na allegro - pomejlować z nim i dać jego ofertę na giełdę
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
ODPOWIEDZ