Domowa biblioteczka

Czasami napiszą... czasami sfilmują - mrówy są obecne w mediach! Ponadto "linkownia", komentarze, opinie, nowości z sieci

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Johnbol
Posty: 138
Rejestracja: śr 19 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

wt 16 maja, 2006

Witam!

Ponieważ ostatnio wziąłem się za zbieranie książek o tematyce wszystkim nam bliskiej - czyli mrówkach - postanowiłem założyć ten temat, aby przedstawić moje dotychczasowe (skromne bardzo) pozycje bibliograficzne. Ale przede wszystkim jestem ciekaw, jakie książki Wy macie w swoim posiadaniu i jakie możecie polecić.

A oto moja nieduża kolekcja (systematycznie powiększana):

Hans Heinz Evers Mrówki, Towarzystwo Wydawnicze "Rój", Warszawa 1932.
Francois Ramade Świat mrówek, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, Warszawa 1968, Seria OMEGA.
Bernard Werber Imperium mrówek, Wydawnictwo TYRS, Gdańsk 2003.

Dziś właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem ostatniej z wymienionych. Poza tym jestem właśnie w trakcie licytacji książki Maurice Maeterlinck'a Życie mrówek (wyd. z 1958 r.). Bardzom ciekaw Waszych zbiorów. Piszcie co macie, co czytaliście, to może sam coś podpatrzę (chyłkiem-tyłkiem) u Was i zabiorę się do poszukiwań.

Wkrótce może postaram się o niewielkie streszczenia. Jak widać, mamy tu trochę nauki (Ramade i częściowo Evers), jak i odrobinę fikcji literackiej (Werber). Dla każdego coś miłego.

Pozdrawiam wszystkie mrówkolubne Mole Książkowe!
FABRICATI DIEM, PVNC!
deZOO
Posty: 135
Rejestracja: pt 14 paź, 2005
Lokalizacja: Wrocław

czw 18 maja, 2006

Imperium mrówek..hehe nawet dobre :) oprócz tego mam jeszcze podróż w krainę mrówek, Spoleczeństwa owadów i Życie mrówek Maeterlincka
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

sob 20 maja, 2006

Gdyby nie imperium mrówek to dzisiaj bym ich nie hodował!
Awatar użytkownika
Johnbol
Posty: 138
Rejestracja: śr 19 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

śr 31 maja, 2006

Witam!

Parę dni temu moja biblioteczka powiększyła się o dwie pozycje.
Między innymi o wspomniane poprzednio M.Meaterlincka Życie Mrówek (Książka i Wiedza, Warszawa 1958), oraz całkiem przyjemną książkę, napisaną przez Janinę i Jana Dobrzańskich Z życia mrówek (Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, Warszawa 1958). Ta ostatnia krótko, rzeczowo i w bardzo przystępny sposób przedstawia ogóły zagadnienia - dobra na pierwszą "naukową" pozycję myrmekologiczną.

Pozdrawiam!
FABRICATI DIEM, PVNC!
Awatar użytkownika
Michał Michlewicz
Posty: 200
Rejestracja: sob 04 lut, 2006
Lokalizacja: Trzcianka

śr 30 sie, 2006

Czy mógłby mi ktoś udostępnić skany któryś z tych książek?
Wszystkich poza "świat mrówek" , bo tą mam.
Awatar użytkownika
Jpu
Posty: 54
Rejestracja: wt 29 sie, 2006
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

śr 30 sie, 2006

Jaką książke mogł by mi ktoś polecić do rozpoznawanią mrówek (ilustracjie badz rysukni na wysokim poziomie.
Aktualnie hoduję: Tetramorium caespitum; Formica fusca; Lasius umbartus
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

czw 08 lis, 2007

Co do "Imperium mrówek" znalazłam księgarnię , w której można ją zamówić za ok 29,90zł (nie usłyszałam dokładnie ale wiem że było 2o zł z paroma złotymi i 90gr :P) Jeśli ktoś chce mogę zamówić i przesłać pocztą. Oczywista za zwrot kosztów.
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
ogon__
Posty: 846
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Kraków

czw 08 lis, 2007

Na Allegro widziałem w cenie 4-7 zł, niedawno jeszcze za taką samą cenę można było dostać w księgarniach "Tania książka", ale chyba już zapasy się wyczerpały.
ODPOWIEDZ