Języko mucho niezrozumiało

Czasami napiszą... czasami sfilmują - mrówy są obecne w mediach! Ponadto "linkownia", komentarze, opinie, nowości z sieci

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Johnbol
Posty: 138
Rejestracja: śr 19 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

czw 25 maja, 2006

Witam!

Mam możliwość pozyskania filmu pt. "Ants - Nature's secret power" niestety jedynie w wersji hiszpańskiej ("El secreto de las hormigas"). Gdyby znalazł się jakiś iberysta i jednocześnie znawca tematu, chętny podjęcia się tłumaczenia, to bardzo proszę o kontakt na PW! Z powodu niewielkiej ilości dostępnych materiałów wideo o tematyce myrmekologicznej, wydaje mi się, iż warto podjąć się realizacji tego przedsięwzięcia. No chyba że ktoś posiada wersję filmu w języku bardziej "popularnym" (polski lub ew. angielski), wtedy nie było tematu...

Pozdrawiam!
FABRICATI DIEM, PVNC!
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

czw 25 maja, 2006

Gorąco popieram akcję kolegi Johnol'a - przewidziany rewanżyk mrówczarski ;)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
PiotrG
Posty: 97
Rejestracja: wt 17 maja, 2005
Lokalizacja: Puszczykowo

czw 25 maja, 2006

JESTEM ZA ;)!
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Johnbol
Posty: 138
Rejestracja: śr 19 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

czw 25 maja, 2006

Witam i dziękuję za poparcie mojej skromnej akcji!

Aby uniknąć posądzenia jedynie o rzucanie hasełek i namawianie innych do pracy, nadmienię tylko, że sam zabrałem się właśnie do tłumaczenia innego zdobytego programu o mrówkach (z języka angielskiego). "Projekt" prawdopodobnie potrwa trochę czasu (nie zamierzam poprzestać tylko na jednym filmie!), gdyż obecnie mam sporo innych zajęć na głowie. Jednak w każdej wolnej chwili postaram się dołożyć parę linijek tłumaczenia. Gdy tylko będzie to gotowe, puszczę w "świat", aby każdy mógł skorzytać i oczywiście poprawić moją pracę - jestem świadom swojej niedoskonałej znajomości języka angielskiego (podobnie jak i polskiego), oraz jego zawiłości (w kwestiach przyrodniczych przede wszystkim).

Pozdrawiam!
FABRICATI DIEM, PVNC!
ODPOWIEDZ