Mrowczy targ

Czasami napiszą... czasami sfilmują - mrówy są obecne w mediach! Ponadto "linkownia", komentarze, opinie, nowości z sieci

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Czy jestes zainteresowany takim serwisem?

Czas głosowania minął pt 21 sie, 2009

Tak, bardzo!!
8
36%
Tak, ale tylko w roli kupujacego
2
9%
Tak, w roli sprzedajacego i kupujacego
3
14%
Nie, wydaje mi sie on niepotrzebny
9
41%
 
Liczba głosów: 22
Awatar użytkownika
red20
Posty: 360
Rejestracja: pn 09 lut, 2009

pt 07 sie, 2009

witam.
chcialem wam zaprezentowac moj nowy pomysl. jak zreszta widac jest juz w trakcie realizacji.
moja idea byla prosta - jak w prosty sposob sprzedac lub kupic mrowki (lub przedmioty z nimi zwiazane). po propozycji Gieldy mrówek nie bylem przekonany to takiego formatu kupna-sprzedazy wiec wysmerfowalem cos swojego (czy lepszego?).
Obrazek
projekt Mrowczego Targu jest w fazie przygotowan i testow. pomijania opcji zasmiecajacych portal i burzacych prostote jaka chce osiagnac, chociaz portal ten ma wiele opcji ktore moznaby w przyszlosci zastosowac.
tak czy inaczej moja cala robota moge 'oddac na pomnik' jesli wam sie to nie spodoba.. :wink:
wspisujcie swoje zdania i komentarze
pozdro

ps. wypełniajcie ankietke :p wyniki sa ukryte aby nie sugerowac innym odpowiedzi, czas ankiety to 14 dni
Ostatnio zmieniony pt 07 sie, 2009 przez red20, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

pt 07 sie, 2009

Jak ma się sprawa z podatkami i legalnością takich transakcji?
Awatar użytkownika
red20
Posty: 360
Rejestracja: pn 09 lut, 2009

pt 07 sie, 2009

Formik pisze:Jak ma się sprawa z podatkami i legalnością takich transakcji?
tak jak na innych portalach aukcyjnych, jesli jest to twoje zrodlo dochodu to 'powinienes' sie z tego rozliczyc, transakcje zawarte w na portalu beda w 100% legalne i moga byc egzekfowane droga sadowa :mrgreen:

[ Dodano: Pią 07 Sie, 2009 ]
zapomnialem dodac ze pozyczylem kilka waszych mrówek i domkow dla mrówek do testow :p chyba nikt sie nie obrazi :?:
Awatar użytkownika
Miniu
Posty: 709
Rejestracja: pt 08 cze, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

pt 07 sie, 2009

Nie wydaje mi się on Niepotrzebny?
To błąd, czy specjalnie zamirzone?
Awatar użytkownika
red20
Posty: 360
Rejestracja: pn 09 lut, 2009

pt 07 sie, 2009

Miniu pisze:Nie wydaje mi się on Niepotrzebny?
To błąd, czy specjalnie zamirzone?
czego sie nie zrobi aby zrwocic uwage czytajacych.. nie no zarcik :p moj blad :oops:

ok, w takim razie poprawione
Ostatnio zmieniony pt 07 sie, 2009 przez red20, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

pt 07 sie, 2009

No to gdzie tutaj jest do wyboru odpowiedź negatywna?

Czy jestes zainteresowany takim serwisem?
Nie, wydaje mi sie on potrzebny


Nie jestem zainteresowany ale wydaje mi się on potrzebny? Skoro mnie to nie obchodzi to raczej też mi się wydaje, że jest to niepotrzebne:P
Awatar użytkownika
Miniu
Posty: 709
Rejestracja: pt 08 cze, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

pt 07 sie, 2009

uups... racja ,pomyliłem się
Awatar użytkownika
red20
Posty: 360
Rejestracja: pn 09 lut, 2009

pt 07 sie, 2009

Miniu pisze:uups... racja ,pomyliłem się
myslalem ze napisalem 'nie potrzebny' i poprawiles odrazu :p a jednak nie bylo orta :wink:

[ Dodano: Pią 07 Sie, 2009 ]
chcialem jeszcze dodac ze oplaty beda znikome, potral robie z mysla o mrowkolubach, chociaz za 14 dni moze sie okazac ze jest on wam niepotrzebny. gdyby jednak zainteresowanie bylo duze portal musialby zarobic na lepszy serwer (w trosce o lepsze uslugi dla uzytkownikow) :wink:
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

pt 07 sie, 2009

Ta, zainteresowanie będzie duże, chyba w sezonie rójkowym. Jak będziesz jeszcze do tego pobierał opłaty to już w ogóle nikt nie będzie wystawiał, przecież jest takie mrówcze targowisko na <a href="http://formicopedia.org/mrowki">formicopedii</a> czy na antmanii, albo nawet na samym allegro gdzie wczoraj widziałem kilka ofert związanych z mrówkami. Wg mnie ten projekt jest skazany na niepowodzenie, nie dlatego, że jest zły czy coś ale po prostu mrówczy rynek w Polsce jest mały i nieopłacalny ;) Ze ssa portal wydaje się fajny, dlatego zaznaczam opcję nr 1,2 albo 3 :)
Ostatnio zmieniony pt 07 sie, 2009 przez sodek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
Awatar użytkownika
red20
Posty: 360
Rejestracja: pn 09 lut, 2009

pt 07 sie, 2009

jesli wygorowana cena za sprzedanie swojego przedmiotu za powiedzmy 40-50zl bedzie 2zl a od sprzedazy do 10zl bez oplat to chyba dam sobie spokoj. tzn nie dam sobie spokoju bo portal raczej postawie a co sie bedzie z nim dalej dzialo to juz inna para kaloszy.
sa fora z tematami targowiska <a href="http://formicopedia.org/mrowki">formicopedii</a> i antmani, jest allegro, swistak i jest Gielda mrówek.. a gdyby tak uprzyjemnic wszystkim zycie i zebrac to razem w przejrzystej i prostej postaci :?: a skoro piszesz ze widziales oferty na allegro tzn ze ktos jednak daje zarobic portalowi aukcyjnemu na sprzedazy mrówek :roll: a po co lepszy serwer :?: jesli ma byc to licytacja w czasie rzeczywistym to serwer nie moze odmawiac posluszenstwa jak formicopedia przed chwila :p
pewnie przed otwarciem tego portalu bede rozmawial z adminami <a href="http://formicopedia.org/mrowki">formicopedii</a> i antmanii, nawet zastanawiam sie czy bedzie to konkurencja dla mrowkoyada bo jesli nie to tez mozna sie wymienic bannerami.

w zaden sposob nie odbieram zle waszych negatywnych opini, mam nadzieje ze jest to konstruktywna krytyka, a co bedzie.. czas pokaze :p
Camponotus sp ->Dziennik
Lasius niger
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

pt 07 sie, 2009

red20 pisze:sa fora z tematami targowiska <a href="http://formicopedia.org/mrowki">formicopedii</a> i antmani, jest allegro, swistak i jest Gielda mrówek.. a gdyby tak uprzyjemnic wszystkim zycie i zebrac to razem w przejrzystej i prostej postaci :?:
To by był full wypas ;)
red20 pisze:a skoro piszesz ze widziales oferty na allegro tzn ze ktos jednak daje zarobic portalowi aukcyjnemu na sprzedazy mrówek :roll:
Tak, ale zobacz ile na allegro jest ofert dot. terrarystyki i oczywiście dużo ludzi tam wchodzi (a jeśli wchodzi dużo ludu to zawsze znajdzie się jakiś zainteresowany)
red20 pisze:serwer nie moze odmawiac posluszenstwa jak formicopedia przed chwila :p
No tak :) Ale <a href="http://formicopedia.org/mrowki">formicopedii</a> to się zdarza rzadko :)
red20 pisze:pewnie przed otwarciem tego portalu bede rozmawial z adminami <a href="http://formicopedia.org/mrowki">formicopedii</a> i antmanii, nawet zastanawiam sie czy bedzie to konkurencja dla mrowkoyada bo jesli nie to tez mozna sie wymienic bannerami.
Dobry pomysł. Zauważ, że radiss płaci za swój sklep, ale on ma takie oferty na stałe więc taki serwis aukcyjny to pewnie dla niego żadna konkurencja, a co by było jakby taki radiss się przyłączył i sam wystawiał aukcje.. ? :)
red20 pisze:w zaden sposob nie odbieram zle waszych negatywnych opini, mam nadzieje ze jest to konstruktywna krytyka, a co bedzie.. czas pokaze :p
Krytykują tylko ci, którym zależy aby coś zmienić na lepsze :)

Mimo to myślę, że nie powinieneś pobierać opłat za aukcje (a przynajmniej w początkowej fazie)
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
JakubN
Posty: 192
Rejestracja: czw 10 lip, 2008
Lokalizacja: Szczekociny

pt 07 sie, 2009

Witam, znów jestem dostępny po długiej wakacyjnej przerwie i też dołączę się do dyskusji.
Otóż projekt bardzo mi się podoba, przy czym w nielegalnej wersji :mrgreen: .
To jest nawet dobry pomysł, stworzyć takie małe "Allegro" tylko z mrówkami (pomijając hodowle karmowe).
Co do "wymuszonych" opłat to jestem przeciwny, ale można wstawić taką opcje (o ile jesteś obeznany w php), że wysyłając SMS'a lub dokonując przekazu bankowego, można zakupić specjalne "punkty" które umożliwiają użycie opcji "Kup teraz".
Wtedy będzie to idealne rozwiązanie aby utrzymać płatny serwer.
Dziękuje.
Awatar użytkownika
red20
Posty: 360
Rejestracja: pn 09 lut, 2009

pt 07 sie, 2009

JakubN pisze:Otóż projekt bardzo mi się podoba, przy czym w nielegalnej wersji :mrgreen:
skad wiesz ze nielegalna :?: chyba licencji mi nie sprawdzales :?: :mrgreen:

[ Dodano: Pią 07 Sie, 2009 ]
sodek pisze:Mimo to myślę, że nie powinieneś pobierać opłat za aukcje (a przynajmniej w początkowej fazie)
zgadza sie, dlatego kazdy na dobry poczatek dostanie vouchera na dobry start, powiedzmy 5zl (przy znikomych oplatach to i tak starczy pewnie na pare aukcji) :wink:

w chwili gdy portal zacznie dzialac caly czas bede otwarty na rozne propozycje.. dla tych ktorzy duzo sprzedaja mozna otworzyc sklepy jak na innych portalach aukcyjnych, itp

no i pewnie zbiore jakas bande z forum do testowania, jesli ktos jest zainteresowany wspolpraca to tez zapraszam ale moze w troche pozniejszej fazie bo musze jeszcze wszystko uporzadkowac :wink:

[ Dodano: Pią 07 Sie, 2009 ]
udostepniam wam wersje DEMO (testowa), mozecie troszke zobaczyc jak sie porusza po portalu, w wersji tej NIE JEST MOZLIWA REJESTRACJA :p

http://www.mrowczytarg.yoyo.pl/
Ostatnio zmieniony pt 07 sie, 2009 przez red20, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Scytal
Posty: 318
Rejestracja: pn 22 paź, 2007
Lokalizacja: Gliwice

pn 10 sie, 2009

po pierwsze: potrzebni są sprzedający...
jacyś chętni?
po drugie: patrz punkt pierwszy


nie mam nic przeciwko takiej inicjatywie, pozwolicie jednak, że pozostanę sceptykiem ;)
http://www.erepublik.com/en/referrer/Elczikeno - na nudę
mat17a
Posty: 48
Rejestracja: czw 16 kwie, 2009
Lokalizacja: Tarnów

pn 10 sie, 2009

moim zdaniem świetnie swoja rolę spełnia mrowkoyad.pl, nie potrzeba mu konkurencji :mrgreen:

Co do wyglądu Twojego serwisu to jestem pod wrażeniem :roll:
Ostatnio zmieniony pn 10 sie, 2009 przez mat17a, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

pn 10 sie, 2009

A moim zdaniem potrzeba. Jakoś nie widziałem, żeby radiss coś tworzył kiedy funkcjonował curtus.pl... jakby teraz była konkurencja, to ceny by spadły a jakość wzrosła jak i ilość ofert.
Awatar użytkownika
red20
Posty: 360
Rejestracja: pn 09 lut, 2009

pn 10 sie, 2009

mat17a pisze:moim zdaniem świetnie swoja rolę spełnia mrowkoyad.pl, nie potrzeba mu konkurencji :mrgreen:
moim zdaniem nie jest to konkurencja dla mrowkoyada, sklep bedzie dalej robil swoje i ceny tez raczej nie spadna, mysle ze najwieksza zaleta portalu bedzie danie szansy sprzedajacym (zebranie ich z 2 najwiekszych for i portalow aukcyjnych w jedno) o ile takich troche sie znajdzie jak zauwazyl Scytal
mat17a pisze:Co do wyglądu Twojego serwisu to jestem pod wrażeniem :roll:
w pozytywnym czy negatywnym znaczeniu :?: portal ma przede wszystkim dzialac.. a pozniej mozna zajac sie grafika
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

pn 10 sie, 2009

Dodaj jeszcze dział "Gadżety", bo taki by się przydał np. mi.
Awatar użytkownika
red20
Posty: 360
Rejestracja: pn 09 lut, 2009

pn 10 sie, 2009

Formik pisze:Dodaj jeszcze dział "Gadżety", bo taki by się przydał np. mi.
nie ma problemu :wink: jesli bedziesz chcial sprzedawac jakies gadzety to kategoria sie na to znajdzie :p

[ Dodano: Pon 10 Sie, 2009 ]
już jest :p
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

pn 10 sie, 2009

To by było fajne, jakby się tam robiło listę produktów do kupienia z antstore i listę użytkowników którzy chcą zapłacić. Jeden by realizował przesyłkę. Wtedy można by zaoszczędzić na przesyłce, a dorobić się ładnych rzeczy, których tutaj raczej nigdzie nie kupimy.
JakubN
Posty: 192
Rejestracja: czw 10 lip, 2008
Lokalizacja: Szczekociny

pn 10 sie, 2009

Jeżeli chodzi o sprzedawanie, to od kolejnej rójki (jeżeli serwis będzie działał), będę łapał więcej królowych, ponieważ mam czas, miejsce i chęci.
Awatar użytkownika
red20
Posty: 360
Rejestracja: pn 09 lut, 2009

pn 10 sie, 2009

tak wiec jak widac zainteresowanie jest, pomyslow tez nie brakuje wiec mysle ze jakos damy rade :wink:

wracajac do oplat za sprzedawanie przedmiotow.. jak sami widzicie serwer nie jest pierwszej jakosci.. moj znajomy ktory zajmuje sie takimi rzeczami powiedzial ze za 120zl moge miec serwer ktory poradzi sobie z takim portalem wiec mysle ze TAK niskie oplaty (mozecie je zreszta sprawdzic juz na stronie) zapewnia portalowi istnienie i jakas gwarancje niezawodnosci..
Camponotus sp ->Dziennik
Lasius niger
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

pn 10 sie, 2009

Szkoda że nie znam tych nicków które widnieją w aukcjach-mogłyby być bardziej zaznaczone. Poza tym przydałyby się opisy, wymiary, liczebność kolonii.
Awatar użytkownika
red20
Posty: 360
Rejestracja: pn 09 lut, 2009

pn 10 sie, 2009

Jeremi pisze:Szkoda że nie znam tych nicków które widnieją w aukcjach-mogłyby być bardziej zaznaczone. Poza tym przydałyby się opisy, wymiary, liczebność kolonii.
to sa aukcje testowe :!: :!: :p w aukcjach prawdziwych userow napewno znajda sie te informacje, nie bede zmuszal nikogo do pisania wypracowania na temat swoich mrówek ktore chce sprzedac ale mysle ze dodam mala sugestie (instrukcje) co nalezy wpisac w opisie aukcji aby zachecic kupujacych :wink: nick sprzedajacego jest widoczny po prawej w "Informacjach o sprzedajacym", mysle ze jest bardzo przejrzyscie.. :roll:

[ Dodano: Pon 10 Sie, 2009 ]
dodalem takze podkategorie w "Mrowki" chociaz nie wiem czy beda potrzebne
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

pn 10 sie, 2009

Zestawy(mrówki+formi) - zamiast zestawy ładniej brzmi "mrowisko", bo zestawy to np. radiss czy na antstore to są formicaria z bajerami.
Nie wiem ile tu było gotowca, czy może od podstaw robione ale bardzo ładnie to wygląda. Interface mógłby być bardziej przyjazny, mniej skomplikowany, chociaż ten i tak jest ładny-tak jak to w sklepach internetowych robią. Przetłumaczone całkowicie na polski no i jeszcze wersja strony w j.angielskim.
Przy dodawaniu produktu zrobić mechanizm-będą gotowe pytania. Kiedy się odpowie, to stworzy się gotowy opis. Lub prościej-miejsce na wolny opis produktu.
ODPOWIEDZ