TVP źródłem wiedzy o mrówkach?

Czasami napiszą... czasami sfilmują - mrówy są obecne w mediach! Ponadto "linkownia", komentarze, opinie, nowości z sieci

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

alla
Posty: 16
Rejestracja: czw 13 maja, 2010
Lokalizacja: świętokrzyskie

ndz 27 cze, 2010

Może to niekoniecznie w tym temacie, ale żaden inny mi nie pasował.Czy ktoś oglądał dziś w I programie TVP ( o 8,30) znakomity film o mrówkach? Była I część, mają być następne -
szczerze zachęcam. :D
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

ndz 27 cze, 2010

Kiedy mają być następne jeśli można wiedzieć?
Pewnie już oglądałem... ;p
Awatar użytkownika
socolovsky
Posty: 390
Rejestracja: sob 21 kwie, 2007
Lokalizacja: Łódź

wt 29 cze, 2010

Też widziałem, ten film to: "Ants- the Nature's Secret Power". Nie wiem, kiedy będzie następna część, ale podejrzewam, że też w niedzielę rano.
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

wt 29 cze, 2010

A to "stare" jak świat ;] Niemniej ciekawe dla "mrówkarza" ;)
Awatar użytkownika
dexter688
Posty: 593
Rejestracja: wt 11 sie, 2009
Lokalizacja: Iwonicz

ndz 04 lip, 2010

Dziś był drugi odcinek, ciekawy dla początkującego mrówczarza. Osobiście dowiedziałem się kilku ciekawostek, zobaczyłem kilka fajnych scen np. Atta biegająca po kulce (normalnie jak chomik w kołowrotku :p) Gniazdo Atta, zalane betonem i odgrzebane przez naukowców widziałem już na necie, ale bez polskiego lektora. Jeśli ktoś nie ogłądał to wytłumaczę, że do gniazdo Atta wlano 10 ton betonu, po zaschnięciu odgrzebano i otrzymano model gniazda. W sumie odlew zajmował 50m2 i miał 8 metrów głębokości :!: Szkoda takiej kolonii :?
"Turysta nie wie skąd wraca,
podróżnik nie wie dokąd jedzie"
M.rubida, Myrmica sp., M.ruginodis, F.polyctena, F.sanguinea, F.cunicularia, F.cinerea, Formica fusca, L.niger, L.flavus, L.brunneus, L.mixtus, D.quadripunctatus, C.ligniperdus.
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

ndz 04 lip, 2010

Nie bój się, to nie jest jedyna taka kolonia ;)
Wszystko dla nauki.
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

ndz 04 lip, 2010

W porę napisaliście.. :p Ale widzę że to już oglądałem.. Będzie 3ci odcinek?
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
Awatar użytkownika
dexter688
Posty: 593
Rejestracja: wt 11 sie, 2009
Lokalizacja: Iwonicz

ndz 04 lip, 2010

pawelllQwE pisze:Nie bój się, to nie jest jedyna taka kolonia ;)
Wszystko dla nauki.
"W imię nauki" to już ginęły całe gatunki :?
sodek pisze:Będzie 3ci odcinek?
Niestety nie.
"Turysta nie wie skąd wraca,
podróżnik nie wie dokąd jedzie"
M.rubida, Myrmica sp., M.ruginodis, F.polyctena, F.sanguinea, F.cunicularia, F.cinerea, Formica fusca, L.niger, L.flavus, L.brunneus, L.mixtus, D.quadripunctatus, C.ligniperdus.
patyczak1000
Posty: 205
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Lublin

ndz 04 lip, 2010

Jakby ktoś nie obejrzał, to na Youtube jest po angielsku. Z moim ang. na poziomie kali jeść kali pić i ubogim słownictwem, znając kilka fachowych terminów zrozumiałem 98% filmu. Więc polecam, bo film ciekawy.
pozdrawiam

[b]Moja oferta: zainteresowani na gg[/b]
karol223
Posty: 98
Rejestracja: sob 04 kwie, 2009
Lokalizacja: Siedlce / Ujrzanów

wt 13 lip, 2010

Właśnie teraz na tvp1 od godziny 21.30 leci film fabularny "mrówki w samolocie" z mrówkami pociskami Paraponera clavata w roli głównej.
Już jest zapowiedz kolejnej bajki tym razem "mordercze mrówki" w najbliższy piątek o 22.30.
Jak ktoś nie oglądał to jeszcze bardziej naciągana bajka niż mrówy w samolocie
Awatar użytkownika
dexter688
Posty: 593
Rejestracja: wt 11 sie, 2009
Lokalizacja: Iwonicz

śr 14 lip, 2010

Mordercze mrówki ?
Oglądałem kiedyś - żałosna bajeczka. Mrówki na jakiejś wyspie tworzą komputer tworzony z robotnic i walczą z nimi amerykanie czy coś takiego. Jak ktoś lubi się śmiać z ludzkiej głupoty to polecam - ubaw po uszy gwarantowany :D
"Turysta nie wie skąd wraca,
podróżnik nie wie dokąd jedzie"
M.rubida, Myrmica sp., M.ruginodis, F.polyctena, F.sanguinea, F.cunicularia, F.cinerea, Formica fusca, L.niger, L.flavus, L.brunneus, L.mixtus, D.quadripunctatus, C.ligniperdus.
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

pt 16 lip, 2010

Ooo tak. Najlepszy tekst "Nie będziemy rozmawiać z mrówkami" :lol: W ogóle to w tym tygodniu leciał także film o jakiś rekinach, megalodon :D To dopiero było dobre.

Dla przypomnienia, dziś o 22:30 na TVP1, Z krainy dreszczowców: Mordercze mrówki. Pełne grozy kino obowiązkowe dla łowcy gniotów ;)
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

pt 16 lip, 2010

Megalodona oglądałem, zaiste skarbnica wiedzy - dobrze wiedzieć gdzie się nie zapuszczać, dzisiejszy film także będzie dla mnie światłem życia... xd
ODPOWIEDZ