Zmiany w Curtusie

Czasami napiszą... czasami sfilmują - mrówy są obecne w mediach! Ponadto "linkownia", komentarze, opinie, nowości z sieci

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

pt 15 gru, 2006

Witam!
Kilaka dni temu zajrzałem na Curtusa i przeżyłem lekki szok! Oferta znacznie się zmieniła. Widzę, że Piotr polubił ,,paplać się w błocku" :). W każdym razie ja już zamówiłem formikarium gipsowe wraz z areną i mam nadzieję, że się nie zawiodę :) Ceny mrówek też chyba potaniały. Dostępny jest nawet gatunek egzotyczny. Jak dla mnie trochę za drogi, gdyż w Antstore kosztuje prawe tyle samo. No ale zawsze wygodniej kupować w Polsce więc to na pewno pozytywna zmiana :)
Do oferty weszły również pakiety ,,mrowiska" czyli formikarium zasiedlone już jakąś mrówką. To też pozytywna zmiania.
Zastanawia mnie tylko gdzie się podziały formikaria drzewkowe, R-ki i kompakty (nie zasiedlone przez mrówki) oraz formikara na zamówienie? Bez nich sklep zaczyna mi przypominać coraz bardzej antstore, w którym formikaria wydają się być robione przez maszyny albo przez tanią siłę roboczą (czyt. chinczyki).
Pojawił się również dział z dodatkami. Fluon, pobówka, talk i miód na pewno się przyda. Miód jest jednak jak dla mnie trochę za drogi. Probówka też. Ja kupowałem po 60 gr. jedną. Zrobiłbym taką promocję, że np. jedna probówka: 1, 22 zł, a pięć probówek: 4, 80 zł. Dodałbym do tego działu jeszcze rurki uniwersalne i mieszankę. Miód spadziowy jest na pewno najlepszy (moje mrówki go najchętniej jedzą) jednak porównując go z paczką śwerszczy, która kosztuje 3, 66 zł czyli prawie połowę ceny miodku to cena jest troche nieproporcjonalna.
No to podsumowując: sklep zmienił się na pewno na lepsze, więcej produktów, nowe wygodne formikaria, które dają możliwość skomponowania ich wg. własnego pomysłu, dobre pakiety startowe czyli formikarium+mrówki, pojawił się egzotyczny gatunek. Sa jednak pewne braki, które myślę, że w przyszłości znikną. Nie ma niektórych produktów w dodatkach, które byłyby przydatne, niektóre ceny są dość nieproporcjonalne, zniknęły sztandarowe curtusowskie formikaria (R, I), oraz możliwość ,,formikarium na zamówienie". Sklep idzie w nową drogą i zobaczymy czy okaże się ona dobra. :)

No to mi recenzja z tego wyszła :)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

pn 18 gru, 2006

Za kilka chwil przeczytam Cie w CDA :D
Czemu nie ma "Na zamówienie"?
Bardzo dobry pomysł z mrowiskami, naprawde chwali Ci sie to.
Zauważyłem lekki wzrost cen, w szczególnosci kompakcika.
Bardzo dobra aktualizacja. Ocena: 7/10
Minusy: brak "Na zamówienie"
poleciłbym opisanie skladu kolonii, szczególnie ilość matek(Myrmica)
Plusy: to co wymienił Mrówkolew
rzepa żepa ziepa ziepa
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

wt 19 gru, 2006

Spokojnie - będzie wsio niebawem ;)
Kompakcik niestety musiał zdrożeć o te kilka PLNów - model oklejany korkiem funkcjonuje od dawna (jako zamiennik tego co było na fotkach a miało sporo wad w eksploatacji), jednak nie oficjalnie, obecnie muszę się dostosować cenowo do tego standardu :)
Co kilka dni aktualizuję po kilka artykułów. Wstawiam TYLKO to, co aktualnie jest na stanie do natychmiastowego odbioru. Z formicariami "na zamówienie" bywało sporo kłopotów (wymyślne wymiary, kształty, rozwiązania techniczne, wymagały niejednokrotnie za dużo zachodu względem "standardów" - skórka nie warta za wyprawkę), więc pozostawiam je sobie dla prywatnych transakcji, poza sklepem.
Zapraszam do odwiedzin ;)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
ODPOWIEDZ