Kto gdzie studiuje lub zamierza?

Poznajmy się bliżej. ;-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

wt 12 cze, 2007

ja sprostuję.. Archeologia/ Ochrona dóbr kultury na UMK lub na UG (gdańsk) chyba oceanologię.. bo co innego wymyślić ;)
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
gn
Posty: 872
Rejestracja: sob 06 maja, 2006
Lokalizacja: Dobrogoszcz
Kontakt:

śr 13 cze, 2007

geb88 pisze: oceanologia
to fajne ludziska..
a i temat przyszłościowy biorąc pod uwagę ocieplenie klimatu i to, że z tego powodu będziesz mogła mieć morze za oknem w Krzyżakowie. :-)
http://formicopedia.org
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

śr 13 cze, 2007

Hehe a i nalezy sie wtedy liczyc z rozwinięciem nowej grupy mrówek: podwodniczki :D

Na marginesie dodam że istnieje gatunek społecznych krewetek z krewetką-królową, super :D
rzepa żepa ziepa ziepa
Awatar użytkownika
MAck
Posty: 573
Rejestracja: śr 12 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

śr 13 cze, 2007

Albert pisze:Na marginesie dodam że istnieje gatunek społecznych krewetek z krewetką-królową, super :D
znasz może gatunek tej krewetki lub może masz jakiś link do tych infomacji?
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

śr 13 cze, 2007

Mam w ksiażce w domu jej nazwe łacińska... jak znajde to podam. Żyją one w jakiejś gąbce, może to Cię naprowadzi.
rzepa żepa ziepa ziepa
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

śr 13 cze, 2007

A oto i chemia w rozrywce: http://www.milanos.pl/gry.php?id=2768
rzepa żepa ziepa ziepa
Awatar użytkownika
MAck
Posty: 573
Rejestracja: śr 12 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

śr 13 cze, 2007

Albert pisze:Mam w ksiażce w domu jej nazwe łacińska... jak znajde to podam. Żyją one w jakiejś gąbce, może to Cię naprowadzi.
wiele morskich ale i słodkowodnych krewetek żyje w symbiozie z gąbkami ale o krewetkach "społecznych" jeszcze nie słyszałem stąd moja ciekawość ;)
będę wdzięczny za jakieś namiary - tytuł książki i jej autor też może być pomocny
Awatar użytkownika
SmoodeR
Posty: 400
Rejestracja: ndz 27 sie, 2006
Lokalizacja: ok. Gliwic

pn 16 lip, 2007

Politechnika Slaska -> wydzial: Mechaniczny-Technologiczny -> kierunek: Mechanika i Budowa Maszyn -> specjalizacja: Wirtualne Modele w Budowie i Eksploatacji Maszyn -> od pazdziernika na 5-tym roku (mam nadzieje :p)
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

pn 16 lip, 2007

Dostałem sie na SGGW na biologie :D Ciekawe czy sie utrzymam?
rzepa żepa ziepa ziepa
Zwierzak
Posty: 6
Rejestracja: czw 27 wrz, 2007

pt 28 wrz, 2007

Ja studiuje w Lublinie na AR, już niedługo zaczynam ostatni 6 rok jak wszystko potoczy się dobrze to zostanę lekarzem weterynarii...
Awatar użytkownika
Maximus
Posty: 193
Rejestracja: śr 03 paź, 2007
Lokalizacja: Wejherowo

pn 08 paź, 2007

ja dopiero na 1 roku w liceum w klasie politechnicznej i z tym wiąże swoje marzenia PG (politechnika Gdańska ) na jakiś wydział może robotyka albo coś
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

pn 08 paź, 2007

o za parę lat zgłoś się do mnie ;) mam paru znajomych z klasy na robotyce budownictwie informatyce i paru innych podobnych. Może uda się notatki załatwić (już się przestawiłam na myślenie w tych kategoriach:P)
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
bzyx1
Posty: 459
Rejestracja: sob 16 gru, 2006
Lokalizacja: Poznań

pn 08 paź, 2007

Ja w przyszłości che iść do Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej.
Mój tata był strażakiem i jakoś chę pójść w jego ślady, tylko wątpię że zdam bo teraz takie trudne testy tam dają ;P Ale do tego czasu jeszcze kupa czasu ;P
Mrówek
Posty: 158
Rejestracja: sob 31 mar, 2007
Lokalizacja: Sanok (Podkarpacie mrówczym rajem ;))

pn 08 paź, 2007

Zamiar - medycyna UJ
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

wt 09 paź, 2007

Po pierwszym tygodniu na uczelni mogę stwierdzić.... koszmar...
rzepa żepa ziepa ziepa
Awatar użytkownika
gn
Posty: 872
Rejestracja: sob 06 maja, 2006
Lokalizacja: Dobrogoszcz
Kontakt:

wt 09 paź, 2007

Albert pisze:Po pierwszym tygodniu na uczelni mogę stwierdzić.... koszmar...
Dlaczego? :D
http://formicopedia.org
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

sob 13 paź, 2007

A to dlatego że z matmy nic nie pojmuję a idziemy niczym nóz przez gorące masło... A na dodatek ten koles co mamy znim cwiczenia sam gubi sie w zeznaniach...

Pozatym chemia jest zarabista!! Uwielbiam cwiczenia z chemii i te wszystkie odczynniki zmieniajece kolor... miodzio....
rzepa żepa ziepa ziepa
Awatar użytkownika
Orn
Posty: 612
Rejestracja: pn 24 wrz, 2007
Lokalizacja: Gdynia

sob 13 paź, 2007

Taaa, nie ma to jak bufor amoniakalny o poranku :? . Idz na konsultacje z matmy, od tego sa...
Mrówek
Posty: 158
Rejestracja: sob 31 mar, 2007
Lokalizacja: Sanok (Podkarpacie mrówczym rajem ;))

sob 13 paź, 2007

Albert, jestem pirotechnikiem amatorem - także lubie takie zabawy z chemią ;)
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

wt 25 sie, 2009

trochę podciągnę do góry
Albert kiedyś pisze:
ps: A co innego trza studiowac aby zosatc entomologiem/myrmekologiem?
No właśnie. Co trzeba studiować ? Proszę nie kierować mnie do wikipedii czy gugli bo przejrzałem naprawdę wiele stron i za bardzo dużo nie znalazłem :/ Mało co, szukałem tu i tam, na <a href="http://formicopedia.org/mrowki">formicopedii</a>, na antmanii i na entomo, na googlach..

Gdzieś kiedyś wyczytałem, że trzeba studiować biologię i potem wziąć taką specjalność, ale właśnie gdzie ? Może jest tutaj ktoś obeznany w tym temacie

[ Dodano: Wto 25 Sie, 2009 ]
Jeszcze czas, tylko tak pytam :) Od września dopiero liceum, profil bio-geogr :)

[ Dodano: Wto 25 Sie, 2009 ]
choć bym wolał mat-bio niż uczyć się o skałkach ale z drugiej strony górki i rzeczki też są fajne :mrgreen:
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

wt 25 sie, 2009

Ja idę do trzeciej klasy bio-geo. Te przedmioty bardzo się uzupełniają i na maturze też się ta wiedza uzupełnia. Jeśli jesteś bardziej ściśnięty to lepiej weź biol-chem.
Co do studiów to jak się pytałem doktorka z UAMu to mi powiedział że chyba we wrocku są wydziały entomologii, ale konkretna myrmekologia to tylko doktorat lub na zagranicznych uniwersytetach.
Może otworzyli jakieś nowe kierunki od tego czasu. Ja się pytałem w pierwszej klasie na zielonej szkole :wink: Zawsze możesz spróbować napisać do Czechowskiego :p
kristofel
Posty: 86
Rejestracja: pn 07 lip, 2008
Lokalizacja: Poznań / Zielona Góra

wt 01 wrz, 2009

Moim zdaniem lepiej pójść na entomologię. Będziesz się uczył o owadach ogólnie, a na mrówki na pewno się napotkniesz nie raz w czasie studiów.
To, że będziesz na ogólniejszym kierunku nie oznacza, że nie będziesz mógł się w czymś specjalizować - mając bazę w postaci ogólnej wiedzy o owadach, będziesz mógł (i powinieneś) samodzielnie rozwijać się w tej dziedzinie, w końcu literatury w bibliotece uniwersyteckiej na pewno nie zabraknie.
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

wt 01 wrz, 2009

Ja to bym chciał się dostać i ukończyć leśnictwo na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. A podyplomowe wziąć projektowanie terenów zielonych. Jako ciekawostka: Na zachodzie widziałem gościa który organizował ogrody nawiązując do owadów jak i małych zwierząt, które następnie się tam zasiedlą.
kristofel
Posty: 86
Rejestracja: pn 07 lip, 2008
Lokalizacja: Poznań / Zielona Góra

śr 02 wrz, 2009

No to byśmy studiowali na tej samej uczelni ;)
ODPOWIEDZ