Kto gdzie studiuje lub zamierza?

Poznajmy się bliżej. ;-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

SergiuszL
Posty: 58
Rejestracja: wt 09 cze, 2009
Lokalizacja: Szczekociny

śr 02 wrz, 2009

Ja mam zamiar studiować na Wojskowej Akademii Technicznej, być farmaceutą albo informatykiem

Proponuję najpierw postudiować j. polski
Ostatnio zmieniony śr 02 wrz, 2009 przez SergiuszL, łącznie zmieniany 3 razy.
http://www.talesofmagic.wp.pl/?c=1&u=341107333

Tales of magic super gierka
Awatar użytkownika
xXLukasXx
Posty: 238
Rejestracja: pn 07 lip, 2008
Lokalizacja: Jawor / Wrocław
Kontakt:

czw 03 wrz, 2009

Od października tego roku - Automatyka i Robotyka na PWr.
...a jak szczęście dopisze, to za rok również Fizykę teoretyczną/doświadczalną na UWr.
www.clonk.glt.pl
www.n00bskie-studio.xt.pl
www.gravitysim.glt.pl
serdecznie zapraszam :)

Moje mrówki:[i]Lasius niger, flavus, emarginatus[/i]
Awatar użytkownika
socolovsky
Posty: 390
Rejestracja: sob 21 kwie, 2007
Lokalizacja: Łódź

ndz 20 wrz, 2009

Ja 1 października rozpocznę studia na kierunku lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi :) .
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

ndz 20 wrz, 2009

To jak kiedyś tam byś miał czas, to opisz jak te studia wyglądają :) Jestem bardzo ciekaw, naprawdę :)
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
Awatar użytkownika
cupi
Posty: 333
Rejestracja: sob 02 lut, 2008
Lokalizacja: Warszawa

ndz 20 wrz, 2009

pewnie specjalizacja: katar u mrówek ;)
Znajdź piękno w otaczającym Cię Świecie! :)
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

śr 17 lut, 2010

Ponieważ niedługo studia dopadną i mnie postawiam pytanie. Mam nadzieję że mi pomożecie. Oczywiście jestem już po podstawowej lekturze o kierunkach które mnie interesują.

-geoinformacja UAM Poznań
-bioinformatyka Politechnika Poznań
-mechatronika Politechnika Poznań

Dlaczego te?
Geoinformacja wydaje się byc przyszłościowym kierunkiem, ponieważ projekt GIS nie jest w Polsce zbyt rozwinięty. Poza tym zdaję geografię i miałem podstawową styczność z programowaniem.

Bioinformatyka wydaje się być ciekawa ze względu na duży nakład nauczania na biologię i informatykę, ale nie za bardzo wiem jak wygląda w praktyce. Też zdaję ją na maturze.

Mechatronika to podobno bardzo ciekawy kierunek. Mnie osobiście też interesuje AI, roboty. Przyszłość w przemyśle itd.

Moja prośba to dodanie czegoś od siebie o tych kierunkach, szczególnie jeśli uczęszczacie na te właśnie kierunki. Będę bardzo wdzięczny za informacje :wink:
Awatar użytkownika
Scytal
Posty: 318
Rejestracja: pn 22 paź, 2007
Lokalizacja: Gliwice

śr 17 lut, 2010

jeżeli chcesz iść na Mechatronikę tylko z powodu robotów, to sobie odpuść, w Polsce właściwie nie buduje się robotów (chyba że te kuchenne w fabryce Zellmera)
http://www.erepublik.com/en/referrer/Elczikeno - na nudę
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

śr 17 lut, 2010

Generalnie wybieram się na geoinformację, a reszta to w razie wypadku... Sądziłem że również można wybrać się w szeroki przemysł, samochodowy, albo co...
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

śr 17 lut, 2010

a ja już 3 raz na pierwszym roku :-P
najpierw socjologie potem fizjoterapia i teraz dalej fizjoterapia...
główny maruda
Awatar użytkownika
Umbramen
Posty: 430
Rejestracja: pn 10 lis, 2008

śr 17 lut, 2010

Mam jeszcze czas, ale myślę nad Medycyną, farmacją, psychologią. Jak się nie dostane na jakiś konkretny kierunek to spróbuje jakieś aktorstwo, a jak nie to biologia, i nauczyciel ... ;/ Na razie 1kl LO Biol-chem-fiz ...

socolovsky, z jakimi wynikami się dostałeś ?
Ostatnio zmieniony śr 17 lut, 2010 przez Umbramen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

czw 18 lut, 2010

Z tego co mi wiadomo to przynajmniej jeden indeks z olimpiady:D
Awatar użytkownika
socolovsky
Posty: 390
Rejestracja: sob 21 kwie, 2007
Lokalizacja: Łódź

czw 18 lut, 2010

socolovsky, z jakimi wynikami się dostałeś ?
Ja zostałem przyjęty poza konkursem, jako laureat olimpiady biologicznej :) . Ale miałem dobre wyniki z matury, więc dostałbym się i bez tego. W tym roku w Łodzi był próg około 240 punktów, więc średnio trzeba było mieć po 80% z rozszerzonej matury z biologii, chemii i fizyki. O ile dobrze się orientuję, to teraz można zdawać matmę zamiast fizyki. Są też uczelnie, gdzie liczyła się tylko chemia i biologia, na przykład w Poznaniu.
Ostatnio zmieniony czw 18 lut, 2010 przez socolovsky, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

czw 18 lut, 2010

Jeremi pisze:geoinformację
Dobry wybór jeśli już teraz fascynuje cię projektowania web aplikacji typu http://www.wikimapia.org, masz gps i potrafisz robić przy jego pomocy cuda takie jak śledzenie na żywo: http://www.instamapper.com/fe?page=demo czy np. http://www.gpsies.com/ a geoportal znasz od podszewki. ;-)

Najważniejsze to mieć konkretną wizję swojej przyszłości i zasób wielu umiejętności. :-)

Mechatronika to nie tylko robotyka! To bardzo wiele różnych urządzeń przemysłowych, nie tylko oprzyrządowanie (którym zajmuje się automatyka) ale umiejętność łączenia mechaniki, sterowania, kierowania procesami... przemysł spożywczy, chemiczny, energetycznym, produkcja urządzeń, małe i duże zakłady. Nie znam firmy produkcyjnej, która "nie korzysta z mechatroniki".
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
Awatar użytkownika
zulek
Posty: 59
Rejestracja: śr 07 kwie, 2010
Lokalizacja: Kraków

pn 12 kwie, 2010

Ja 2 rok geografii na U.P. w Krakowie. Kierunek ciekawy i całkiem sympatyczny (no może z wyjątkiem niektórych zajęć; np statystyka) ...ale oprócz zostania nauczycielem tego przedmiotu za marną pensje, nie daje praktycznie żadnych możliwości znalezienia innej pracy :(
Lasius niger/umbratus
Lasius flavus x3
Awatar użytkownika
dexter688
Posty: 593
Rejestracja: wt 11 sie, 2009
Lokalizacja: Iwonicz

pn 12 kwie, 2010

Wnioskując z nazwy uczelni (Uniwersytet Pedagogiczny) raczej większość tamtejszych studentów zostanie nauczycielami.

Ja też w dalekiej przyszłości wybieram się na geografię tyle, że celuję w UJ - zobaczymy co z tego wyjdzie.
Słyszałe właśnie, że dobrą robotę można znaleźć w urzędach statystycznych, albo gdzieś jako geodeta.
"Turysta nie wie skąd wraca,
podróżnik nie wie dokąd jedzie"
M.rubida, Myrmica sp., M.ruginodis, F.polyctena, F.sanguinea, F.cunicularia, F.cinerea, Formica fusca, L.niger, L.flavus, L.brunneus, L.mixtus, D.quadripunctatus, C.ligniperdus.
Awatar użytkownika
zulek
Posty: 59
Rejestracja: śr 07 kwie, 2010
Lokalizacja: Kraków

pn 12 kwie, 2010

dexter688 pisze: Słyszałe właśnie, że dobrą robotę można znaleźć w urzędach statystycznych, albo gdzieś jako geodeta.
Głęboko w to wątpię.
Na stanowisko geodety po samej geografii nie ma raczej szans. Geografia to zbyt ogólny dział, nauka na tym kierunku obraca się tu w bardzo rozległych płaszczyznach i zagadnieniach które obejmuje geografia. Jest to bardzo nie sprecyzowany kierunek.
Teoretycznie można liczyć na zatrudnienie w IMGW, ale jak nam mówią póki co wszystkie stołki są już pozajmowane i młodym trudno się gdzieś tam wcisnąć... chociaż podobno nie którym się udaje. W szukaniu zatrudnienie ważna jest znajomość wielu tzw. programów gisowskich (Geograficzne Systemy Informacji). A przynajmniej u mnie na U.P. jakoś specjalnie nie chcą rozwijać naszych umiejętności w tym kierunku.
Awatar użytkownika
dexter688
Posty: 593
Rejestracja: wt 11 sie, 2009
Lokalizacja: Iwonicz

pn 12 kwie, 2010

Po ogólnej geografii raczej nie, ale po geologii czy może jakiejś kartografii czy czymś.

A ja nie napisałem że "łatwo można znaleźć pracę" tylko "można znaleźć dobrą pracę" :wink:

Ale zapewne masz rację, bo to dla mnie daleka przyszłość a dla Ciebie teraźniejszość, i jesteś obeznany w temacie.
"Turysta nie wie skąd wraca,
podróżnik nie wie dokąd jedzie"
M.rubida, Myrmica sp., M.ruginodis, F.polyctena, F.sanguinea, F.cunicularia, F.cinerea, Formica fusca, L.niger, L.flavus, L.brunneus, L.mixtus, D.quadripunctatus, C.ligniperdus.
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

pn 12 kwie, 2010

zulek pisze:Słyszałe właśnie, że dobrą robotę można znaleźć w urzędach statystycznych, albo gdzieś jako geodeta.
zulek pisze:Na stanowisko geodety po samej geografii nie ma raczej szans.
Też jestem takiego zdania.
Sam rozmyślałem przez jakiś czas nad studiami właśnie na kierunkach geograficznych.
Dexter688, na Uniwersytecie rolniczym w Krk na przykład do Geodezji i kartografii nie liczy się matura z geografii. :p
Natomiast na AGH już tak. :lol:
Popatrz tutaj: http://ur.krakow.pl/zasoby/1/URekrutacja_2010_2011.pdf
http://www.dzn.agh.edu.pl/nowa/doc_wew1 ... i_2010.pdf
Dopiero po takim kierunku możesz pracować jako licencjonowany geodeta. :p
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

pn 12 kwie, 2010

panowie niewielu zanan ludzi którzy pracują na tych kierunkach na które się kształcili :-D
(no z wyjątkiem kumpla co się będzie teraz doktoryzował z filozofii ale on w ogóle nie pracuje :-D )
główny maruda
ReYc
Posty: 198
Rejestracja: pn 10 kwie, 2006
Lokalizacja: Opole

pn 12 kwie, 2010

Drwal pisze:(no z wyjątkiem kumpla co się będzie teraz doktoryzował z filozofii ale on w ogóle nie pracuje :-D )
Pracować, czy nie pracować oto jest pytanie:)
[b][i]När Vindarna Viskar Mitt Namn[/i][/b]
Awatar użytkownika
dexter688
Posty: 593
Rejestracja: wt 11 sie, 2009
Lokalizacja: Iwonicz

wt 13 kwie, 2010

Harnaś, dzięki za te linki i info :)
"Turysta nie wie skąd wraca,
podróżnik nie wie dokąd jedzie"
M.rubida, Myrmica sp., M.ruginodis, F.polyctena, F.sanguinea, F.cunicularia, F.cinerea, Formica fusca, L.niger, L.flavus, L.brunneus, L.mixtus, D.quadripunctatus, C.ligniperdus.
ODPOWIEDZ