Witam wszystkich.

Poznajmy się bliżej. ;-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

maciuc
Posty: 3
Rejestracja: śr 03 paź, 2007

pt 05 paź, 2007

Hodowcą mrówek jeszcze nie mogę siebie nazwać ponieważ czekam na przesyłkę 3 kolonii L. niger od użytkownika Sadownik. Ale mrówkami interesowałem sie od zawsze. Już jak byłem mały znalazłem królową ' czarnej mrówki ' nie wiem jaki to był gatunek, lecz trzymałem ją w butelce z ziemią i karmiłem muchami. Niestety mama mi uniemożliwiła hodowle i dopiero w przyszłym tygodniu zacznę na serio zajmować sie mrówkami.


Pozdrawiam więc wszystkich ' mrówkolubów ' :D
patyczak1000
Posty: 205
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Lublin

pt 05 paź, 2007

Witam i życzę udanej hodowli .
pozdrawiam

[b]Moja oferta: zainteresowani na gg[/b]
Awatar użytkownika
Orn
Posty: 612
Rejestracja: pn 24 wrz, 2007
Lokalizacja: Gdynia

pt 05 paź, 2007

Witamy!. Aż 3 na początek?
Co na to Mama?:)
Ja się nikomu nie chwaliłem ze mam mrówki i dobrze, bo pewnego pięknego lata dom przeżył najazd L.niger z balkonu. Zamieszkały w piance ocieplającej balkon i przez szparę pod drzwiami balkonowymi szły do kuchni pięknym korowodem. Byłoby na mnie.
(poradziłem sobie z nimi dając im karmnik na balkonie, więc mając blisko syrop już nie zapuszczały się do kuchni. Potem doszczelniłem drzwi balkonowe .Najwyraźniej brak jedzenia zmusił je do powrotu na dwór :)
Wiesz juz w czym będziesz je trzymać?
maciuc
Posty: 3
Rejestracja: śr 03 paź, 2007

sob 06 paź, 2007

Właśnie 3 na początek ponieważ mogę popełnić jakiś błąd na początku i gdy jedna kolonia może ' paść ' to na następnych 2 nie popełnię tego samego błędu. - ' Człowiek uczy sie na błędach '
Co do mamy. Nie ma przeciwwskazań ponieważ jeszcze jej do końca nie powiedziałem. :D
Na początku na pewno w formicarium za 3 zł z moimi lekkimi przeróbkami : P
bzyx1
Posty: 459
Rejestracja: sob 16 gru, 2006
Lokalizacja: Poznań

sob 06 paź, 2007

Nie wiem czemu ale teraz zamiast probówki(+szalka) i strzykawki(+pudełko) szerzy sie u początkujących moda na formi za 3zł ;]
ogon__
Posty: 846
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Kraków

sob 06 paź, 2007

Przypuszczam, że dlatego, że wygląda po prostu nieco mniej szpitalno-sterylnie. Drugim powodem może być fakt, że w małych miejscowościach trudno znaleźć probówki, a nie każemu chce się jechać do najbliższego miasta i szukać sklepu ze szkłem laboratoryjnym. A strzykawki są raczej kiepskie, ze względu na małą przejrzystość.
Awatar użytkownika
Maximus
Posty: 193
Rejestracja: śr 03 paź, 2007
Lokalizacja: Wejherowo

sob 06 paź, 2007

a siec sklepów "stonka" jest prawie wszędzie i można sie zaopatrzyć w elementy potrzebne do formi za 3 zeta :P
Powodzenia w hodowli ja tez początkujący jestem i tez Nigerki mam.
Co do mojej matki to porostu powiedziałem ze będę miał (co nie było przez nią przyjęte ) ale po paru dniach sie oswoiła z faktem (teraz nawet czasami zagląda co tam sie dzieje u moich mróweczek :P
maciuc
Posty: 3
Rejestracja: śr 03 paź, 2007

sob 06 paź, 2007

Maximus pisze:a siec sklepów "stonka" jest prawie wszędzie i można sie zaopatrzyć w elementy potrzebne do formi za 3 zeta :P
Dokładnie. A tak poza tym to jakoś bardziej mi sie to podoba niż próbówki. : P
bzyx1
Posty: 459
Rejestracja: sob 16 gru, 2006
Lokalizacja: Poznań

sob 06 paź, 2007

strzykawki są raczej kiepskie, ze względu na małą przejrzystość.
maciuc pisze:jakoś bardziej mi sie to podoba niż próbówki
Ale w probówce masz lepsze możliwości obserwacji :)
Te Polfy to faktycznie, ale są też lepiej przejrzyste od tic taców po tej samej cenie, bodajże firmy BD.
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

ndz 07 paź, 2007

bardzo dobre są właśnie BD oraz holenderskie Romed'y - oczywiście pod warunkiem, że nie używa ich się parę razy ;)
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
ODPOWIEDZ