Witam

Poznajmy się bliżej. ;-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

SzymaneK
Posty: 22
Rejestracja: czw 26 cze, 2008
Lokalizacja: Wrocław

czw 26 cze, 2008

Witam wszystkich mrówkolóbów.

Nazywam się Marcin jestem już do tego stopnia stary, że żona się do mnie przyczepiła. Niestety koloni jeszcze nie założyłem Królowa coś się z jajeczkami nie spieszy ;)

No dobra w temacie mrówków to ja nie jestem specjalnie obeznany choć do tematu już jakiś czas się przymierzam :). Pierwsza podstawowa bariera (żona) przełamana, nawet na "polowanie" ze mną się wybrała.

teraz w próbówce siedzi sobie l. niger i czeka aż skonstruuję dla niej formikarium.

No to tyle tytułem wstępu...
w kolejnych wątkach będę pytał bo na razie tylko na o mnie stać ;)

Pozdrawiam SzymaneK
Awatar użytkownika
Miniu
Posty: 709
Rejestracja: pt 08 cze, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

czw 26 cze, 2008

No to witamy na forum
SzymaneK pisze:Niestety koloni jeszcze nie założyłem Królowa coś się z jajeczkami nie spieszy
Chodzi o rodzine czy o mrówki? :P
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

pt 27 cze, 2008

Witaj Marcinie :)
Ta królowa, którą złapałeś to raczej nie L.niger - nie przejmuj się, za dwa tygodnie nigerków będzie od groma na chodnikach a teraz złapałeś coś mniej pospolitego.
Co do zakładania kolonii - spokojnie, Twoja Królowa z czasem zacznie czerwić a Ty będziesz miał szybko urwanie głowy z nowym nabytkiem :D:D:D
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
ogon__
Posty: 846
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Kraków

pt 27 cze, 2008

L. niger w drugiej połowie czerwca też się roją czasem, chociaż raczej tak dla rozgrzewki chyba i nigdy nie tak masowo, jak w lipcu. Ale jest zupełnie możliwe znalezienie kilku królowych. W każdym razie jakbyś mógł strzelić jakieś w miarę wyraźne zdjęcje, to chętnie postaramy się rozpoznać, co masz.
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

pt 27 cze, 2008

Witam i powodzenia życzę w hodowli :)


miniu993, kiepski żart :P
SzymaneK
Posty: 22
Rejestracja: czw 26 cze, 2008
Lokalizacja: Wrocław

pt 27 cze, 2008

Dziękuję za miłe przywitanie :-)

co do niemożności założenia kolonii to miałem na myśli żonę moją"królową" ;) cóż 4 lata po ślubie a tu najmniejszego "jajeczka"

natomiast co do prawdziwej koloni to tak jak pisałem mam już l.niger (z tego co piszecie to chyba) i kilka dni temu pojawiły się jajeczka :)

niestety troszkę źle się do tego przygotowałem i królową ulokowałem w strzykawce oczywiście z watą wodą komorami itp. ale stało się coś nieoczekiwanego bo woda przez watę się przesączyła do tego stopnia, że zalała jaja :/. na szczęście królowa zabrała kilka i przeniosła w inną część swojego lokum, ale z tego co widzę kilka jakby porzuciła :/...

co do formikarium i planów to już w nowym wątku i w dziale bardziej pasującym do tematu :-)
ODPOWIEDZ