I ja witam ;)

Poznajmy się bliżej. ;-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
xXLukasXx
Posty: 238
Rejestracja: pn 07 lip, 2008
Lokalizacja: Jawor / Wrocław
Kontakt:

wt 08 lip, 2008

Witam,
Nazywam się Łukasz (co zapewne widać po nicku :P), aktualnie chyba jeden z młodszych na forum, 18lat.
Z mrówkami pierwsze "spotkania" miałem gdy byłem małym dzieckiem, łapałem robotnice do słoika z ziemią i patrzyłem jak kopią tuneliki :) i zastanawiałem się dlaczego "te czerwone" gryzą się z "tymi czarnymi" :)
Jakiś czas temu postanowiłem że z najbliższą rójką założę własną kolonię i łapię jakąś królową :) Efektem póki co jest królowa L.Niger siedząca w próbówce za moimi plecami :) I nieskora do składania jaj :P

Pozdrawiam ;)

EDIT
a oto moja królowa w próbówce :) Jak wyglądają jaja, jak duże są? bo się zastanawiam co to z tyłu za nią jest...
Obrazek
EDIT2
Chyba to jaja są, bo królowa cały czas siedzi i "opiekuje" się nimi :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SmoodeR
Posty: 400
Rejestracja: ndz 27 sie, 2006
Lokalizacja: ok. Gliwic

wt 08 lip, 2008

Witaj Łukaszu na forum!
To co znajduje sie za krolowa to najprowdopodobniej jaja, ale z tej perspektywy ciezko stwierdzic (drugie zdjecie sie nie laduje). Jednak skoro twierdzisz, ze krolowa sie nimi zajmuje to na 99.9% sa to jaja :D
Powodzenia w hodowli i jezeli bedziesz mial jakies watpliwosci wal smialo na forum ;) tutaj zawsze ktos Ci pomoze :D

P.S.: jezeli chodzi o Twoj wiek to z tego co sie orientuje wcale nie jestes tutaj jednym z najmlodszych :P
ogon__
Posty: 846
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Kraków

wt 08 lip, 2008

Mnie się ładują oba. Na drugim widać zupełnie wyrażnie, że na pewno to są jaja.
Awatar użytkownika
xXLukasXx
Posty: 238
Rejestracja: pn 07 lip, 2008
Lokalizacja: Jawor / Wrocław
Kontakt:

wt 08 lip, 2008

Ehh chyba je zjadła, bo jak przed chwilą wróciłem do domu i zaglądnąłem do niej to już ich nie było, na wacie też... :/
swoją drogą jak wata trochę przyschła w tym miejscu najbliżej komory (widać suche włókna), to zostawić jakoś wilgoć będzie się utrzymywać, czy delikatnie za pomocą jakiegoś długiego i cieńkiego pręta docisnąć?
www.clonk.glt.pl
www.n00bskie-studio.xt.pl
www.gravitysim.glt.pl
serdecznie zapraszam :)

Moje mrówki:[i]Lasius niger, flavus, emarginatus[/i]
eryk
Posty: 149
Rejestracja: wt 24 kwie, 2007
Lokalizacja: Łódz

wt 08 lip, 2008

SmoodeR czy to jakaś aluzja do mojego wcześniejszego tematu ?? :D :D :lol:

xXLukasXx co do " pożarcia" przez królową pierwszych swych jaj to normalne , ponieważ wyżej wymieniona pani musi mieć z czego czerpać siły aby przetrwać okres do pojawienia sie pierwszych robo LUB jaja mogła ułożyć gdzieś w wacie i ich nie widzisz po prostu! :wink:

///EDIT\\\ a co do tej waty to wydaje mi sie że lepiej nie ruszać ale nie jestem pewien i zostawiam to do omówienia ekspertom w "Mrówkologi"
Awatar użytkownika
SmoodeR
Posty: 400
Rejestracja: ndz 27 sie, 2006
Lokalizacja: ok. Gliwic

śr 09 lip, 2008

eryk nawet o Tobie nie pomyslalem, gdy pisalem wczesniejszego posta :P
Dla mnie nie ma znaczenia czy ktos ma 15, 25 czy 40 lat. Wiem, ze sa na tym forum osoby wiele mlodsze ode mnie, a od ktorych w sprawach mrówek moglbym sie wiele nauczyc ;)

xXLukasXx to ze wata troche podeschla to normalna sprawa. Krolowa da sobie rade ;) Lepiej tego nie ruszaj bo jak przez przypadek troche za mocno popchniesz wate to wtedy dopiero mozesz miec problem :P
eryk
Posty: 149
Rejestracja: wt 24 kwie, 2007
Lokalizacja: Łódz

śr 09 lip, 2008

SmoodeR spx to był tylko joke :D
Lasius Niger
Lasius Flavus
Awatar użytkownika
xXLukasXx
Posty: 238
Rejestracja: pn 07 lip, 2008
Lokalizacja: Jawor / Wrocław
Kontakt:

śr 09 lip, 2008

Dzisiaj zauważyłem nowy pakiecik, co prawda nieco mniejszy od poprzedniego, acz rozgrzeszyłem ją ;> Dzięki wszystkim za pomoc :)
www.clonk.glt.pl
www.n00bskie-studio.xt.pl
www.gravitysim.glt.pl
serdecznie zapraszam :)

Moje mrówki:[i]Lasius niger, flavus, emarginatus[/i]
ODPOWIEDZ