Mrówkolew

Poznajmy się bliżej. ;-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

ndz 18 cze, 2006

No to skoro ja jestem tego prekursorem no to wypadałoby mi również się przedstawić ;)

No więc jestem Michał, na forum Mrówkolew, a to dlatego, że było to moim pierwszym skojarzeniem z mrówkami więc taki nadałem sobie tytuł :). Pierwszy raz hodowałem mrówki w wieku 6 lat. Z powodu mojej nieumiejętności wszystkie pozdychały. Zniechęcony tym zaprzestałem hodowle i dopiero zacząłem hodować mrówki 3 lata później. Z tamtymi mrówkami też skończyłem, gdyż rozlazły się po domu i musiałem je wytępić. Pierwsze moje bardziej profesjonalne hodowanie zaczęło się w wieku 13-14 lat kiedy znalazłem królową M. rubra (wtedy jeszcze nie wiedziałem, że tak się nazywa) wraz z robotnicami. Hodowałem je w słoiku. Niestety po kilku miesiącach wykończyła je pleśń. I kiedy w wieku 16 lat do rąk wpadła mi książka ,,Imperium mrówek" po przeczytaniu byłem zmotywowany do spełnienia swoich dziecięcych marzeń i zacząłem dowiadywać się czegoś o hodowli. Pierwsza strona, którą włączyłem była właśnie Formicarium.pl przeczytałem z tamtąd tylko artykuł ,,Moje pierwsze mrówki". Później zarejestrowałem się na forum. Napisałem na nim kilka postów i odkryłem nowe forum mrowki.info. Po zarejestrowaniu sie na nim z pomoca wyszedł mi Radiss. Tłumaczył mi wszelkie tajniki hodowli na GG. Kiedy stopniał śnieg i przyszła wiosna zacząłem prowadzić ciągłe obserwacje terenowe. Nawet nie spodziewałem się jak to rozwija! Dzięki nim zwiększyłem bardzo swoją wiedzę.

Bardzo się cieszę, że powstają takie strony i fora jak te i są ludzie, z inicjatywą, którzy zarażają swoimi zainteresowaniami!
Pozdrawiam serdecznie i życzę wielu mrówczych sukcesów!
ODPOWIEDZ