Witam wszystkich

Poznajmy się bliżej. ;-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Mike
Posty: 95
Rejestracja: śr 15 wrz, 2010
Lokalizacja: Iwonicz

pt 01 paź, 2010

Cześć, jestem Michał i od niedawna hoduje mrówki ale owadami interesowałem się o wiele wcześniej. Ostatnio zacząłem hodować także patyczaki indyjskie(5 jest skubańców). Co do mojej kolonii mrówek to jest to królowa Lasius niger(Dzięki dexter), ok 14 robo, jaja,poczwarki i te inne stadia;) Jak narazie mrówy karmione były miodkiem, jadły larwę osy(chyba), i muszki takie małe, nie owocówki, łapałem muszki na świeżym powietrzu( takie małe gadzinki co przeważnie podczas jazdy rowerem do oka wpadają :pirat: ). Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i niech mrówa będzie z wami!
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

sob 02 paź, 2010

Witaj Michał. Na rower polecam okulary bezbarwne. Bardzo dobrze chronią przed wszelkimi robalami jak i gałęziami czy błotem. Na słoneczne dni oczywiście okulary przyciemniające.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Mike
Posty: 95
Rejestracja: śr 15 wrz, 2010
Lokalizacja: Iwonicz

sob 02 paź, 2010

Dzięki za radę :D , te okulary bezbarwne to mogą być do koszenia trawy?? :p
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

sob 02 paź, 2010

Mike pisze:Dzięki za radę :D , te okulary bezbarwne to mogą być do koszenia trawy?? :p
nmzc
Raczej dziwnie byś wyglądał na rowerze w takich okularach.
Te będą odpowiednie na rower (i są tanie):
http://allegro.pl/super-cena-wysoka-jak ... 81939.html
http://allegro.pl/okulary-ochronne-bezb ... 90673.html
A te mogą być na rower i do koszenia:
http://allegro.pl/okulary-ochronne-asg- ... 73484.html
Ja już długo jeżdżę w okularach bo mucha wpadająca ci do oka gdy jedziesz ulicą jest uciążliwa, ale podczas zjazdu 40km/h wąską ścieżką w lesie staje się już niebezpieczna. To samo ma się przepysznych ale niebezpiecznych ostrężyn.
Pamiętajcie, że protekcja podczas wszelkich czynności stwarzających choć minimalne ryzyko powinna być na pierwszym miejscu.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
dexter688
Posty: 593
Rejestracja: wt 11 sie, 2009
Lokalizacja: Iwonicz

ndz 03 paź, 2010

Witaj Mike :p
"Turysta nie wie skąd wraca,
podróżnik nie wie dokąd jedzie"
M.rubida, Myrmica sp., M.ruginodis, F.polyctena, F.sanguinea, F.cunicularia, F.cinerea, Formica fusca, L.niger, L.flavus, L.brunneus, L.mixtus, D.quadripunctatus, C.ligniperdus.
Mike
Posty: 95
Rejestracja: śr 15 wrz, 2010
Lokalizacja: Iwonicz

pn 04 paź, 2010

Żartowałem z tymi okularami :D Po co mi okulary 8) . Rzadko jeżdże na rowerze wieczorem kiedy są muszki
Awatar użytkownika
dexter688
Posty: 593
Rejestracja: wt 11 sie, 2009
Lokalizacja: Iwonicz

pn 04 paź, 2010

Harnaś pisze:Pamiętajcie, że protekcja podczas wszelkich czynności stwarzających choć minimalne ryzyko powinna być na pierwszym miejscu.
Otóż to. Tata kolegi zjeżdżał z górki na rowerku szosowym - kolarce, z prędkością około 60km/h. Gdyby nie miał okularów, trzmiel wybił by mu oko. To tak ku przestrodze. :wink:
"Turysta nie wie skąd wraca,
podróżnik nie wie dokąd jedzie"
M.rubida, Myrmica sp., M.ruginodis, F.polyctena, F.sanguinea, F.cunicularia, F.cinerea, Formica fusca, L.niger, L.flavus, L.brunneus, L.mixtus, D.quadripunctatus, C.ligniperdus.
ODPOWIEDZ